Jakich marek macie amplitunery kina domowego?

Jakiej marki masz (lub planujesz zakup) amplituner kina domowego?


  • Total voters
    0

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
dla mnie w kinie wszystkie grają bardzo porównywalnie, jedyna różnica to stereo, gdzie dla mnie to i tak pseudo stereo:). Jeśli ktoś patrzy tylko pod kątem KD to powinno zwracać uwagę na wyposażenie i róznorodność opcji kinowych:)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
dla mnie w kinie wszystkie grają bardzo porównywalnie, jedyna różnica to stereo, gdzie dla mnie to i tak pseudo stereo:). Jeśli ktoś patrzy tylko pod kątem KD to powinno zwracać uwagę na wyposażenie i róznorodność opcji kinowych:)

Dokładnie, bo robi się taka tendencja do porównywania tych klocków w stereo, a przecież ampli KD służą do dźwięku wielokanalowego, a stereo to taki dodatek. Żaden z tych ampli nie zagra tak w stereo jak wzmak, obojętnie czy załączymy polepszacze czy w Pure Direct. Wartość tych sprzętów powinna byc rozpatrywana tylko pod kątem funkcji i doznań kinowych. Ale z drugiej strony rozumiem ludzi którzy szukają jak najlepszego kompromisu.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, bo robi się taka tendencja do porównywania tych klocków w stereo, a przecież ampli KD służą do dźwięku wielokanalowego, a stereo to taki dodatek. Żaden z tych ampli nie zagra tak w stereo jak wzmak, obojętnie czy załączymy polepszacze czy w Pure Direct. Wartość tych sprzętów powinna byc rozpatrywana tylko pod kątem funkcji i doznań kinowych. Ale z drugiej strony rozumiem ludzi którzy szukają jak najlepszego kompromisu.
niby kompromis, ale jak ktoś zaczyna się bawić w takie klocki to nie ma bata, że nie pomyśli z czasem o wzmaku mimo tego że ma sie ampli niby świetne w stereo hehe:D. Ja kupując ampli patrzyłem pod względem kina, wiedziałem i nadal wiem, że z czasem wzmak obowiązkowo. Więc patrzyłem na to co w danej kwocie którą posiadałem poszczególny ampli mi zaoferuje. Nie ukrywam, że na odsłuchach sprawdzałem jak dany sprzęt gra w stereo. Mimo że słyszałem delikatną przewagę denona to znacznie bardziej odpowiadało mi wyposażenie yamahy:)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Krzysiek ale nie mowimy o tym ze ampli zagra porownywalnie ze wzmacniaczem tylko o tym ze wybierajac ampli. powinnismy odsluchiwac w pure direct aby uslyszec jego naturane brzmnienie i wybrac tego ktory gra najlepiej sam z siebie zgodzisz sie ze mna?
No a w czym mamy porownywac amplitunery jak nie w stereo, co w sklepie bedziesz mogl przeprowadzic kalibracje 4 ampli aby porownac ich brzmienie w 5.1? CHyba nie, dlatego szybki test stereo i wiadomo ktory gra najlepiej, a jesli w stereo gral dla nas ok to w 5.1 bedzie tak samo albo i lepiej.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, taka jest zasada. Jak ampli dobrze gra w stereo to i w kinie nas poniesie. Pamietam juz takie wpisy recenzentow lata temu w starych kultowych magazynach branzowych.
 

sebol81

New member
Przerobiłem sporo modeli 4 cyfrowych i jeden 1 cyfrowy Yamahy nic nie mogę im zarzucić są świętne w tym do czego zostały zbudowane funkcjonalne z mocnym dynamicznym dźwiękiem

U Yamahy jak coś jest to działa nie potrzebna jest żadna procedura startu na suszarkę żarówkę itd a ni co miesięczna wizyta w serwisie bo coś zgrzyta i pyka syczy i trzeszczy

No tu bym się z Tobą nie zgodził. Miałem nówkę Y2067 w której kondensatory było słychać :) Nie życzę nikomu :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Krzysiek ale nie mowimy o tym ze ampli zagra porownywalnie ze wzmacniaczem tylko o tym ze wybierajac ampli. powinnismy odsluchiwac w pure direct aby uslyszec jego naturane brzmnienie i wybrac tego ktory gra najlepiej sam z siebie zgodzisz sie ze mna?
No a w czym mamy porownywac amplitunery jak nie w stereo, co w sklepie bedziesz mogl przeprowadzic kalibracje 4 ampli aby porownac ich brzmienie w 5.1? CHyba nie, dlatego szybki test stereo i wiadomo ktory gra najlepiej, a jesli w stereo gral dla nas ok to w 5.1 bedzie tak samo albo i lepiej.

Ja pisałem tak ogolnie o tendencjach, nie o Twoim poprzednim wpisie:) Bo tak zauważyłem się dzieje w różnych tematach. Armanig i Whiplash piszecie żeby testować ampli w stereo, bo jeżeli będzie ok. to i w kinie będzie ok.? W przypadku kolumn tak się sprawdza, ale w przypadku ampli już nie do końca. Weźmy przykład Onkyo, ktoś posłucha w stereo czy Pure Direct to się zniechęci, gdzie w kinie juz ampli wymiata. Jestem podobnego zdania co FFooXX, że jeśli chodzi o kino to w danej klasie wszystko gra podobnie. Przecież zgodzicie się że jak postawimy obok siebie klocki różnych producentów w tej samej klasie i podłączymy pod KD, to nie będzie tak że Marantz czy HK zagrają wybitnie, a Onkyo czy Yamaha do dupy:)? Druga sprawa, to że za sprawą kolumn mozna z najlepszego sprzetu zrobić kichę a z najgorszego dobrze i miło grający. Najlepiej by było testując ampli mieć możliwość podpięcia bardzo równo grających kolumn i odsłuchu wielokanałowego w Pure Direct. Myslę że ludzie wybierający ampli bardziej kierują się wyglądem, zaufaniem do danej marki, opiniami jeśli chodzi o awaryjność sprzętu, mnogością funkcji i złączy. Nie wiem, może się mylę?, ale wydaje mi się że jeżeli idziemy na odsłuch wzmaka stereo to słuchamy stereo ( no akurat tu innej możliwości nie ma:)), a testując ampli KD powinno się patrzeć jak to coś gra w kinie a nie stereo. Idąć tym tropem, że jeżeli ampli KD gra dobrze w muzyce to i w KD da radę, to wszyscy powinni mieć w domu tylko sprzet HK i Marantza, bo Onkyo gra lipnie, Yamaha też nie szczególnie, Pionner również. Jeszcze może Denon trochę zagra lepiej. Zbliżyłem się choć trochę do Lolka?:p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Weźmy przykład Onkyo, ktoś posłucha w stereo czy Pure Direct to się zniechęci, gdzie w kinie juz ampli wymiata.

Nikt nie zrazi sie do Onkyo (dajmy tu przyklad 818 ) bez przesady ;) , popierajac Whiplasha nie do konca o to mi chodzilo.
To nie tak, mi chodzilo raczej o to, ze jak juz ampli da rade w stereo to mozemy wnioskowac ze podobnie bedzie w przypadku kina, nie mozemy az tak splycac tematu, przeciez mamy jeszcze kolumny, tutaj zasada _moze_ byc podobna, ale nie zawsze jest, mamy tez kolumny typowo do kina. My rozmawiamy o niuansach, a nie o pewnikach. To nie jest tak ze Marantz rozklada na lopatki Onkyo 818 w stereo, nie jest tez tak ze 818 czyni to samo w Marantzem w temacie kina, te sprzety graja podobnie, przeciez taka 818 od Onkyo takze zbiera pozytywne opinie w stereo, podobnie jak Marantz (podobnej klasy) w kinie.
Przyjelo sie tak, ze Marantz to stereo, a Onkyo to kino, ale glownie dlatego ze niskie modele Onkyo sa porownywane do wyzszych modeli Marantza. Jak juz zestawimy porownywalne modele, to te roznice sie zacieraja i wkraczamy na grunt gustow i guscikow, co nie zmienia faktu ze dla mnie Marantz gra lepiej, ale podkreslam dla mnie, nawet w kinie.
Podobnie w przypadku Mercedesa i Bmw, od kilkudziesieciu lat panuje pewna opinia, merc do komfort, bmw to przyjemnosc z prowadzenia, poniekad sie z tym zgadzam, ale czy zawsze tak jest? Ja uwazam ze nie, a jak dodamy do tego nasze gusta, przyzwyczajenia itp. to takie tematy moga sie ciagnac tygodniami. To samo jest z kablami, jedni opisuja roznice jako drastyczne/ogromne - nawet w tym samym przedziale cenowym, dla innych to malo znaczace niuanse. W ampli jest to samo.
Postaram sie wyszukac stare wpisy/recenzje w czasopismach branzowych, jest tam sporo recenzji z ktorymi sie zgadzam, a tam wlasnie czesto jest przywolywany temat odsluchow stereo na ampli w konfrontacji w kinem domowym.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Po co tu piszecie jakieś bzdury o wyższości Marantza i HK nad innymi amplitunerami, gdzie flagowe amplitunery Marantza i HK mogą jedynie konkurować z drugimi czy trzecimi w hierarchi modelami innych znanych firm. Najważniejsze w KD są głośniki, największy błąd popełniamy kupując kolumny np 5.0 w cenie amplitunera i jak to wtedy ma grać? Kupując przynajmniej takie głośniki jak ma armaning prawie wszyscy byliby zadowoleni ze swoich amplitunerów.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko nie wszyscy mamy takie zarobki jak Armanig:wink: Podejrzewam że gdyby każdy z Nas wygrał w totka z 10 baniek, to nikt by się nie przejmował czy dolożyć 1k do kolumn czy nie. Nie wszyscy żyjemy na jednakowym poziomie jeśli chodzi o zarobki. Ale zgodzę się że kolumny powinny byc droższe niż elektronika, a przynajmniej na podobnym poziomie. Kwestia jeszcze czy porównujemy kolumny jako system 5.0 czy same fronty? Czyli jeżeli ktoś posiada zestaw stereo i KD, i kupuje wzmak za powiedzmy 2k ( zwykła budżetówka), to powinien kupic same fronty za przynajmniej 3-4k, żeby to miało jakiś sens. Więc chcąc tych samych kolumn używać do KD to cały komplet go wyniesie z 6-7k, do tego wypada mieć sub przynajmniej za 2-3k. Dalej idąc tym tropem głupio kupic ampli za 2k, mając system za 10k, więc trzeba wydać te 3-4k. Kable to wydatek ok 20% wartości zestawu. Więc dla przeciętnego Kowalskiego który chce mieć osobne kino i stereo kwota na zestaw musi oscylować w granicach 15-17k:) A zaczeło się od wzmaka za 2k. Dlatego jestem daleki od tych cenowych porównań, bo ma to dla Nas grać dobrze, nieważne ile co kosztuje. Chociaż przy budżetowych kolumnach jednak cena przekłada się trochę na jakość. Przy droższych sprzętach wydaje mi się że te różnice się już lekko zacierają, a pozostaje kwestia innego charakteru brzmienia, który uzasadnia Nasz wybór.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fakt, brakuje tu jeszcze seri 8xxx u Marantza, sporo osob (czytajac na zagranicznych forach) czekalo na taki model (w tym ja), ale sie nie doczekalismy, taka nadzieja byla w momencie jak mialy wchodzic nastepca sr7005, ci natomiast zrobili kosmetyke seri 7xxx. Taki model SR8xxx moglby konkurowac z Onkyo 5005, czy Denonem 4xxx.
Nalezy oczywiscie pamietac, ze Marantz nie konczy sie na SR7xxx, po nim do gry wchodza swietne systemy dzielone (to juz jest bajka):
Exclusive First Look! Marantz AV-8801/MM-8077
Marantz UD7007 / AV8801 / MM8807 review - Processors
Marantz AV8801 Pre-Amp/MM8077 Amplifier Review | Quality Audio Video
http://www.technologytell.com/homet...at-the-new-marantz-av-8801-and-mm-8807-combo/

Nastepnie, dla przykladu: tani niski model Onkyo seri 5xx w polaczeniu z drozszymi Klipschami (2x drozsze), gral w kinie cudnie, szczerze bylem pod wrazeniem - biorac pod uwage sporo wyzsza cene kolumn w stosunku do ampli i generalnie cala kwote za zestaw, pisalem o tym jakis czas temu. Gdybym byl na kupnie tanszego zestawu, to nie pytalbym sie juz na forum czy to jest cos warte, tylko zabral z wystawy ten sprzet do domu i cieszyl sie zyciem. Tego juz sie dawno nauczylem, jak cos mi dobrze gra na odsluchu, to zdanie innych mnie nie interesuje.
Natomiast (takze dla przykladu) tanie Jamo 606, grama nie graly (w porownaniu do Klipscha), bez znaczenia czy to byl Onkyo 905 (ktory deklasuje serie 5xx Onkyo), czy tez SR6xxx/SR7xxx Marantza, grama tez nie graly lepiej w przypadku starszych topowych Pioneerow, Yamahy i tanszego Denona, w porowaniu do wspomnianego zestawu opartym na Klipschu i tanim Onkyo.
Nie chce tu generalizowac i pisac o zasadnosci i proporcjach, bo na to wplywa wiele czynnikow, ale chociazby ten przyklad o ktorym wspomnialem popiera w pewnym sensie to o czym napisal Gerus, ja bynajmniej decydujac sie kiedys na tansze kino, na bank glownie skupie sie na kolumnach.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem to i również popieram większą inwestycję w kolumny niż elektronikę, tylko podałem tu przykład kupna kina i stereo. Gdy kupujemy amplituner za 2k i kolumny za 3,5k to teoretycznie wszystko gra. Ale gdy juz dokupimy wzmak za 2k robi się zonk, bo gdyby kupić same fronty z tego zestawu za 3,5k to koszt by wyniósł ok 2 - 2,5k, więc idąc tą droga że kolumny powinny być sporo droższe od wzmaka, powinniśmy mieć zestaw 5.0 za ok 6-7k:) Rozumiesz co chcę powiedzieć? A za chwilę by pojawiły się wpisy na forum, że ktoś ma zestaw kolumn za 6k, a ampli i wzmak za 2k. Gdyby zupełnie rozdzielić te 2 systemy to sprawa jest jasna, ale chcąc korzystać z tych samych kolumn to już się robi lekki bałagan.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Rozumiem, dlatego napisalem ze nie ma co uogolniac. Kazda inwestycja w sprzet to indywidualny osobny temat, nie w tym rzecz zeby podchodzic do kazdego zakupu z kalkulatorem w reku, tyle i tyle kosztowal ampli, to bach kalkulator do reki i mnozymy ile mozna dac za kolumny, nie nie, to tak nie dziala. Za duzo tu niewiadomych, no ale czy to nie jest piekne :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Krzychu jakbys wygral 10 baniek to mysle ze 1 tys. w ta, a w tamta to w wogole bys na cos takiego nie patrzyl... znacznie wyzsza kwota by sprawiala roznice ... kupic to czy cos innego.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myślę że jak bym wygrał 10 baniek to bym kupił "to" i "coś innego":grin: Czasem w robocie jak jest kumulacja, to sobie z chlopakami siedzimy i marzymy na co bysmy wydali te pieniądze. Czasami to mnie tak wciągnęło, że czułem się jak bym już wygrał. Już praktycznie dom kupowałem, myslałem czy samochód wybrać z taką a nie inną wersją silnikową, i już widziałem siebie jak przez kilka dni nie oddaję stolca, aby dać z siebie wszystko u kierownika na biurko:)...Albo może bym wykupił większość udziałów w firmie:hmm: i zajeździł gnoja? Znowu się rozmarzylem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Krzych, z tym stolcem to uważaj, jakbys zostal szefem swojej firmy, to musiabys wymienic biurko, pamietajac o wcześniejszej niespodziance :D
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zawsze musicie takie tematy poruszac w porze obiadowej? :D

Ja już jadlem, a Krzysiek jest na diecie 1000 kalorii. Czyli co posiłek zjada 1000 kalorii, a że zalecają min. 5 posiłków...:) Wiesz, osobiście to ja brzydliwy nie jestem, ale jak w kupie znajdę wlos to nie zjem. Teraz to praktycznie taka pora na podwieczorek.
 
Do góry