Jakie kolumny do Denona PMA 720AE.

1wawtom

New member
Witam.
Poszukuje monitorów do w/w sprzętu. Pomieszczenie małe 2.5x4.0m. Max rozstaw kolumn to 2.3m, na regale o wys. 0.6m, po środku TV, (wsystko na długiej ścianie).
Odsłuch raczej na niższych poziomach.
Muzyka w klimacie chilautu,smool jazz,czasami house itp.
Budżet -zacznijmy od 600.
Denona jeszcze niemam,szukam rozwiązania,może inne propozycje.Brałem pod uwage DF-109
i Yamahe HCR 755 (ale te czasy przełączeń na --).
Czekam na propozycje.
Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
POczekaj, chcesz Denona 720, wiec po co Ci zestaw mikrowiezy? Zaden z nich nie kosztuje 600 zl. Chyba,ze chodzi Ci o same monitorki z tych zestawów? 720 to dobry wzmak, do tego na pocztek poszedłbym w monitory HK od MAS100
 

1wawtom

New member
Witam.
600 zl to początkowa kwota na same monitory.
DF-109 można spiąć z tv.
Co do PMA 720,to myśle najpierw o kolumnach, potem o DCP720 lub (DMP-BDT120 PANASONICA)
i jeszcze tuner.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Z tymi kryteriami do PMA 720 bym posłuchał TAGA Platinum v2 B-40, mają BR przedni można ustawić w regale jak pisałeś.
Ogólnie zwiększyłbym trochę budżet do tego fajnego wzmaka. Być może pocelowałbym w używki? A tutaj wybór już większy, Paradigm, KEF i inne.
 

Mario448

New member
Odgrzeje trochę kotleta. Zastanawiam się nad tym wzmacniaczem ale dla mnie głównym priorytetem są kolumny. Zakochałem się w brzmieniu Monitor Audio i zastanawiam się które by mogły podpasować do tego wzmacniacza. Pokój to ok 25 m. Jest szansa żeby ten wzmak udźwignął RX8, czy raczej RX6, BX6 a może któreś monitory?

Dzięki za odpowiedź.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
PMA720 to dobry wzmacniacz w swoim przedziale cenowym, ale do takich kolumn jak RX8 szukałbym lepszego wzmacniacz żeby wykorzystać potencjał kolumn. Do 25m2 RX8 będą w sam raz. Jaki budżet na wzmacniacz?
 

Mario448

New member
Budżet coś ok 2000/2500 k pln. Może byś używka z dobrych rąk i nastawiony jestem jak najbardziej na Denona bo słyszałem i dawał radę pod każdym względem. Najlepiej seria 1500 ale ciężko złapać coś sensownego za rozsądne pieniądze z używek o ile jakiekolwiek się pojawiają.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odgrzeje trochę kotleta. Zastanawiam się nad tym wzmacniaczem ale dla mnie głównym priorytetem są kolumny. Zakochałem się w brzmieniu Monitor Audio i zastanawiam się które by mogły podpasować do tego wzmacniacza. Pokój to ok 25 m. Jest szansa żeby ten wzmak udźwignął RX8, czy raczej RX6, BX6 a może któreś monitory?

Dzięki za odpowiedź.
RX6 udźwignie, bo są łatwe do wysterowania.
orzej jak pisza koledzy z RX8, bo to już kawał kolumny i trzeba do niej podłączyć coś lepszego.
KEFa słuchałeś? :)
 

Mario448

New member
KEFa słuchałem ale tego jak przypadły mi do gustu MA nic nie przebije:) Gdyby trafiła się seria 15.. to pewnie bym się skusił i do tego RX8 - byłoby pięknie, w przeciwnym razie nie wiem czy nie będzie trzeba się zadowolić serio 7.. i RX6. I tak nie będzie jak się rozwinąc gdyż małe dziecko w mieszkaniu więc nie poszaleję. Może faktycznie niższy mogel wziąć. Na te 25m powinny starczyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ozzy111

New member
Rówiez zastanawiam sie nad Denonem PMA 720AE lub Onkyo w podobnej cenie. Nie mam pojecia jakie do tego głosniki w budzecie około 2tys, pokój 20m2, muzyka rózna bo i Metallica i Sting i Black Sabbatch, i Pink Floyd itp. Nie mam mozliwosci odsłuchu proze o wasze propozycje
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam ten wzmacniacz z Oli40 i jestem zadowolony. Słucham dużo ciężkiego rocka (nie tylko) i taki zestaw się sprawdza. Jest dość uniwersalny. Możesz też zerknąć na Harmana 980.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Rówiez zastanawiam sie nad Denonem PMA 720AE lub Onkyo w podobnej cenie. Nie mam pojecia jakie do tego głosniki w budzecie około 2tys, pokój 20m2, muzyka rózna bo i Metallica i Sting i Black Sabbatch, i Pink Floyd itp. Nie mam mozliwosci odsłuchu proze o wasze propozycje
Poszukaj do odsłuchu KEF C7, może podpasuja i dorzucisz trochę do budżetu.
 

sham4n

New member
Witajcie!
Chciałem podłączyć się pod temat. Wpadł mi w oko ten wzmacniacz (DCD-720AE), oczywiście do tego DCD-720AE. Pora na kolumny.
Zestaw ma służyć do słuchania głównie muzyki klasycznej, jazzu - czyli muzyka instrumentalna z lekkim wokalem.
Na początek chciałem dwie kolumny o wymiarach zbliżonych do Taga PLATINUM v.2 B-40. Zestaw będzie stał na komodzie stąd ograniczenie :) W przyszłości planuje podłączyć coś większego tak jak koledzy wcześniej wspominali.
Pokój na razie ok. 16m2, docelowo salon 25m2.
Jestem otwarty na propozycje. Budżet ok. 3000zł.
PS. Może Monitor Audio BX2 lub MR2?
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na 16m2 kolumny podstawkowe się sprawdzą, ale na 25m2 byłyby lepsze podłogówki. Nie masz możliwości postawienia kolumn podłogowych w aktualnym pomieszczeniu?

Aha 3k na cały zestaw?
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witajcie!
Chciałem podłączyć się pod temat. Wpadł mi w oko ten wzmacniacz (DCD-720AE), oczywiście do tego DCD-720AE. Pora na kolumny.
Zestaw ma służyć do słuchania głównie muzyki klasycznej, jazzu - czyli muzyka instrumentalna z lekkim wokalem.
Na początek chciałem dwie kolumny o wymiarach zbliżonych do Taga PLATINUM v.2 B-40. Zestaw będzie stał na komodzie stąd ograniczenie :) W przyszłości planuje podłączyć coś większego tak jak koledzy wcześniej wspominali.
Pokój na razie ok. 16m2, docelowo salon 25m2.
Jestem otwarty na propozycje. Budżet ok. 3000zł.
PS. Może Monitor Audio BX2 lub MR2?
Jak już to BX2, można też pomyśleć na Studio 230.
 

sham4n

New member
Na 16m2 kolumny podstawkowe się sprawdzą, ale na 25m2 byłyby lepsze podłogówki. Nie masz możliwości postawienia kolumn podłogowych w aktualnym pomieszczeniu?

Aha 3k na cały zestaw?

No właśnie miejsca nie ma obecnie... Już przełkne to i jak za kilka lat będzie mi brakowało mocy to kupie coś lepszego + sub :) Dlatego wzmacniacz musi być przyszłościowy.
Wpadł mi własnie w oko Yamaha A-S500 - ponoć lepszy do klasyki... do tego BX2. Denon ponoć "za ciepły".
A no w 3k się nie zmieszczę :) Ale tak do 4k fajnie by było ;)
Jeśli chodzi o B-40 to jestem otwarty na propozycje :) Czekam na oferty z kilku sklepów zobaczę co wymyślą.
 
Do góry