Jakie kolumny do Denona

blade11

New member
Panowie, mam zamiar sprzedać kolumny Taga Harmony 606 SE, obecnie zestawione są z denonem x2000, chciałbym kupić coś bardziej odpowiedniego pod ten ampli, mam wrażenie, że te kolumny nie są odpowiednie do tego AV.

Chciałbym coś co będzie dedykowane do tego sprzętu, ale w przypadku zmiany na wyższy model w przyszłości, nie będzie konieczne od razu zmienianie wszystkiego czyli kolumn dodatkowo.

I teraz moje pytanie, czy w kwocie około 2500, można coś lepszego w 5.0 znaleźć?

Oczywiście udam się na odsłuchy, ale na początek chciałbym się dowiedzieć w którą stronę podążać :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
A może na początek same fronty wymień... ;)
W tej kwocie znajdziesz coś lepszego, a central i surroundy jeszcze mogą posłużyć...
 

blade11

New member
Nie brałem tego pd uwagę, ale faktycznie, jest to jakaś opcja, nie będzie różnicy w kinie przy oglądaniu filmu ? zawsze mi się wydawało że jak coś jest wymieniane w komplecie to jest najlepiej :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Minimalne różnice wynikające z braku spójności mogą być, ale tym bym się nie przejmował, bo znacznie więcej zyskasz kupując dobre fronty, a z czasem możesz dokupić resztę głośników do serii, a te wykorzystać np. do 2-giej strefy ;)

Miałem X2000, mi do niego pasowały Melodiki BL4, Wharfadele Diamondy 10.7, Roth OLI RA4, Monitor Audio BX6, Dali Zensor 7, Indiana Line Nota, Taga Platinum, no i Bostony A360- to z głośników +/- w twoim budżecie...
Jak duże masz pomieszczenie i jakiej muzy głównie słuchasz?
 

blade11

New member
pomieszczenie około 22m2, przeznaczenie tego sprzętu to 70% kino, 30% muzyka różna, głównie radia internetowe. Ale właśnie w muzyce wydawało mi się że obecne głośniki nie wyrabiały (chyba że mój brak słuchu jest mocno skrzywiony). :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Odczucia masz raczej trafne ;)
Zerknij na te, które wymieniłem, do listy możesz dopisać jeszcze JBL Studio 270/280, JBL Arena, Heco Music Style...
Posłuchaj gdzieś i porównaj ;)
 

blade11

New member
Obstaje jednak przy zestawie 5.0, wybieram się na odsłuch Wharfedale 10.7, Quadral Quintas 6500 (ktoś może mi coś napisać o tych kolumnach? jest na nie spora promocja, ale czy to jest ta sama półka co pozostałe?), Audio Pro Avanto HTS, JBL Studio 280. Zobaczymy co z tego będzie. Mile widziane Wasze opinie co do tych kolumn, do połączenia z Denonem.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Diamondy 10.7 oraz JBLe 280 wybijają się trochę ponad resztę wymienionych.
I jedne i drugie warte uwagi i odsłuchu, mocne i dynamiczne.
 

blade11

New member
Jestem świeżo po odsłuchu kolumn, wrażenia :) :
Quadral 6500, odpadł na początku.
JBL super bas, ale było go za dużo jak dla mnie.
Wharfedale 10.7 ni eodpowiada mi ich brzmienie.

byłem już zrezygnowany, zacząłem odsłuchoiwać kolumn poza moim budżetem czyli np.: dali Zensor 7, fajnie grały, ale jak dla mnie bas zbyt płaski.
Wtedy poprosiłem o Pylon Pearl 25 i się zakochałem, piękne brzmienie, bas nie za dużo, bardzo miękki nisko schodzący, góra idealnie zrównoważona.
No i pojawił się problem mój Denon nie obsługuje kolumn 4 ohm, załamany.....

Jako ostatnie wziąłem na odsłuch Monitor Audio MR 6, i to chyba będą moje kolumny, najbardziej zbliżone brzmienie do Pylona, cenowo droższe niestety.

Podsumowując byłem w szoku że mimo iż jestem w dźwiękach amatorem, byłem w stanie odróżnić szczegóły i wybrać coś co mi odpowiada. Jak również to że kolumny stosunkowo tanie bardziej mi odpowiadały niż dużo droższe.

Pytanie do Was, czy różnica w 6 ohm ampli i 4 ohm kolumny to jest duży problem, co może się stać?

I drugie pytanie gdzie najtaniej dostanę Monitor audio MR 6 ??
 

fazer58

Member
Bez reklam
Jak Ci podobają się Pylony,to ja zostałbym przy nich. Jak nie będziesz odkręcał głośno,no powiedzmy bardzo głośno,to nic się nie stanie,najwyżej zadziała system przepięciowy i wyłączy ampli. odczekasz kilka minut,zmniejszysz trochę głośność i dalej będziesz słuchał. Ale najlepiej,weź ampli pod pachę i podłącz w salonie, sprawdzisz co i jak.
 
I

irek6311

Guest
Kolumny które mają w specyfikacji 4 Ohm to spadają do nawet 2 Ohm, Denon który masz ma skromną sekcję zasilania by sobie z takim spadkiem poradzić, tak z mojego doświadczenia najlepiej ten denon radzi sobie z kolumnami 8 Ohm które też spadają z oporem ale do bezpiecznej granicy 6 Ohm czy 5 Ohm blade11.
 
I

irek6311

Guest
Nie pakuj się w 4 Ohm kolumny bo Denon co trochę będzie włączać zabezpieczenia by nie spalić końcówek mocy, dodatkowy minus to będzie się mocno grzać co skraca żywotność amplitunera lub może go i zabić (Procesor najprędzej a ten dość drogi).
 
I

irek6311

Guest
blade11 tak sztywno się nie trzymaj zapewnień producenta (Denon), miej też na uwadze że taki AVR-X2200W też się zagrzeje jak kolumny z niby gwarantowanym 4 Ohm spadną przy niskich tonach do 2 Ohm, niestety tak się w 90% kolumn dzieje, więc przy zalecanych kolumnach od 4 Ohm trzeba do tego AVR-X2200W kupić takie 6 Ohm, to z doświadczenia piszę bo taki sprzęt instaluję i testuję u siebie, na opinie z netu czy zapewnienia sprzedawców nie licz bo są mylące.
 
Do góry