Jakie kable do tego stereo (głośnikowe i RCA)

fostex

New member
Witam. Posiadam (jeszcze ciepły) zestaw stereo (patrz w sygnaturze). Szukam podpowiedzi dotyczących kabla odpwiedniego gatunkowo dla tego zestawu (Monitor Audio RX6 i NAD C326)....kable 2X1,5 m. Obecnie zestaw jedzie na Chord carnival Classic. Czy to dobry kabel? czy macie inne ciekawe propozycję?. W zagadnieniu audio jestem słabiusi (dziękuję wam za pomoc w wyborze stereo) a kable to ijuż czarna magia. Jeszcze jedno....obecnie wzmacniacz mam połączony z odtwarzaczem CD (NAD 516) kablem czincz z zestawu...widać że kabel jest cieniutki i szczerze mówiąc byle jaki (jak ze sklepu z Chinolami) czy jakośc tego kabla poprawi dzwięk? Jaki proponujecie?

dzięki
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ,że jestem zaskoczony Twoim pytaniem .Używasz kabla Chord i pytasz się czy jest dobry ,nie wierzysz własnym uszom ?
Przecież jego brzmienie nie zmieni się od tego co tutaj się napisze

Odnośnie kabla cinch (RCA>RCA) jasne że brzmienie zestawu się zmieni na plus takie cieniutkie kable są tylko aby sprawdzić czy sprzęt w ogóle działa
Polecam Qed Qunex 2 to bardzo dobry przewód w rozsądnej cenie oferuje swobodny szczegółowy dźwięk oparty na dość mocnym basie .Dodatkową zaletą jest barwa oraz to ,że nie ucina wybrzmień co szczególnie słychać w kameralistyce i muzyce poważnej ,ale w innym repertuarze też bardzo dobrze się sprawdzi
 
Ostatnia edycja:

fostex

New member
Kabel mi odpowiada...miły pan sprzedawca dodał go w gratisie :) ale nie mam poglądu jeśli chodzi o okablowanie i tutaj narodziło się to pytanie. Ale wielkie dzięki za odpwoiedz. tak więc Chord jest odpwoiednim gatunkowo kablem do tego zestawu i nie ma co wymyśłać czy tak? A kabel RCA - też dziękuję za podpowiedz i biorę się za zakupy :)

I nasunęło się kolejne pytanie. Czy opłaca się dokonać podłączenia TV do wzmacniacza a tak samo dobrym kablu? Przyznam ze na tym co mam widzę przepaśc miedzy jakość przekazywaną z TV a CD (na korzyść CD). Chcę tez podłączyć PS3 do wzmacniacza ale niestety tutaj jest "super złącze sony" z już dostarczonym kablem jakośc zbliżonym do kabla z Chińskiego sklepu :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeśli chodzi o TV czy PS3, to bym się nie skupiał na kablach. Z TV i tak jakość dźwięku jest cienka, więc różnic na kablach nie wychwycisz, a i na PS3 w grach czy filmach nie będzie zauważalnej poprawy. Ja już pisalem że na czinczach przy wczesniejszym źródle jakim było DVD + wzmak nie wychwyciłem szczegolnych róznic między najprostszym kablem za 5zł a tym Ixos'em. Mozliwe że teraz na CD już te róznice by były większe? Co do kabli głośnikowych to niestety nie ma uniwersalnych. Sam dużo czytam i jestem coraz głupszy. Zależy od Naszego systemu, bo w jednej konfiguracji dane kable mogą zagrać dobrze a w innej już nie.
 

phil7008

New member
Bez reklam
ale to nie chodzi o zastosowanie kabla tylko o to ze parametry drogiego kabla sa takie same jak "drutu" z lampki ,a co przeklada sie na taka sama jakosc dzwieku ;) jak cos jest identyczne to jakim prawem ten drozszy zagra lepiej? Placebo?
 

phil7008

New member
Bez reklam
pokaz mi kabel RCA 100m ktorego uzywasz:fool: ,przy rozmiarach ktorych sie uzywa czyli okolo 1-2m rezystancja moze byc taka sama
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To akurat jest kabel głośnikowy ,czyli przy długości 3metrów ile będzie wynosić jego rezystancja ? .300cm kabla z lampki tez będzie mieć taką rezystancje ?

Z kabla od lampki da się zrobić interkonekt którego pasmo przenoszenia będzie sięgać 15GHh ? .Izolacja kabla od lampki ma stałą dielektryczną na poziomie 1,6 powietrza ?

Pojęcia bladego nie masz na tematy techniczne ,jak to mówi wójtowa w moim ulubionym serialu - "Ciemny jesteś jak tabaka w rogu" :mrgreen:
 

MarcinGD

New member
Jak widzisz powyzej jest wojna. Takze Fostex proponuje ci wypozyczyc sobie za kaucja do odsluchu i samemu sie przekonac, czy w towim systemie to zagra czy tez nie, bo po co bez sensu topic pieniadze jesli nie uslyszysz roznicy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jaka tam wojna .Nawet osoba z wykształceniem podstawowym niepełnym wie, że nie jest możliwa powtarzalność parametrów w tych obu przykładach

W przypadku kabli nie wszystko da się zmierzyć i nie wszystko można wyrazić w liczbach .

Odnośnie tego kabla Qed Qunex 2 - jest stosunkowo tani( ok.100-140zł ) co jak mi się wydaje nie jest drogo nawet dla początkującego melomana ,jego brzmienie jest na tyle dojrzałe ,że trudno mieć uwagi patrząc na cenę i wykonanie tego interkonektu
Można kupić Qunex1 (ok. 60-70zł ) też jest niezły różni się minimalnie brzmieniem ,kolorem i budową wewnętrzną
 

fostex

New member
Jak widzisz powyzej jest wojna. Takze Fostex proponuje ci wypozyczyc sobie za kaucja do odsluchu i samemu sie przekonac, czy w towim systemie to zagra czy tez nie, bo po co bez sensu topic pieniadze jesli nie uslyszysz roznicy.

Niestety możliwośc wypożyczenia kabla są małe....60km wycieczki po kabel (w jedną stronę) i ta sama droga zeby oddać...u siebie w "małym mieście powiatowym" kabla takowego a jużnapewno z możliwością wypożyczenia nie uświadczę. Reasumując --- kabelek dany w gratisie który za pół roku przy pierwszym szarpnięciu pewnie się zerwie (mizerotka taka) należy bezwzględnie zmienić czy tak? I powodem zmiany nie jest jego lichość a to że solidniejszy kabel da lepsze odczusia odsłuchowe?
 

MarcinGD

New member
Niestety możliwośc wypożyczenia kabla są małe....60km wycieczki po kabel (w jedną stronę) i ta sama droga zeby oddać...u siebie w "małym mieście powiatowym" kabla takowego a jużnapewno z możliwością wypożyczenia nie uświadczę. Reasumując --- kabelek dany w gratisie który za pół roku przy pierwszym szarpnięciu pewnie się zerwie (mizerotka taka) należy bezwzględnie zmienić czy tak? I powodem zmiany nie jest jego lichość a to że solidniejszy kabel da lepsze odczusia odsłuchowe?

Po pierwsze sprzet masz swierzy, wiec daj mu pograc i oswoic sie z dzwiekiem. Po drugie wcale nie musisz jechac 60km, wystarczy kupic w sklepie przez internet i w ciagu 14dni zrezygnowac jesli nie bedzie odpowiadac sonicznie. Zaoszczedzisz na paliwie. Chyba nie zamierzasz kupowac kabla, ktory zostanie polecony ci na forum ?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko Marcin, to też nie jest takie proste. Jak kupisz bez konfekcji kabel, i go podzielisz i obierzesz pod banany czy po prostu żeby przykręcić, to nie wiadomo czy Ci później przyjmą jak byś chciał odesłać? A wiadomo że jak zamówisz 4m to przyślą w calości.
 

fostex

New member
Dziękuję za podpowiedz dotyczącą QED QUNEX 2 ale już niestety nowego nigdzie nie kupie a używki też niemal nie dostępne (na allegro w zeszłym tygodniu jedna sztuka zeszłą za 130zł). Zastanawiałem się nad wersją 4S ale tutaj już neistety oscylujemy w okolicy 300zł a to już mi troszkę dużawo...czy taki kabel wpłynie pozytywnie na jakość dzwięku przy słabym CD który posiadam (NAD 316)?
 
Do góry