Jakich matryc należy się wystrzegać w serii D

ice77

New member
matryce w d6000

Jakość matrycy w tym Samsungu jest chyba bardzo słaba. Na infolinii Pan z Samsunga powiedział mi, że od 2010 nie są informowani jakie matryce są montowane w TV tej firmy i co najciekawsze, że calkiem możliwe iż w modelu d6000 jest matryca 50Hz!!!
 

fula

New member
Jakość matrycy w tym Samsungu jest chyba bardzo słaba. Na infolinii Pan z Samsunga powiedział mi, że od 2010 nie są informowani jakie matryce są montowane w TV tej firmy i co najciekawsze, że calkiem możliwe iż w modelu d6000 jest matryca 50Hz!!!

Czy matryca słaba? To zależy z czym porównywać.
Polecałbym modele D6500 i wyżej.
W modelu np. UE40D6500 masz 2 pary okularów gratis, 100Hz, tuner satelitarny, to wszystko równoważy cene około 3200zł.
 

krajesek

New member
Witam
nie chciałem zakładać nowego tematu więc piszę w tym
dla serii D w koncu to trochę starsza siostra :)
czy po tej naklejce uda sie komuś stwierdzić co to za matryca??
 

Attachments

  • DSC00602.JPG
    DSC00602.JPG
    25,9 KB · Wyś: 1353

fula

New member
Posiadam dwa telewizory 40D6500 z różnymi matrycami. Więc dzielę się wiedzą, ale czy jest taka zasada nie wiem.

Pierwszy version 01 z matrycą 40P1UF6E. Matryca z Tajwanu jestem zadowolony, żadnych uwag do katów i kolorów.

Drugi version 02 z matrycą 40A1UF7E. Matryca Samsunga na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od pierwszej, przy włączeniu 3D lepiej sobie radzi z separacją obrazów lewo/prawo oko.
 
Ostatnia edycja:

krajesek

New member
Posiadam dwa telewizory 40D6500 z różnymi matrycami. Więc dzielę się wiedzą, ale czy jest taka zasada nie wiem.

Pierwszy version 01 z matrycą 40P1UF6E. Matryca z Tajwanu jestem zadowolony, żadnych uwag do katów i kolorów.

Drugi version 02 z matrycą 40A1UF7E. Matryca Samsunga na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od pierwszej, przy włączeniu 3D lepiej sobie radzi z separacją obrazów lewo/prawo oko.


Czyli version 01 nie stwierdza jednoznacznie wg Ciebie jaki jest typ matrycy...
 

fula

New member
Tak, jednoznacznie na podstawie mojego przypadku nie można stwierdzić czy tak jest.
Dlatego liczę, że więcej osób posiadający ten model samsunga się wypowie i potwierdzi, że versja np 02 jest z matrycą A, verja 01 z matrycą P.

Zaznaczam, różnicy między matrycami nie widać, poza mocniejszymi kolorami w matrycy A (zmniejszyłem, nienaturalne były dla mnie) i lepszym 3D.

Jednak nie polecam specjalnego wchodzenia do Menu Serwis.
 

fula

New member
01 02... to nie są kwartały produkcji? to chyba nic nie ma wspólnego od kogo jest matryca.

Raczej nie:
versjon no:01 kupiony wrzesień 2011 wyprodukowano sierpień 2011
version no:02 kupiono luty 2012 wyprodukowano styczeń 2012

Już pisałem wcześniej, że dany model telewizora jest produkowany w paru wersjach.
Inne są nie tylko panele, ale płyty i zasilacze. Wszystko ma spełniać wymogi zapisane w specyfikacji dla danego modelu.
Dlatego też są przypadki podkręcania modeli wyżej co dla jednej wersji przejdzie, a dla innych spowoduje nieprawidłowe działanie odbiornika.
 
Ostatnia edycja:

Habbakuk

New member
Przeczytałem cały wątek i trochę się zagubiłem.
Pytanie mam proste - w jaki sposób mogę poprosić w sklepie o sprawdzenie matrycy w danym telewizorze? Menu serwisowe (ale podobno można tam te wartości zmienić, tak jak tu czytam) czy jedynie przez rozkręcenie obudowy (wątpię żeby mi to sprzedawcy chcieli zrobić)?

Planuję teraz zakup UE37D5500 lub UE32D5500 i wystraszył mnie trochę ten temat :(
 

marcinie

New member
Witam,

Panowie przyłączam się do pytania 'walsl', co w przypadku matryc ES? Konkretnie interesuje mnie model UE40ES6800. Czy ktoś z Was sprawdzał jakie matryce są tam ładowane? Będę wdzięczny za każdą informację z opisem matrycy z tego modelu (!) czy innych ES-ek.
 

darek lublin

New member
ue40es6100

WITAM wypowiem się odnośnie w/w telewizorka gdyż miałem jeden z matrycą "p":( teraz po wymianie mam " a ":-D
a wiec do rzeczy matryca p nie wiem co to za badziewie ale obraz na wprost jeszcze ok ale jak za tv za ok 3000 nie bylem zadowolony z niego , a właśnie kupiłem go w " nie dla idiotów " przed zakupem poprosiłem o pilota wiadomo chciałem wejść w menu serwisowe samsunga i jak się domyślam wiedza co sprzedają gdyż nie dostałem i nie miałem jak sprawdzić . dopiero w domu dowiedziałem sie ze jest " lilpa " oddałem go po 4 dniach ustawiania ostrości kontrastu itd. pomimo ustawień większości na max-a obraz padaka . po oddaniu musiałem wymleć jak wyrwać pilota od sprzedawców no i udało sie w jednym ze sklepów stało 6 samsungów które reagowały na tego jednego pilota :razz: wiec przy sprzedawcy info-menu-mute-power :mrgreen: i wiedziałem co mam brać facet oczy zrobił :shock: i chciał mi dać nowy zapakowany z zaplecza ale ja sie uparłem na ten z wystawy :) teraz mam 40a1af6e :krol:.
ps z 6 tv 2 były z matryca sony reszta z " p " teraz nawet na najsłabszych ustawieniach mam obraz żyleta
oznaczenia matryc


A — panel manufacturer (A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
1 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
U — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

i mam małe pytanie co to jest :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: 0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...) ja mam 6
pozdrawiam
 
Do góry