Jaki wybrać Amplituner + kolumny 5.1

AgaiRafal

New member
Witam!

Proszę o pomoc w doborze amplitunera i kolumn do kina domowego w systemie 5.1 do pomieszczenia o wielkości ok. 30m2.
Posiadam odtwarzacz DVD Pioneer DV-610, który chcę wykorzystać. Do zestawu będzie podłączony dekoder cyfrowy 'n' oraz TV LCD 42" FullHD.
Zestawu będę używał do:
- TV SAT 'n' 50%
- filmy DVD 40% (pewnie kiedyś Blu-Ray)
- muzyka na CD 10%
Biorąc pod uwagę posiadany odtwarzacz DVD oglądałem wstępnie amplitunery Pioneer'a, co myślicie o VSX-918 ? A może poczekać na nowe modele: VSX-919, VSX-819 ?

Jeśli chodzi o kolumny to jest jedno ograniczenie (a właściwie warunek mojej żony :) ) , przody nie mogą stać na ziemi, surround'y mogą być na stojakach. Więc duże stojące kolumny niestety odpadają...

Wstępnie kwotę jaką mogę przeznaczyć na ampli+kolumny to ok. 6000,- , ale w razie czego mogę dołożyć.
 

AgaiRafal

New member
Kolumny mogą być czarne.
Dziś oglądałem w sklepie BOSE Acoustimass 15 i KEF KHT 3005 SE, i te KEF'y bardziej przypadły mi do gustu. Nie było możliwości odsłuchu, więc nie mogłem porównać jak grają.
Nie wiem co z ampli, co sklep to każdy chwali co innego - przewijały się na zmianę Denon, Pioneer, Onkyo i Marantz. Raczej nie potrzebuję 7 kanałów, gdyż nie mam możliwości rozbudowy do 7.1 w tym pokoju. Ampli 5-kanałowy wystarczy . Więc, jeśli wybiorę KEF'y, to jaki ampli byłby najbardziej rozsądnym wyborem biorąc pod uwagę dobry stosunek cena/jakość?
Czy z tych Pioneer'ów, które wymieniłem nie warto żadnego brać? Dziś widziałem LX51 za ok. 5000,- - trochę drogo.. Doliczając KEF'y przekroczyłbym budżet dwukrotnie :D
 

AgaiRafal

New member
Chciałem dziś posłuchać jak gra ten HK-AVR255, ale niestety nie mieli go nigdzie na śmiejscu, a nie chcę brać w ciemno. Możecie polecić jakiś inny porównywalny?
Onkyo? Denon? Pioneer?
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o Kef-y 3005 ,to polecam ci je,gdyż sam je posiadam i jestem z nich zadowolony.Grają niezwykle dynamicznie i potrzebny do nich jest amplituner o ciepłej barwie dżwięku, lepiej ze sobą będą grać,a unikaj amplitunerów grających dynamicznie.
 

AgaiRafal

New member
A do czego masz je podłączone ?
Nie mogę się właśnie zdecydować jaki ampli..
Muszę wybrać dwa, trzy modele i chcę się umówić na odsłuch.
 

Audioman

New member
Moim skromnym zdaniem powinienes odsluchac tego HK255 , ONKYO minimum 806 a najlepiej 876 i powiedzmy Marantza 5003. Potam przetraw wyposazenie tych klockow i zadecyduj co dla Ciebie bedzie najlepsze. Poza samym dzwiekiem zwroc uwage na ilosc wejsc i wyjsc ktore beda Cie interesowac , na scalery video i ewentualnie na temperature pracy. Onkyo jako jedyny nie ma zadnego wiatraka wiec cisza totalna ale za to bardziej sie grzeje i nie moze byc wcisniety gdzies w jakas ciasna luke. Reszta grzeje sie mniej ale maja smigla ;D HK255 ma nawet dwa ... i nie ma bata ale z czasem bedzie coraz bardziej slyszalny.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
moje zestawy które ostatnio odsłuchiwałem i polecam w tej klasie :
HK 255 i KEF 7
CA 640 i MA RS6
Ale poczekałbym kilka dni na :
Pioneer 919 i Kefy 7 - zapowiada się "hitowo"
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Pytasz mnie do jakiego amplitunera mam podłączone swoje Kef-y ,nie napisałem o tym dlatego,gdyż na pewno tego amplitunera byś nie kupił,bo jest bardzo drogi,posiadam audiofilskiego Arcama,a więc mam brytyjski duet.
Osobiście wybrałbym do tych głośników coś ze stajni Marantza,Pioneera lub Brytyjskiego Cambridge.Kolega w powyższym poście doradzał ci amplituner Onkyo,unikaj tego amplitunera,gdyż jest za dynamiczny do tych głośników.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ja np sluchalem i HK 255 jest slaby do tych RS6, a natomiast onkyo 806 za dlugi bas daje i go przeciaga za to lepiej gra
musze jeszcze sprawdzic jak wypadaja te KEF C7 a MA BR5
ktos jest wstanie mi napisac ronice miedzy HK 255 a HK 355 bo roznica cenowa jest duza i nie wiem czy warto sie ladowac, jak moze lepiej kupic HK 255 i pozniej dokupic wzmacniacz jakis dobry i nie drogi do muzyki
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no to ja wiem ze mocniejszy, taka wypowiedz to zadna wypowiedz,
roznica cenowa dosc duza, czy gra znacznie lepiej, lepsze stereo jest?
mam nadzieje ze niebawem bede mial okazje porownac z HK 255, jak slabo wyjdzie to chyba za ta roznice lepiej sam wzmacniacz
 

Audioman

New member
vienna 1980 : Po pierwsze co ma wspolnego dynamicznosc amplitunera z jakoscia dzwieku. Zreszta po pierwsze dynamicznosc idzie na plus w amplitunerach a po drugie Onkyo wlasnie w polaczeniu z KEFami ociepla dzwiek. Takie jest przynajmniej moje zdanie - a mialem bardzo dlugo do czynienia z takim polaczeniem. Z tego co Ty podales to Pioneer ma totalnie nie do przyjecia stosunek cena/jakosc , Cambridge owszem jest bardzo dobry ale skandalicznie wyposazony co go przekresla na starcie. Pozostaje Marantz i ta firme w razie odsluchu warto sprawdzic.

Nie mniej DYNAMICZNOSC amplitunera to duza zaleta a nie wada. Zreszta KEFy musza miec cos porzadnego aby odpowiednio byly napedzony. Przypuszczam ze nie miales stycznosci z polaczeniem KEFow i Onkyo z serii 875/905 i opierasz sie na tym co gdzies przeczytales, albo na czuja piszesz ;), a jezeli miales to chwilowo i na sprzecie nie wygrzanym.
 

AgaiRafal

New member
@kiki
zastanawiałem się akurat czy nie poczekać na nowe Pioneer'y..
W przyszłym tygodniu będę mógł odsłuchać HK 255 - wtedy ocenię bo z wyglądu Harman bardzo mi się podoba.
Jeśli chodzi o Onkyo to w jednym ze sklepów odradzili mi akurat do tych KEF'ów, więc mam mieszane uczucia.
A może jednak warto się zastanowić nad Pioneer'em VSX-LX51 ?
 

Audioman

New member
Bardzo czesto sie zdaza ze w sklepach odradzaja cos na czym mniej zarabiaja. Koniecznie odsluchaj zarowno HK 255 jak i Onkyo do tego mozesz dolaczyc tego Pioniera. Mnie akurat zupelnie brzmieniowo HK do KEFow nie odpowiadal. Bardziej w strone Paradigm mi HK podchodzil.

Koniecznie odsluchaj te klocki i wyrob sobie wlasne niezalezne zdanie.
 

don111

Banned
koprus napisał:
jeżeli mielibyście wybierać to dali concept 6 czy yamaha ns-777? chodzi mi o uniwersalność.
Dali są bardziej uniwersalne, grają równiej, bardziej przestrzennie, czasem za ostro... a Yamahy to bardziej efektowne brzmienie, mocno ocieplone i miękkie + potężny, swobodny bas... Yamahy są do bardziej młodzieżowych rytmów, powiedzmy mniej audiofilskie o ile któreś z tych kolumn w ogóle mają coś z tego :)
 

AgaiRafal

New member
kiki napisał:
LX 51 czy LX 71 Pioneera - to już zupełnie inna bajka.
Ja bym poczekał .
Napewno poczekam na te nowe Pioneer'y. Ale czy do KHT3005 warto brać coś z LX'ów ?
Na poniedziałek mam umówiony odsłuch, będzie HK255, posłucham też dla pewności jakiegoś Onkyo, są też dostępne LX'y Pioneer'a.

Postanowiłem odświeżyć wątek, gdyż poszedłem troszkę do przodu z zakupem.
Więc:
jeśli chodzi o głośniki, to zdecydowałem się i kupiłem KEF'y KHT 3005 SE.
Jednak nadal waham sie co do amplitunera.

Odsłuchiwałem na tych głośnikach HK255, Pioneer918 i Onkyo806.
Na mój gust to raczej HK255 odpada, a Onkyo wypadł lepiej od Pioneer'a.
Niestety nie mieli akurat żadnego Pioneer'a serii LX. Więc nie wiem jak by wypadł w porównaniu z z Onkyo806.
Sprzedawca polecał również do tych KEF'ów Denona2809.
Co myślicie o tym Denon'ie na tle tych co wymieniłem wyżej?
A jak się ma np. Pioneer LX51 w starciu z Onkyo806 i Denon2809?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry