Jaki wybrać odtwarzacz Blu-Ray ?

wiatrak

Active member
Bez reklam
Nie pamiętam już czy główna płytka do 5000 jest inna niż do 550, czy też podstawa jest taka sama a w 5000 siedzą dodatkowe obwody. W tym drugim wypadku pewnie trudniej, ale we flagowcu to już mogli pamięć do BD Live zainstalować na stałe.

Wielka łaska, pen za free... :???:
 

pithorr

New member
pithorr napisał:
No to może jeszcze ja sie zapytam...
Tak czytam i czytam i sam nie wiem...
Jaki byłby najlepszy odtwarzacz do mojego, w sumie już dośc starego Sharpa 46XD?

Czy warto kupowac tę nowa generację odtwarzaczy, np. Panasonic BD-35, Samsung P-2500, czy np. starszy model by mi nie wystrczył. Mój TV nie obsługuje HDMI 1.3 i 24p z tego co pamietam...

A może Sharp BD-HP21S byłby dobrym zakupem, bo sie lepiej z TV dogada?

Z trzeciej strony to chyba Sony jest autorem standardu BD, to może ich odtwarzacze będa najbardziej kompatybilne ze wszystkim co do nich wsadzę?

Dodam jeszcze że zalezy mi na jak najlepszej jakości obrazu tak z BD jak i z DVD (najlepiej +R bo setki ich mam). Dźwięk i tak puszczam analogowo na zwykły wzmacniacz stereo, tak że te parametry sa dla mnie pomijalne.

I jeszcze jedno: z tego co wyczytałem w specyfikacjach Sharp i Panasonic mają przetworniki 12-bitowe, a Samsung 10-bitowe. Czy to ma znaczny wpływ na jakośc obrazu? Wydaje mi sie że tak, ale...

Ponieważ dyskusja zeszła na temat wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą, to ja się przypominam i prosze o informacje...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Warte są coś te dodatki? Bo z autopsji wiem, że praktycznie nigdy nie zaglądam do dodatków z płyt DVD. Wszędzie te same ochy i achy jednej gwiazdy o drugiej gwieździe lub zachwyty nad efektami specjalnymi ilustrowane monologami ich wykonawców. Rzadko kiedy jest coś naprawdę oryginalnego.

ArtS :)
 

DOMO13

New member
Blue ray - zakup

Przepraszam że, zabieram głos ale zastanawiam się nad kupnem odtwarzacza blue-ray. Posiadam PDP-5090H i waham się czy kupić Panasonic DMP-55 czy warto dołożyć i kupić Pioneer-a BDP-LX71 lub czy może macie jakiś lepszy pomysł ? Podrowienia
 

mobor

Banned
DOMO13

na twoim miejscu wzialbym SONY 350 za 1/4 ceny Pionka 71 /jesli masz dobry ampli/
Jezeli zalezy ci na analogowym audio - rzeczywiscie- dopiero pioneer ma konkretną płytkę ale nie jest to jakas wybitna konstrukcja
No i pamietaj ze nie ma DTS HD MA !!! Panasonic ma DTS HD MA ale za to jego tor audio jest kiepski
BARDZO TANIM odpowiednikiem Pioneera 71 jest SONY 500. Brak Profile 1.1 nadrabia za to mozliwoscią oglądania plików JPG - a wszystko za 1/2 ceny Pioneera /ma BARDZO DOBRY tor audio ! /
 

Staszek

Member
mobor napisał:
DOMO13

na twoim miejscu wzialbym SONY 350 za 1/4 ceny Pionka 71 /jesli masz dobry ampli/
Jezeli zalezy ci na analogowym audio - rzeczywiscie- dopiero pioneer ma konkretną płytkę ale nie jest to jakas wybitna konstrukcja
No i pamietaj ze nie ma DTS HD MA !!! Panasonic ma DTS HD MA ale za to jego tor audio jest kiepski
BARDZO TANIM odpowiednikiem Pioneera 71 jest SONY 500. Brak Profile 1.1 nadrabia za to mozliwoscią oglądania plików JPG - a wszystko za 1/2 ceny Pioneera /ma BARDZO DOBRY tor audio ! /
Mobor napisałeś na końcu, że "ma BARDZO DOBRY TOR UADIO". Ale który? Sony500 czy Pion. 71. Czy 350 ma taki sam tor jak 500?
 

MichaX

New member
Witam! Posiadam TV SONY BRAVIA KDL-40Z4500! Mam zamiar zakupić odtwarzacz blu-ray tylko nie wiem jaki by sie najlepiej nadawał do otrzymania dobrego obrazu w 1080p!
 

Rafael4456

New member
Witam
Zamierzam niedługo zakupić bd tylko jak zawsze nie wiem jaki wybrać model.Możecie doradzić mi jaki najlepiej zakupić.Posiadam telewizor samsung le26b450 oraz Sony bravia (dokładny model nie wiem , ale ma 37').Zastanawiałem się nad modelami Samsund bd-p1600 i bd-c5500.Dziękuje i pozdrawiam.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja do sony bym kupil sony jeden pilot, pozatym na sony 350 ladnie wyglada obraz DVD, dla mnie lepiej niz np z playera WD
 

Rafael4456

New member
Telewizor który posiadam to Sony kdl-37w5740

Przekątna (cale) 37"
Proporcje obrazu 16:9
Kontrast 50000:1
Rozdzielczość 1920x1080
Częstotliwość 100 Hz
Wbudowany tuner DVB-T+ (MPEG4), DVB-C, analogowy
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ale co mam konkretnie napisac do TV Sony dobrze miec (ale nie koniecznie ) odtwarzacz sony, ale co kupisz to Twoja sprawa,
jak masz komplet masz jeden pilot, a jakosc powinna byc wszystkich odtwarzaczy zblizona, konkretnego modelu Ci nie podam.
Widzialem Sony350 i jakosc z DVD i Blu-ray jest bardzo dobra, oczywiscie teraz sa inne modele nie wiem jak smigaja, ale mozesz isc do salonu sony i sam sprawdzic.
 

pkomp

New member
przecież po to masz HDMI CEC by byle gratem sterować z jednego pilota....wiadomo pewnie nie wszystkie funkcje ale to naprawde żadkośc jak sie z czegos wiecej korzysta niz vol+- pgm +- play stop ffwd rev pause menu
jak sie korzysta tylko z połączeń cyfrowych to byle jaki player wystarczy - nie warto wydawać powyżej 800pln - ważniejsza kwestia trwałości lasera i skuteczności czytania niż wyjścia analogowe za dobre 2 tysiaki
 

pkomp

New member
ewentualnie kwestia jakości skalera jesli ktoś ogląda duzo dvd wchodzi w rachubę...a tak to naped robi za zwykły transport i nie warto dopłacać nawet 100....
 
Do góry