Jaki wybrać Amplituner + kolumny 5.1

Audioman

New member
Denon mniej wiecej jest na poziomie ONKYO ale .... jest zdecydowanie za drogi jak na to co posiada . Tzn Onkyo w cenie takiego denona ma prawie pelne wyposazenie - lacznie z doskonalymi skalerami , mocnym zasilaczem itp.

Dlatego jezeli ONKYO brzmieniowo Tobie odpowiadalo bardziej niz te dwa klocki to sie nawet nie zastanawiaj. Lykaj bo to swietny sprzet :)
 

AgaiRafal

New member
W tym sklepie Onkyo806 jest ciut tańszy od Denona2809.
Proszę o wypowiedzi również użytkowników tego Denon'a.
Zastanawiam się czy czekać na odsłuch Denon'a2809 i PionkaLX51, wtedy będę miał pełny obraz, co myślicie ?

Szanowni Forumowicze!

Przepraszam, że kolejny raz odświeżam wątek, ale....

w pewnym sklepie HiFi (innym niż poprzednio) miałem okazję kolejny raz odsłuchać HK255 z KEF KHT3005 i...... naprawdę zrobiło na mnie wrażenie. Czy jest możliwe, że przy pierwszym odsłuchu było coś źle podłączone lub skalibrowane? A może chcieli mi koniecznie sprzedać Onkyo... nieważne..

Wytypowałem sobie takie zestawy ampli A/V + Blu-Ray:
1. HK255 + BDP10
2. HK355 + BDP10
3. VSX-1019 + BDP-320
4. LX51 + BDP-51FD

Proszę o opinie, który zestaw wybralibyście na moim miejscu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Audioman

New member
Zdecydoanie jezeli masz srodki finansowe to albo opcja 2 albo 4. Pionier model 51 nie jest co prawda ani muzykalnie ani wyposazeniowo jakis powalajacy ale ogolnie to bardzo dobry sprzecik. Osobiscie sklanialbym sie w tym kierunku.

Choc HK355 z BDP10 to tez bardzo dobra alternatywa

Kieruj sie uchem
 

Darg

New member
Pozwolę sobie podłączyć się do tego wątku ze swoim problemem, szczególnie, że problem z żoną jest mi bliski ;)

Jestem właśnie na etapie wyboru sprzętu, a właściwie jego wymiany. To co pozostaje z poprzedniej konfiguracji:
- TV Samsung
- komputer media center
- projektor Epson EMP-TW700
- tuner cyfrowego polsatu HD

do kupienia:
Amlpituner
kolumny
DVD

Zestaw ma służyć ... no właśnie - powiedzmy 50/50 kino do muzyki. Ważna uwaga, muzyki raczej słuchamy w tle, głównie smooth jazz i podobne gatunki. Muzyka słuchana głośno to koncerty z dvd. Komputer dostarcza muzyki [najczęściej zgrywam wszystko] oraz filmów z domowego archiwum dvd [zgrywanie z kamery, aby nie było wątpliwości ;)]. W związku z tym pytania:
- jaki zestaw głośników i amplitunera?

pokój ok 30 m2 [otwarty na kuchnię dodatkowo 15m2] - pokój w kształcie kwadratu. Wstępnie myślałem o głośnikach jamo a 407 hcs 5 na HK 255 lub Yamaha RX-V663 - niestety nie słyszałem tego razem :(

- czy jest amplituner, który ma dwa wyjścia hdmi? chodzi mi o jednoczesne podłączenie TV i projektora, tak aby sygnał z dowolnego urządzenia można było oglądać na TV lub z projektora?

zatem tradycyjnie proszę o jakieś sugestie czy też pomoc. Parę lat temu na tym forum dostałem opinie o TV z którego jestem zadowolony do dzisiaj ;)
 

Darg

New member
Moje wewnętrzne poszukiwania trwają - przyjrzałem się też dokładniej temu co było pisane wcześniej i do powyższych pytań jeszcze jedna wątpliwość: a może zamiast tych Jamo uderzyć w KEF 2005 lub ... może nie warto a jak juz to w 3005? Budżet będę musiał raczej zamknąć na poziomie 8k ... więc sprawa mi się bardzo komplikuje. Doradźcie coś :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przejrzałem Twoje zapotrzebowanie.
Ja bym polecił Marantz SR5003 + kef kht2005.3

Inna sprawa że trochę nie ta klasa cenowa jeśli chodzi o porównanie jamo za 3200pln do kefa 2005 za 4100pln po rabatach... nie mówiąc już o 3005 za 5779pln po rabacie.

1 - jeśli myślisz o muzyce to warto by rozważyć kolumny drewniane a nie koniecznie głośniki typu satelitarnego (nie zależnie czy stojące czy wiszące)

2 - Jamo to ogónie bardzo ciepłe (czasem rozlazłe) brzmienie, podczas gdy kef jest maksymalnie szczegółowy z dość miękkim, ale nie tak jak jamo subem

3 - jeśli lubisz dużo miękkiego basu to Ci się to nie spodoba
i lepiej zestawić HK albo z tymi jamo albo np z tannoy arena
 
Ostatnia edycja:

Darg

New member
wielkie dzięki :) chociaż mój dylemat chyba nadal trwa, bo początek Twojego postu znacznie różni się od podsumowania ;)

może tak:
na dzisiaj mam Tonsile Lotus + JVC RX-6042 + DVD JVC i to jest poziom, który zadowala moje ucho :) - sprzęt zmieniam bo żonka zmienia wystrój wnętrza i kolor kolumn [calvados] nie pasuje do nowego ;)

zatem w co uderzyć? :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zostałbym przy pierwotnej ofercie.
Marantz SR5003 + kef kht2005.3 i myślę że kolana Ci się ugną i to nie raz :D.
Tym bardziej że były to zestawy desygnowane przez producentów.
Pytanie o ceny - tylko na priw.
 

Darg

New member
Kolejne przemyślenia za mną. Dzięki kiki za podpowiedzi - dużo mi one dają. Po analizie:
- chyba odpuszczam Jamo i uderzę w KEF 3005 [mam nadzieję, że moje ucho usłyszy różnicę, bo portfel ją zdecydowanie poczuje]
- Maranz jednak odpada - posłuchałem go dzisiaj, jest jakiś taki dla mnie sztuczny - być może subiektywnie. Kieruję się chyba w stronę HK 255 ale lekko mnie "zaniepokoił" także PIONEER VSX 1018 [tyle, że opcja w czerni podobno jest strasznie droga :( - co sądzicie o zestawieniu tych dwóch?
- DVD ... no tutaj mam dylemat: albo HK DVD 29 vs 39 [jakie różnice?] albo może Pioneer, który to podobno robi znacznie lepsze DVD?

a jakie jest Wasze zdanie? wszystkie sugestie mile widziane.
 

Darg

New member
Zwariuję z kobietami ... normalnie zwariuję. Dzisiaj się dowiedziałem, że jednak jajka mogą wyglądać głupio. Miały być małe ... ehhhh
No, ale skoro ja już się do KEF'ów przekonałem to co powiecie na KEF 5005.2? Czy to możliwe, że są one gorsze od 3005? bo jakoś tak mi z opisów wychodzi a odsłuchać dla porównania niestety nie mam gdzie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę się pogubiłem KEF 5005,2 - ale z jakim ampli ?
I rozumiem że podniosłeś - klasę cenową ?
 
Do góry