Jakie kolumny do Denona PMA 720AE.

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz też do blackninja na fajne ceny. BX2 to fajne kolumny. Ja akurat odsłuchiwałem podłogówki z tej serii. Grają dość równo i detalicznie. Denon faktycznie ma dość ciepłe brzmienie. Dobre opinie też mają Indiana Line Tesi260. Mnie podoba się też brzmienie Dali Zensor. Na Twój metraż Zensor 3. Grają ciepło, z dość jasno grającą Yamahą powinno być ok. Zerknij też na wzmacniacze Marantza, Cambridge Audio, Music Hall a15.2
 
Ostatnia edycja:

sham4n

New member
Ok czyli mamy nową opcję:
Marantz PM5004 (a może PM6004?) + dali zensor 3 :) Lepsze od Yamahy i BX2? :)
Po weekendzie umawiam się na odsłuchy więc dopiero wtedy zobaczę z czym to się je, ale chciałem do tej pory już***się jakoś***ukierunkować :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nikt Ci nie powie czy lepsze/gorsze. Musisz wybrać się na odsłuch i sam posłuchać co Tobie bardziej odpowiada. Dobrze by było brać pod uwagę Marantza 6004/6005.
 

sham4n

New member
Po pierwszych odsłuchach na polu bitwy mamy: Yamaha A-S500 + CD-N500 + B&W 685 S2.
Słuchałem te kolumny z Rotelem RA-10, ale Yamaha miała delikatniejszą górę i w ogóle cieplejszy dźwięk.
Zarówna ta Yamaha jak i Bowersy mają dobre opinie w sieci, ale razem są rzadko spotykane... Nie wiem może ja się mylę i one do siebie nie pasują? W porównaniu z moim domowym "stereo" jest niebo, a ziemia, ale może da się lepiej? :)
Słuchałem jeszcze Music Hall podstawowy z Dynaudio 2/7 i chyba Yamaha też wygrywa...
 

sham4n

New member
Dokładnie :)

No właśnie Rotel według mnie zbyt ostrą górę - słuchałem koncert skrzypcowy, a skrzypki potrafią wysoko zagrać :) Może w innej muzyce tego nie słychać :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po pierwszych odsłuchach na polu bitwy mamy: Yamaha A-S500 + CD-N500 + B&W 685 S2.
Słuchałem te kolumny z Rotelem RA-10, ale Yamaha miała delikatniejszą górę i w ogóle cieplejszy dźwięk.
Zarówna ta Yamaha jak i Bowersy mają dobre opinie w sieci, ale razem są rzadko spotykane... Nie wiem może ja się mylę i one do siebie nie pasują? W porównaniu z moim domowym "stereo" jest niebo, a ziemia, ale może da się lepiej? :)
Słuchałem jeszcze Music Hall podstawowy z Dynaudio 2/7 i chyba Yamaha też wygrywa...

Napisz coś więcej o połączeniu MH + Dynaudio? Co Ci nie pasowało w brzmieniu MH? i jaki to był model?
Co do pasowania do siebie to najważniejsze żeby Tobie pasowały. Jeśli słuchałeś i Tobie pasuje połączenie Yamahy z B&W to najważniejsze.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokładnie :)

No właśnie Rotel według mnie zbyt ostrą górę - słuchałem koncert skrzypcowy, a skrzypki potrafią wysoko zagrać :) Może w innej muzyce tego nie słychać :)

Moze, moze ja sluchalem na rocku i metalu i byl super. W top hi fi to jest sklep audioklanu wiec tam nic innego nie posluchasz, co wiecej tylko ich firmy sa godne uwagi. Ja bylem tam raz, dowiedzialem sie ze nie umiem sluchac muzyki i generalnie nie jestem godzien w ogole sluchac takich sprzetow. Wysluchalem wykladu nt. rozchodzenia sie fal i akustyce, po czym podziekowalem i wyszedlem..
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie ma jak zamiast słuchać sprzętu, słucha się sprzedawców:) Po takim wykładzie też chyba bym wyszedł.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Daj spokoj, gosc widac ze ma pierdolca na tym pkt., masz sluchac tak jak on uwaza i czesc. Zapytalem czy kable ktorymi wlasnie podlacza sprzet sa dobrze wygrzane za pomoca spcjalnego wygrzewacza ale nic nie odp.. ;D
 

sham4n

New member
Napisz coś więcej o połączeniu MH + Dynaudio? Co Ci nie pasowało w brzmieniu MH? i jaki to był model?
Co do pasowania do siebie to najważniejsze żeby Tobie pasowały. Jeśli słuchałeś i Tobie pasuje połączenie Yamahy z B&W to najważniejsze.
Music Hall a15.3 -> wydaje mi się, że również góra była ostrzejsza od Yamahy, ale tak jak pisałem - góra skrzypiec jest specyficzna, one są ostre, a jeśli wzmacniacz to jeszcze uwydatnia to w ogóle.
Co ciekawe jak posłuchałem Rotela, Yamahy to okazało się, że skrzypek fałszuje - w domu tego nie słychać :)
Czytałem w między czasie różne opinie i jest różnie: jedni piszą, że Yamaha nie wysteruje tych głośników, inni, że będzie ok...
Jest to moja pierwsza styczność z takim sprzętem i nie chciałbym wyrzucić kasy w błoto :)

Aha, obsługa sklepu neutralna - nie narzucali się, nie próbowali przegadać :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Moze, moze ja sluchalem na rocku i metalu i byl super. W top hi fi to jest sklep audioklanu wiec tam nic innego nie posluchasz, co wiecej tylko ich firmy sa godne uwagi. Ja bylem tam raz, dowiedzialem sie ze nie umiem sluchac muzyki i generalnie nie jestem godzien w ogole sluchac takich sprzetow. Wysluchalem wykladu nt. rozchodzenia sie fal i akustyce, po czym podziekowalem i wyszedlem..

A ja mam bardzo miłe wspomnienia z wizyty w Top HI-FI. Słuchałem tam Rotela i Marantza na kolumnach B&W. Gość podłączał sprzęt i tyle. Nikt nie dyskutował ani nie narzucał się. Widocznie natrafiłeś na prawdziwego sprzedawcę z powołania:p
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
W tamtej chwili dla mnie lepiej zagrał Marantz. Rotel RA 05 grał za twardo i jakoś płasko. Bas był taki jak na niewygrzanych kolumnach a do tego jazgotliwy w górnych partiach. Nie skreślam wzmaków Rotela, bo może akurat nie zgrał się z B&W 685. Dodatkowo zauważyłem że w tym Rotelu trzeba było dużo bardziej podkręcić głośność żeby była na poziomie Marantza.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
No ja sluchalem Yamahy 300, Rotela RA10 i NAD 316 na B&W CM1 to Nad najlepiej, rotel taki wlasnie jak piszecie troszke plaski ale tez sobie radzil. Jak dla mnie NAD najlepszy.
 
Do góry