Jakie kolumny do Denona

blade11

New member
blade11 tak sztywno się nie trzymaj zapewnień producenta (Denon), miej też na uwadze że taki AVR-X2200W też się zagrzeje jak kolumny z niby gwarantowanym 4 Ohm spadną przy niskich tonach do 2 Ohm, niestety tak się w 90% kolumn dzieje, więc przy zalecanych kolumnach od 4 Ohm trzeba do tego AVR-X2200W kupić takie 6 Ohm, to z doświadczenia piszę bo taki sprzęt instaluję i testuję u siebie, na opinie z netu czy zapewnienia sprzedawców nie licz bo są mylące.

Rozumiem, tylko o ile mamy w ampli 4-16 i kupimy kolumny 6 ohm, to mamy pewien zapas.

a w moim przypadku na starcie jest różnica na niekorzyść, więc jak te kolumny zejdą poniżej 4 ohm to różnica się powiększy, nie mam w tym doświadczenia, nie znam się dobrze na samej elektronice, więc nie wiem na ile ryzyko spalenia ampli jest realne, czy może bardziej mało prawdopodobne.
 
I

irek6311

Guest
Jest opcja na raty i brać AVR-X3100 (ten trochę tańszy i do kupienia jeszcze) czy AVR-X3200, te napewno poradzą sobie z 4 Ohm kolumnami, nawet jak fronty spadną z tych 4 Ohm ;)
 

kwida88

New member
Potwierdzam co do denonow z polki x2xxx sam mam x2100w i mimo ze ma niby te 4 ohm w specyfikacji to monitorki RLSa go zajezdzaly i to jak graly dwa w stereo nie wiem co by sie dzialo przy wiekszej ilosci 4 ohmowych kolumn. Objaw byl taki ze grzal sie niemilosiernie i po 5, 10 minutach amplituner sie wylaczal. Kilka razy sie zastanawialem czy go nie uszkodze bo az smierdzialo w pokoju. Ostatecznie dokupilem wzmacniacz, wymienilem kolumny na wspomniane sapphire 25 ktore tez sa 4 ohmowe i na wzmacniaczu slucham muzyki jestem z tego wyboru zadowolony i gdybys mial wiekszy budzet doradzil bym Ci to samo a tak to pomysl o frontach najlepiej 6 ohmowych tak jak pisza tu koledzy. Nie wiem jak sie ma x3100 do 4 ohmowco ale wzmacniacz napewno jest najlepszym rozwiazaniem, zwlaszcza ze jak pisales brakuje Ci odpowiedniego brzmienia w muzyce a w kinie bylo spoko, mialem takie same odczucia kiedys wzmacniacz i dobre kolumny rozwiazaly ten problem.
 

blade11

New member
Potwierdzam co do denonow z polki x2xxx sam mam x2100w i mimo ze ma niby te 4 ohm w specyfikacji to monitorki RLSa go zajezdzaly i to jak graly dwa w stereo nie wiem co by sie dzialo przy wiekszej ilosci 4 ohmowych kolumn. Objaw byl taki ze grzal sie niemilosiernie i po 5, 10 minutach amplituner sie wylaczal. Kilka razy sie zastanawialem czy go nie uszkodze bo az smierdzialo w pokoju. Ostatecznie dokupilem wzmacniacz, wymienilem kolumny na wspomniane sapphire 25 ktore tez sa 4 ohmowe i na wzmacniaczu slucham muzyki jestem z tego wyboru zadowolony i gdybys mial wiekszy budzet doradzil bym Ci to samo a tak to pomysl o frontach najlepiej 6 ohmowych tak jak pisza tu koledzy. Nie wiem jak sie ma x3100 do 4 ohmowco ale wzmacniacz napewno jest najlepszym rozwiazaniem, zwlaszcza ze jak pisales brakuje Ci odpowiedniego brzmienia w muzyce a w kinie bylo spoko, mialem takie same odczucia kiedys wzmacniacz i dobre kolumny rozwiazaly ten problem.

no to mimo zauroczenia pylonami, chyba skieruje się ku monitor audio. nie będę ryzykował.
 

blade11

New member
Kilka słów na zakończenie tematu, kolumny już grają cztery dni, jestem zadowolony z brzmienia i wyglądu kolumn.
Dźwięki bardzo zrównoważone, góra i środek wydają bardzo przyjemne i z dużymi detalami brzmienia. Bas przyjemny i wystarczający.
Miałem okazję obejrzeć kilka filmów, i w porównaniu do poprzednich kolumn więcej szczegółów do mnie dociera.

Podsumowując, uważam iż były to bardzo dobrze wydane pieniądze, nawet moja żona dla której wszystko gra tak samo, stwierdziła że jej się podoba, po przesłuchaniu kilku jej ulubionych numerów.
 

kwida88

New member
No i tak ma być. Ja też ze swojego wyboru jestem baaaardzo zadowolony i o to przede wszystkim chodzi żeby każdy znalazł coś dla siebie. Przyjemnych odsłuchów ;)
 
Do góry