Jakie kolumny do Onkyo 905 lub Denon 4308

dolek1

New member
Witam i jak w tytule. Jestem na etapie zakupu sprzętu do nowego domu i jeżeli chodzi o ampli to będzie to któryś z powyższych. Składniam się w tym momencie w kierunku Onkyo ale mam problem z głośnikami. Co byście polecili do takiego ampli w cenie do 10000 zł? Słucham głównie smooth jazz (65%) a filmy to 35%. Obecnie pokój ma 25m2 a za pół roku bedzie to 45m2. Zastanawiam się w tej chwili nad Dali Ikon lub Monitor Audio. Jeżeli macie inne propozycje to chętnie wysłucham.
 

macek

New member
Bez reklam
Witam tez mialem taki dylemat majac 905 co wybrac bylem na odsluchu z glosnikami MA GS60,KEF-9,B&W 703,JBL,najlepsze wrazenie zrobila na mnie seria gold monitorow cos pieknego ale sluchalem z wzmakiem KRELLA i mialem na nie chec ale ze mialem tyly serii silver po zasiegnieciu opini u blacka wybralem RS8 i teraz sie wygrzewaja.Powiedzmy za jakis czas bede kupowal wzmak ROTELA lub KRELLA wtedy raczej do tego wzmaka bedzie to seria GOLD pozd.
 

dolek1

New member
Faktycznie GS60 to super głośnik lecz jeżeli na fronty wydam prawie całą kasę to co wtedy z resztą? Choć przy tej kolumnie to pewnie na sub nie musiałbym kaski wydawać :D
 

dolek1

New member
Faktycznie wygląda to na promocję, bo w innych miejscach nadal stoją po 10kpln. Nie byłbym sobą gdybym nie zapytał czy ktoś ma cos innego jeszcze do polecenia?
Dzięki Macek
 

elG

New member
Chłopaki nie wiem czy zwróciliscie uwagę na taki mały szczegół, ale wszystkie ceny tam podane to ceny za "kolumnę" a nie za "parę":)

Nic więc dziwnego są dokładnie dwukrotnie niższe niż ceny w pozostałych sklepach internetowych. Co prawda sklepik audiovideo jest bardzo fajny, ale Seria Gold jest zwyczajowo 2-krotnie droższa od serii Silver i nie sądze, żeby w najbliższym czasie gdziekolwiek się to zmieniło.

@Macek: Podany przez Ciebie zestawik po przemnożeniu x2 (za parę) daje 19tys. Więc dolek1 w 10 tys. się raczej nie zmieści.
@Dolek1: Ja proponuję Ci zestaw MA RS8 + RSFX + RS LCR - myśle, że będziesz bardzo zadowolony. Jak potrzebujesz fajnych cenek zwróć się do Blankninja - potrafi zaproponować naprawdę świetną ofertę.
Alternatywa to moim zdaniem seria Kef IQ9, ale ja chyba bardziej wolę jednak Monitor Audio :)

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

dolek1

New member
Faktycznie elg :) jakoś tak nie zauważyłem tego wcześniej hehe. Przyjrzę się tym KEF-om o których mówisz a jak się mają do tego Dali Ikon 8?
 

macek

New member
Bez reklam
no fakt tez tego niezauwazylem zawsze bylo za pare a tu prosze no ale,u mnie wlasnie seria RS8 sie ladnie wygrzewa a dzis zapodalem film na BD INDEPEDENCE DAY i pokazaly pazurki :D
 

AvataR

Banned
Bardzo dobre propozycje Panowie :) Ja zdecydowalem sie na KEFa bo graja pieknie, ale nie mialem mozliwosci swojego czasu odsluchac wlasnie MA RS. Te dwie propozycje sa the best :) Jedno jest jednak bardzo wazne - w przypadku KEFow, zeby graly pelnia mozliwosci musza byc wygrzane - inaczej beda brzmialy dosc plastikowo, natomiast Monitor Audio bez wygraznia czy z wygrazniem az takiej roznicy nie uslyszysz ;)
 

dolek1

New member
kurcze - osiołkowi w żłobie dano :confused: Tak sobie czytam i czytam - czasami słucham :D i zastanawiam się czy jednak nie lepiej byłoby dołożyć parę złotych i wykosztować się na monitor audio gold? Z tym, że tam jest napisane, że moc wzmacniacza do 200W max a 905ka ma 220 na kanał? Co o tym myślicie?
 

sst

New member
Witam

Czy miał ktoś może mozliwość odsłuchu MA GS20? Interesuje mnie szczególnie porównaie do RS8.

Dzięki i pozdrawiam. S.
 

Rejter

New member
dolek1 napisał:
Składniam się w tym momencie w kierunku Onkyo ale mam problem z głośnikami.

Co skłoniło Cię w kierunku onkyo? Miałeś odsłuch tych ampi?

Ja kupiłem denona4308 i jestem ciekaw Twojego toku postępowania przy wyborze sprzętu.
 

mibb_32

New member
Witam wszystkich
Można wiedzieć z jakimi gra głośnikami i w jakim układzie.Zakupiłem też 4308 i chciałbym kupić dobre fronty i dobrać zestaw 7.1.Z goóy dziekuję wszystkim za informacje
 

mibb_32

New member
witam Rejter
Niezły zbig okoliczności-szukając info o cdm7 trafiam na post hdtvcentru... o kabelkach i wpierwszej chwili myslałem że napisałem to sam.Mam też ps3 i borykałem sie z wyborem kabla hdmi.Próbowałem ixosa 658 monstera 1000 i techlinka oraz zwykly kabel(wszystkie 1m).Nie jestem specjalistą ale na monitorze hp w2408h(Duży ekran tuż,tuż)róznice miedzy zwykłym kablem a resztą było widac gołym okiem.Natomist pozostałą trójkę trudno było porównać na tak małym ekranie.W ostateczności po negocjacji cenowej został ixos.Sorry że to nie na temat ale piszę pod wpływem zaskoczenia.Aby było przepisowo gram na leciwych już infinity kappa7,a w układzie 7.1mission seria 78+sub Tannoy Revolution R-sub15.
 

mibb_32

New member
cdn..
Pokój wielkości 35m2,dvd denon 2200 i n-ka.Wiecej czasu poświecam filmowi ale lubię dobrą muzę różnej maści(2.0 i czasami wielokanałowo).
Zaintrygowały mnie cantony karat reference dc2.2.Cieżko je odsłuchać gdziekolwiek i nie wiem jak dobrać do nich układ 7.1.Podstawowe pytanie czy to w ogole zagra.(mission78 to centralny ,boki itył)
 

Rejter

New member
Mibb32 ja tez troche nie na temat. Kupiłem ten kabelek ixos 658 w sklepiku 4av.pl. Wczesniej sprawdziłem na stronie producenta jego specyfikację i tam czarno na białym pisze ze jest hdmi 1.3. Po dostaniu paczki /2 tyg. czekałem/
lookam na opakowanie i w opisie kabelka nic nie pisze o hdmi 1.3. mało tego kabelek zrobiony w chinach. Mam pytanie do Ciebie czy na twoim opakowaniu kabelka tez nic nie napisano o hdmi 1.3 i tez z chin? Dla mnie to bylo duze zaskoczenie. Drugie pytanie czy podłaczyłeś nke do 4308 po hdmi i wszystko gra. Bo u mnie cp z 4308 po hdmi = zero obrazu i foni. Podobno wina oprogramowania sat cp.

Co do zbiegu okoliczności to powiem ze nie tylko mamy 4308 ixos 658 ale ten monitorek hp 2408h tez mam/do kompa zreszta, super, monitor/.
 
Ostatnia edycja:

mibb_32

New member
Kabel kupiłem w sklepie i wszystko mam dokładnie jak napisałeś.Też sprawdzałem na necie specyfikacje 1.3.Kable mogły być wyprodukowane wcześniej niż otrzymały certyfikat(myślę że chodzi oszybkość przesyłania danych).N-ke mam po hdmi wpiete do 3hdmi-sat ale jak ustawiłem na 720 to widzę ciemność idzie na 1080.Nie wgłębiałem sie narazie w ten temat.N-ka ma specyfikację hdmi 1.1.Czasami zdaża się że dzwiek zanika na chwile kilka razy pod rząd.
Nie obawiasz się że 9nt będą pobierać za dużo prądu czy amp wydoli,oczywiście przy większych poziomach głośności.Kappy7 to 4 omy i przy muzie na 4306 w 7stereo przegrzewał się i wyłanczał(poziom głośności między 0 a -10decybeli).
 
Do góry