Jakich matryc należy się wystrzegać w serii D

1955p

New member
W moim UE46D6750 mam matryce o symbolu 46P1UF6E,

Moja ocena:
1.Kąty super
2.Żadnego cloudingu
3.Obraz ŻYLETA

W sumie same superlatywy o tym typie matryc.:D
 

kazimjez

New member
znalezione w sieci - wielkie podziękowania dla użytkownika a_k_o
niestety nie mam jeszcze 5 postów :p więc linki pod postacią tekstową :(

przy danych z obudowy:

obrazek:


A - AU Optronics (AUO) A-MVA np: AC01, AC02, AC03, AC04, AA01, AA02, AA03, AA04, BA01
B - Chi Lin Technology (CLT)
C - Chi Mei Innolux (CMI) np: CN01, CN02, BN01, BN02, AO01
F - Sharp (UV2A) np: FB01
E - AU Optronics (AUO)
G - AU Optronics (AUO) A-MVA3
I - LG Display IPS (LGD) S-IPS
P - Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S - Samsung S-PVA (S-LCD) np: SQ01, SQ02, SQ03, SQ04, SS01, SS02, SS03, SS04, SX03
Q - IPS Alpha Technology LTD(Hitachi & Panasonic) IPS Alpha / IPS Pro
Н - Samsung S-PVA (special for 3D)

dane z menu serwisowego:
nakl2.jpg


A - Producent (A - Samsung, D - CMO, L -AUO, I - CPT)
1 - Czestotliwosc (6 -50/60Hz ; 1 - 100/120Hz ; 2 - 200/240Hz)
U - Panel (A - AntiGlare ; T - TN ; U - Ultra Clear)
F - Rozdzielczosc (F - Full HD, H - HD, U - UD)
1 - Panel 1st/2nd (1st:0, 2nd:1...)
E - BLU (BackLight Unit) C - CCFL, L - LED, E - Edge LED


Właściwości poszczególnych typów matryc:



pozdrawiam
KK
 

kazimjez

New member
@up

ale to zdjęcie z serii C a temat dotyczy serii D .

Owszem C - bo tamten temat dotyczył konkretnego modelu tv.

U mnie (D6750) nalepka nie różni się prawie niczym poza odcieniem, natomiast w menu serwisowym też wyświetlane są takie same informacje (w trochę innej kolejności)

tutaj nie chodzi o fotki a o oznaczenia firm produkujących matryce
 

mieto132

New member
U mnie (D6750) nalepka nie różni się prawie niczym poza odcieniem, natomiast w menu serwisowym też wyświetlane są takie same informacje (w trochę innej kolejności)

tutaj nie chodzi o fotki a o oznaczenia firm produkujących matryce

Też posiadam D6750 i u mnie oznaczenia na nalepce się różnią,u mnie przy tym version no: nie ma żadnych liter są tylko dwie cyfry,postaram się zrobić jutro fotkę .

f15552414b025097med.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ostatnia edycja:

mtat

New member
czy w modelu D6750 tez trafiaja sie te slabsze matryce co w D6500?

czy wybor generalnie wybor TV Samsung 40D6750 plus do tego glosnik HW-D350 to fajny tv na kilka lat czy ma jakies slabe strony?
 

hd-maniak

New member
Witam wszystkich.

Piszę ten post być może komuś się przyda, lub będzie bardziej ostrożny przy zakupie.

Niestety polityka samsunga jest chyba raczej coraz gorsza, być może stosowanie matryc od różnych producentów jest sposobem na tańszą produkcję ale może to też wynikać z faktu dużego zapotrzebowania na matryce i samsung nie jest wstanie wyprodukować tyle sztuk.

Chcę tu przedstawić mój felerny zakup TV

Początkowo kupiłem Samsung ue46D6500 z firmy Neo24. Okazało się, TV miał pasy na matryc jasne ciemne ułożone w poziomie. Matryca była od samsunga i ta własnie matryca była bardzo dobra pod względem jakości obrazu, TV analogowa super, plyty dvd przez ps3 super rewelacja gdyby nie te pasy.
MODEL UE46D6500 Nr seryjny Z8HV3SNBB00519P
TV oddałem.

Gdzies na forum przeczytałem, że w panelach 55cali dają lepsze matryce, postanowiłem kupić większy za ponad 6tys. Zakup zrobiłem w sklepie Oleole, którego nie polecam. Panowie przywoża towar trzeba go na szybko zobaczyć podpisać, że jest nie uszkodzony a pożniej już nie ma reklamacji na mechaniczne sprawy. Towar dobrze sprawdziłem okazało się że matryca pęknięta, pajęczynka, tv wywalcowany, także pewnie już u kogoś był i się zbił hehe.
Odesłałem panów grzecznie i podziękowałem firmie za współpracę.

Postanowiłem nie oszczędzać i pójść do RTV AGD do sklepu, umówiłem się że panowie zamówią TV rozpakują podłącza itd. W chwili odbioru okazało się że były tłumy ludzi i nie było nawet miejsca żeby TV wypakować i podłączyć. Zdjąłem tylko karton zobaczyłem że oryginalnie spakowany nie porysowany itd. i do domu.

W domu od razu zrobiło mi się gorąco. Po włączeniu TV obraz ziarnisty.
W menu serwisowym matryca 55P1UF6E.

Uważajcie na tą matryce
wady:

1.Producent - Chunghwa Picture Tubes
2.Nie potrafi wyświetlać linii pionowych tzn. rozciąga obraz, faluje.
3. Wielka pikseloza, obraz nieczysty, oczy bolą
4. TV analogowa totalna porażka.
5. Filmy w hd, F hd w plikach nawet po 10GB w mkv widać taką kaszkę na ekranie
6. Na ciemnych kolorach szczególnie widać kwadraty.

Na tej matryca pooglądamy zdjęcia o filmach, meczach można zapomnieć.

Dokładny model UE55D6500 NR SERYJNY Z8SS3SRC100314L
NR MATRYCY 55P1UF6E.

Posiadam też zdjęcia jak ktoś byłby zainteresowany.

Niestety sklep RTV Euro AGD nie zamierza mi oddać kasy mimo że był u nich po paru godz. od zakupu, sprawdziłem w domu i lipa. Nie ma możliwości oddać twierdzą, że mają taki regulamin wewnętrzny.
Zostaje tylko możliwość oddania do reklamacji, czas 14dni.

Co śmieszniejsze dzwoniłem do serwisu samsunga i opisuje problem, serwisant powiedział mi, że im większy TV tym większa pikseloza i niewyraźny obraz a także dostałem informacje, że samsung absolutnie nie stosuje matryc innych producentów ma tylko swoje samsungowskie a na forach piszą bzdury.
Po gadce z tym serwisantem wyczułem że jakby on przyszedł serwisować ten TV pewnie by powiedział że wszystko jest okej.



Także mam teraz wielki problem - telewizor KRZAK za nie małą kasę.


Pozdrawiam
 

fula

New member
Dziwny jesteś :) albo masz pecha.
Mam tą samą matryce i nie widzę tego
2.Nie potrafi wyświetlać linii pionowych tzn. rozciąga obraz, faluje. - mi faluje jak morze oglądam
3. Wielka pikseloza, obraz nieczysty, oczy bolą - co Ty oglądasz?
4. TV analogowa totalna porażka. - jestem mile zaskoczony jakością telewizji analogowej
5. Filmy w hd, F hd w plikach nawet po 10GB w mkv widać taką kaszkę na ekranie - musisz mieć małę bitrate, mocno skompresowany film.
6. Na ciemnych kolorach szczególnie widać kwadraty. - przyglądałem się i nic podobnego nie stwierdziłem, coś z materiałem może być nie tak, jak w punkcie 5.
A czy widzisz białe myszki?

Coś koledze pomieszało się
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
No na 55cali ciężko żeby analog wyglądał dobrze :p
Kolega ma jakieś porównanie do innych TV takiej przekątnej?
 

hd-maniak

New member
Witam pominę aluzje o myszkach FULA gdyż jego wypowiedź obniża poziom dyskusji na tym forum.

Pytasz czy mam doświadczenie z dużymi matrycami. Mam sprawdzałem sony i sharpa. Obydwa sprawdzane przez moje materiały na dysku.
Porównanie mam co do samsunga 46cali, który miałem wcześniej był z matrycą samsungowska i obraz był żyleta, te same materiały z dysku HD i FHD, nawet z materiałów poniżej 720p obraz był dobry.
Matryce 55 i 60 cali, które sprawdzałem tez były okej.

Oddałem samsunga ue55D6500 do sklepu, wypakowaliśmy drugi taki sam, po włączeniu wszyscy sprzedawcy byli mocno zaskoczeni tym przypadkiem i jakością obrazu. Na tych samych materiałach z dysku występował ten sam problem, coś w rodzaju kaszki, obraz ziarnisty, i jakieś takie zakłócenia. Obraz też nie trzyma linii czyli dochodzi do rozmycia krawędzi.

Sprzedawcy zaproponowali podłączenie sygnału hdmi na którym był materiał w FHD film reklamujący produkty samsunga. Obraz niestety nie polepszył się.

Obok stał tez TV samsung 40D8000 postanowiliśmy sprawdzić jak to działa okazało się że też jest ten sam problem, ale kaszka, ziarenka które ewidentnie zniekształcały obraz były już mniejsze ale nadal widoczne z około metra.
Typ matrycy 40A2UF8E

Wniosek jest taki, że być może to nie jest problem matryc tylko jakiś inny nie dający się wyregulować z menu użytkownika.


Na TV sony, sharp na dużych matrycach nie ma tego problemu.

Ktoś powie że na dużych ekranach będzie widać piksele.

Piksel to malutki kwadracik wyświetlający jakiś kolor i jego wielkość jest uzależniona od wielkości matrycy. Np. w 40 cali mamy kwadracik 0,5mm na 0,5mm natomiast już w 60cali jest to prawie milimetr na milimetr. Także dla czepliwych nie chodzi mi o te właśnie kwadraciki.

Na szczęście w moich słusznych uwagach do oglądanych produktów nie jestem sam gdyż sprzedawcy euro od razu dostrzegli ten sam problem.

Być może po prostu nie umiemy tego nazwać fachowo jaki to jest efekt czy rodzaj uszkodzenia, czy to jest wina samej matrycy czy problem tkwi w jakimś innym podzespole TV.

Pozdro.
 

fula

New member
Problem prawdopodobnie tkwi w tym, że obsługa sklepu bezkarnie myszkuje po MS bawiąc się w testerów zmieniając ustawienia.
Z fabryki niema prawa wychodzić taki telewizor, chociaż czarne owce się zdarzają, ale nie na taką skale, że obok inny model ma podobną wadę.
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
Problem prawdopodobnie tkwi w tym, że obsługa sklepu bezkarnie myszkuje po MS bawiąc się w testerów zmieniając ustawienia.
Z fabryki niema prawa wychodzić taki telewizor, chociaż czarne owce się zdarzają, ale nie na taką skale, że obok inny model ma podobną wadę.

100% racji. Ja mam taką matrycę i wszystko jest ok. A co do sprzedawców w sklepach a menu serwisowe to coś wiem. In minus oczywiście.
 

hd-maniak

New member
Ten drugi samsung 55 był nowy, przyjechał z magazynu centralnego, przy mnie został rozpakowany, wszystko fabrycznie nowe. Sprzedawca włączył TV i dysk. Po uruchomieniu filmu fhd było widac te problemy na matrycy. Dostałem pilot i od razu wszedłem do menu serwisowego.

Cala seria tych TV jest zepsuta, nikt w nich nie grzebał. Seria i numery takie same roznice tylko w końcówce jeden miał końcówkę 314L drugi 313L oba do bani.

Jedynie 40calii stał na wystawie i przy okazji sprawdziłem i jego. Wszystkie te telewizory wyprodukowane na Słowacji.


Także o grzebaniu w MS w przypadku 55calii nie było mowy.


Oczywiście wiadomo ze sprzedawcy lubia bawic się w testerów ale w tym przypadku akurat ci sprzedawcy w ero nie maja pojecia jak wejsc w MS, dlatego sluszna opinai o takich sprzedawcach ze sa tatalnie zieloni i nie potrafia doradzic przy wyborze TV.
 

fula

New member
Dziwny przypadek.

Wychodzi na to że w fabryce nie zostały wyregulowane odbiorniki (jakaś sierota zeszła za wcześnie na śniadanie).

Co do matrycy, ja zastrzeżeń nie mam.

Otworzyć i zamknąć oryginalnie karton nie stanowi problemu. Miałem przypadek z powodu wady całą serię przepakowano ręcznie(1400sztuk).
Gorzej z całą paletą oryginalnie przez maszyny zafoliowane.

Sprzedawca grzebiący w MS, robi to nieświadomie z głupoty albo coś próbuje uzyskać czego fabryka nie przewidziała w tym modelu. Efekty są różne.
Ja nie chciałbym kupując nowy samochód, żeby sprzedawca wcześniej grzebał w sofcie komputera pokładowego samochodu.
 
Ostatnia edycja:

yureek

Klub HDTV.com.pl
VIP
w starszych modelach może to wyglądać tak:

samsung-panel-lettre.jpg


litera w kółku i oznaczenia:

A = AU Optronics (AUO) A-MVA
B = Chi Lin Technology (CLT)
C = Chi Mei Optoelectronics (CMO)
I = LG Display IPS (LGD)
P = Chunghwa Picture Tubes (CPT)
S = Samsung S-PVA (S-LCD)
H = Samsung S-PVA (3D)
Q = IPS Alpha Technology LTD (Hitachi & Panasonic) IPS Alpha/IPS Pro

pozdrawiam
 
Do góry