Jaki wybrać odtwarzacz Blu-Ray ?

piskle smoka

New member
O serwis sie niemartwie poniewaz mieszkam w niemczech i jak kumplowi nawalil telewizor'(panasonica) to sami po niego przyjechali.I prosze o jakies modele z dobrym skalerem do 350 euro
 

mare37

Banned
A ja bywam czesto w Niemczech..i znajomemu walneła plazma Panasonica..przyjechali i zabrali owszem..ale przywieźli taki sam model tyle ze z innymi numerami seryjnymi i obita obudową. Zona znajomego odebrala nieswiadoma. Jak pozniej sie okazalo nie ich telewizor był i ciezko bylo pozniej odkrecic sprawe, bo pokwitowany byl odbiór hhehe
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

piskle smoka

New member
Mam pytanie czym rozni sie Panasonic DMP-BD35 od DMP-BD55?Czy sa jakies szczegolne roznice?CZy warto doplacac,i czy jest jakas alternatywa w stosunku do tych modeli w/w.Z gory dziekuje za odpowiedzi​
 

piskle smoka

New member
Mam jeszcze jedno pytanie ktory BD wybrac:panasonic DMP-BD35 czy SamsungBD-P 2500 sa w tej samej cenie.Ktory byscie polecili?Z mojej strony Samsung ma analogowe wejscie 5.1i to plus natomias niewiem ktory lepiej skaluje obraz z dvd a na tym tez mi b.zalezy.Wiec czekam na podpowiedz
 

mare37

Banned
samsung bd2500 ma 7.1 wyjscie po analogu
nie wiem jak inne ale ja go uzytkuje od tygodnia i fajny sprzet..dvd nieporownywalnie lepsze jak w pioneerze

panasow i sony nie znam..widzialem raz w akcji panasa bd30 ..blee ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tom226

New member
Czy SAMSUNG BD 2500 czyta plyty DVD+R??? i czy jest on lepszy od Panasonica DMP BD-35???
 
Ostatnia edycja:

Wiesłąw

New member
Zestaw

Kupuję kino domowe do telewizora Panasonic TH-42PY85. Chcę jak najmniej przekroczyć 3000 zł. Czy dobrym rozwiązaniem byłby taki zestaw:

Sony BDP-S350 (a może S550, jeśli tak, dlaczego?) + Sony STR-DG720 (a może DG820, jeśli tak, dlaczego?) + JAMO S606 (raczej bez subwoofera...)?

Przyznam też, że biorę pod uwagę coś z całkiem innej beczki: HTP-BD3IS lub RHT-G900 + S350 (wiem, że to całkiem co innego, ale czy rzeczywiście znacznie gorsze brzmienie - bo obraz chyba nie?)...

Z góry dziękuję
 

babunia

New member
Czy w stacjonarnych odtwarzaczach BD panasony czy samsunga jest takie cos jak zoom?? mam PlayStation3 i niestety wszystkie moje filmy sa 2:40:1. PS3 nie ma zooma, a jak przyzoomuje w tv [panas PY85] to na caly ekran, znika linijka napisow i komedia. A mi chodzi zeby przyblizac obraz powoli, po 2 mm jak to bylo odtwarzaczach dvd. wiec??
 

Wiesłąw

New member
Dzięki, Asoz. A co jest złego w amplitunerze Sony? Prawdę mówiąc nie chciałbym mieć każdego elementu od innego producenta. I tak mam tv Panasonika...
 

pithorr

New member
No to może jeszcze ja sie zapytam...
Tak czytam i czytam i sam nie wiem...
Jaki byłby najlepszy odtwarzacz do mojego, w sumie już dośc starego Sharpa 46XD?

Czy warto kupowac tę nowa generację odtwarzaczy, np. Panasonic BD-35, Samsung P-2500, czy np. starszy model by mi nie wystrczył. Mój TV nie obsługuje HDMI 1.3 i 24p z tego co pamietam...

A może Sharp BD-HP21S byłby dobrym zakupem, bo sie lepiej z TV dogada?

Z trzeciej strony to chyba Sony jest autorem standardu BD, to może ich odtwarzacze będa najbardziej kompatybilne ze wszystkim co do nich wsadzę?

Dodam jeszcze że zalezy mi na jak najlepszej jakości obrazu tak z BD jak i z DVD (najlepiej +R bo setki ich mam). Dźwięk i tak puszczam analogowo na zwykły wzmacniacz stereo, tak że te parametry sa dla mnie pomijalne.

I jeszcze jedno: z tego co wyczytałem w specyfikacjach Sharp i Panasonic mają przetworniki 12-bitowe, a Samsung 10-bitowe. Czy to ma znaczny wpływ na jakośc obrazu? Wydaje mi sie że tak, ale...
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
Gucio50 napisał:
To nieprawda. Mobor, co prawda wygania mnie z tego forum, wyzywa od zrobionych w bambuko, ale nie ma racji w tej sprawie.


Jest tak:-
- 550 ma dekoder audio więcej, HD Master Audio,
- ma podświetlany pilot, co jest przydane przy ogladaniu w warunkach normalnie występujących, to jest przy lekkim zaciemnieniu pokoju,
- ma BD-Live w wersji 2.0 zamiast tego 350 ma Bonus-View w wersji 1.0
w przyszłej aktualizacji ma też to mieć 350-tka, trzeba przyznać.


Ja kupiłem S550, chciałem mieć pilota podświetlanego. U mnie w MM stały oba obok siebie, znajomy sprzedawca :)grin: ) pozwolił mi poodtwarzać moje płyty z kamery AVCHD i po godzinie oglądania, zagladania i majstrowanie razem z synem uznaliśmy że warto nie wypić 5-6 flaszek wódki ... ..._

1 - nie wyganiam nikogo z forum
2 - Fakt że psizesz na forum brednie - nie ma dla mnie absolutnie żadnego znaczernia. Martwi mnie jedynie to że mozesz kogoś tymi swoimi gadaninami wpędzić w błędne opinie i podjecie tym samym ZŁYCH decyzji. Mnie nie przekonasz ani nie zagadasz- za długo siedzę w elektronice...

3- Powtarzam raz jeszcze. Nie pisze BZDUR że ta twoja 550 ma dekoder HD MASTER bo go nie ma ! Ma tylko wyjscie bitstream a odtwarza jedynie strumien HR. Tylko jakie to ma znaczenie przy tak kiepsko wykonanym torze audio... ?
Jesli nie wiesz co to znaczy - moze czas na reedukację ? Tylko jeśli masz braki w wiedzy - warto pisać "przypuszczam, podejrzewam" itp

4 Co to za brednie: "ma BD-Live w wersji 2.0 zamiast tego 350 ma Bonus-View w wersji 1.0". Mieszasz swieta Bozego Narodzenia z Wielkanocnymi. Cos tam gdzies słyszałes ale nie wiesz gdzie dzwoni jednak skrobiesz na forum udajac mądrego.
Obecnie 350 ma TAKIE SAME funkcje jak 550 - z wyjątkiem TRAGICZNEGO toru fonii o czym wspomniano na łamach miesięcznika Audio-Video przy okazji testu OBU MODELI /w teście tym model 550 dostał mniej gwiazdek niz 350 - właśnie za fatalny tor fonii !/
I tyle w temacie

PS lepiej zmien "znajomego sprzedawcę" bo ten ci zle doradza.


kilka cytatów za wspomnianym testem autorstwa Pana Kulpy:

- Wnętrza obu odtwarzaczy są natomiast niemal
identyczne. Właściwie jedyna różnica dotyczy
górnej płytki audio-wideo, która w BDP-S550 zawiera
8-kanałowy tor wyjściowy audio

- Konstrukcja obu płytek wyjściowych audio
jest skrajnie uproszczona. Nie daje żadnych
szans na dobrą jakość brzmienia.

-Oba odtwarzacze mają identyczne możliwości brzmieniowe,
jeśli chodzi o wyjścia cyfrowe S/PDIF i HDMI, jak
również o brzmienie płyt CD uzyskiwane z wyjść analogowych.
To ostatnie jest zdecydowanie mało interesujące
płaskie, mało dynamiczne, pozbawione szczegółów

-Słuchanie płyt CD przypomina delektowanie się empetrójkami
za pośrednictwem dobrego odtwarzacza sieciowego
– jest tak „cienkie”.

-By docenić jakość ścieżek audio HDz płyt Blu-ray konieczny
będzie jednak amplituner z odpowiednimi
dekoderami – także w wypadku BDP-S550, który,
owszem, ma dekodery Dolby TrueHD i DTS-HD HR, tyle
że nic niewarte. Dlaczego? Otóż jakość dźwięku
z wyjść analogowych jest po prostu rozczarowująca.

-Na tym przykładzie doskonale widać, jak niecelowe
jest oczekiwanie przezmiłośników kina
domowego, że kupno odtwarzacza BD z dekoderami
na pokładzie zwolni ich z konieczności zainwestowania
w nowy amplituner.

-Wygranym tego testu jest odtwarzacz pozornie słabszy.
Przy niewygórowanej cenie BDP-S350 oferuje
praktycznie doskonałą jakość obrazu filmowego
(1080/24p), bardzo wysoką jakość obrazu zmateriałów
wideo 1080i (koncerty) oraz dźwiękHD, który będzie
w dużej mierze uzależniony od klasy amplitunera
A/V – ale i tak zawsze lepszy niż z wyjść analogowych
BDP-S550. Poza tym wniedługiej perspektywie 350-ka
ma mieć funkcję BD-Live. Wszystko to sprawia, że nie
warto dopłacać do 550-ki
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak dokładnie, to 550 ma jedną przewagę nad 350, a mianowicie wbudowaną pamięć flash 1GB, konieczną do korzystania z BD Java 2.0.

W 350, oprócz aktualizacji softu, konieczne jest wetknięcie pen-drive'a 1GB, coby z tej funkcji skorzystać.

Pomijam fakt dyskusyjnej przydatności całego tego 2.0 (a raczej kupowania droższego modelu dla ściągania dodatków do filmu). De gustibus.
 

mobor

Banned
NIEPRAWDA

550 ma w KOMPLECIE pendrive 1GB który trzeba sobie do 350 dokupić - i to jest wszystko w tej kwestii. Ile kosztuje dzisiaj 1GB pen ? Kilkanascie złotych a czasami jest dodawany gratis przy wielu okazjach

Taki sam pendrive jest dołączany także do flagowca- modelu BDP-S5000
Żaden odtwarzacz SONY nie ma wbudowanej pamieci FLASH
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
No tak, ale Sony zapewne dodaje MemoryStickDuo, te są droższe... ;)

A myślałem że ten 1GB jest wbudowany. Się Sony popisało...
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ja rozumiem, że ktoś może by niedoinformowany, ale zaczynanie od słów typu bzdura nie jest zbyt grzeczne. Proszę spierać się na nieco wyższym poziomie od naszych parlamentarzystów. :)

ArtS :)
 

mobor

Banned
mówisz- masz :)

wiatrak

zadne MemoryStick !! Normalny zwykły pendrive wciskany do poru USB. Zamiennie ludzie z powodzeniem stosują np EMTEC'a ale ja kupiłem sobie akurat oryginał SONY tyle że 2 GB za śmieszne pieniądze
SONY dodaje swoje 1GB peny z serii MicroVault
1GB to jest bieda z nedzą dla materiałów HD - co chwilę trzeba bedzie to kasować by zwolnić miejsce na nowe treści...
 
Ostatnia edycja:
Do góry