Jaki Używany Wzmacniacz pod Amplituner

barburian

New member
Bez reklam
Jaki używany wzmacniacz polecicie z możliwością sterowania pilotem,
aby miał wyjście na amplituner ,bym mógł fronty podpiąć pod ampli i bym nie musiał się bawić
z przepinaniem zworek we wzmacniaczu, wstępnie myślałem o Pionku A-70K , ale on jest w klasie D
i nie wiem czy to dobry wybór ... Macie jakieś inne ciekawe propozycje ?
 

Ano-2013

New member
Inaczej, fronty podpinasz pod wzmacniacz a pre out z amplitunera a Power amp w wzmacniaczu. Mam czarny pm8003 z opcją działania w kinie jak byś chciał kupic:)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Barburian, coś pomieszałeś. Tak jak Ci koledzy podpowiadają, kolumny frontowe podpinasz pod wzmacniacz a nie pod amplituner. Pre out w amplitunerze poprzez RCA do wzmacniacza pod pre in/main in (różne nazwy w różnych firmach). CD, streamer, gramofon itd. podłączasz do wzmacniacza. Jak używasz kina, to wzmacniasz przełączasz na pre in i obsługujesz wszystko z pilota amplitunera (we wzmacniaczu nie działają wtedy żadne korekcje głośności, balansu, tonów). Lecz najlepsze jest kiedy używasz stereo, ponieważ nie włączasz wtedy ampli, tylko np. CD i wzmacniacz, i masz "czystą" muzykę. Jeżeli chciałbyś tak to podłączyć, to jest parę wzmacniaczy na rynku, które to potrafią. Szukaj np: Denon 1500AE, 1510AE, 1520AE, 2020AE, Atoll IN 200 (nie wiem czy 100), Creek 50A,100A, Naim XS, Pioneer 30AE, 50AE, 70AE, Onkyo (nie pamiętam niestety modeli), Marantz 7 w starszych modelach i 8, CA851, Primare i 32 ( i22 chyba też) i mnóstwo innych, o których po prostu zapomniałem. Musisz tylko uważać, ponieważ niektóre wzmacniacze mają przełącznik z tyłu obudowy (np. niektóre Arcam-y) i ciężko go przełączyć, jeżeli sprzęt masz np. w szafce.
Sorry że tak długo, ale starałem się jak najbardziej pomóc.
 

barburian

New member
Bez reklam
Dzięki wszystkim za pomoc, dokładnie -rabit o to mi chodziło , gdyż stereo z amplitunera mi nie leży odsłuchowo, dlatego szukam jakiejś poprawy w stereo.
Amplituner Pioneer VSX-LX 503, jako źródło CD - Pioneer UDP-LX 500
Wzmacniacz będzie stał w szafce , więc zworki z tyłu odpadają .
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Lista takich wzmacniaczy jest długa - szukaj z funkcją HT , bypass .... różnie to producenci oznaczaja....
Jeśli ma stać w szafce to rzeczywiście aby sterowanie tą funkcją miał od frontu (miałem na chwilę któregoś z Marantz i miał właśnie na panelu frontowym zmianę )
 

krystiano8

New member
Barburian, coś pomieszałeś. Tak jak Ci koledzy podpowiadają, kolumny frontowe podpinasz pod wzmacniacz a nie pod amplituner. Pre out w amplitunerze poprzez RCA do wzmacniacza pod pre in/main in (różne nazwy w różnych firmach). CD, streamer, gramofon itd. podłączasz do wzmacniacza. Jak używasz kina, to wzmacniasz przełączasz na pre in i obsługujesz wszystko z pilota amplitunera (we wzmacniaczu nie działają wtedy żadne korekcje głośności, balansu, tonów). Lecz najlepsze jest kiedy używasz stereo, ponieważ nie włączasz wtedy ampli, tylko np. CD i wzmacniacz, i masz "czystą" muzykę. Jeżeli chciałbyś tak to podłączyć, to jest parę wzmacniaczy na rynku, które to potrafią. Szukaj np: Denon 1500AE, 1510AE, 1520AE, 2020AE, Atoll IN 200 (nie wiem czy 100), Creek 50A,100A, Naim XS, Pioneer 30AE, 50AE, 70AE, Onkyo (nie pamiętam niestety modeli), Marantz 7 w starszych modelach i 8, CA851, Primare i 32 ( i22 chyba też) i mnóstwo innych, o których po prostu zapomniałem. Musisz tylko uważać, ponieważ niektóre wzmacniacze mają przełącznik z tyłu obudowy (np. niektóre Arcam-y) i ciężko go przełączyć, jeżeli sprzęt masz np. w szafce.
Sorry że tak długo, ale starałem się jak najbardziej pomóc.

Primare żaden nie ma takiego wejścia ....Atoll in 100se, Onkyo 9070 i słabsze modele chyba 9150.
Do tego jeszcze Audiolab starszy 8200A (Ten akurat miałem) oraz nowszy 8300 A i jeszcze Cyrus One oraz Roksan Kandy K2
 

Henry

Active member
Bez reklam
Konfigurujesz wejście i cała filozofia, przełączasz później jako źródło.
Dodatkowo możesz ręcznie nadawać "nazwy własne";)
 

krystiano8

New member
Konfigurujesz wejście i cała filozofia, przełączasz później jako źródło.
Dodatkowo możesz ręcznie nadawać "nazwy własne";)

Haha...skąd ja wiedziałem, ze napiszesz o opcji ze źródłem...;-)
Kolega zapytał o podłączenie wzmaka pod ampli bez zabawy. Zapytał o main in, direct in, itp. dostał przykłady
Moja odpowiedz była konkretna, poparta doświadczeniem, na temat.
Następnym razem daruj sobie głupie pytania, które nic nie wnoszą do tematu, jedynie wkur...ludzi...

Pozdrawiam i bez odbioru!
 

mors111

Active member
Bez reklam
Bierz do kompletu Pioneera 30, bedzie ok

autor ma amplituner za 4kzł i proponowanie wzmacniacza za 1.500zł nie ma sensu , niewiele on wniesie do systemu

autor nie napisał też jakie ma kolumny i pomieszczenie więc tu może być słabe ogniwo

tu pewnie A70 by się przydał ,

w domu mam Pioneer A10 i to bardzo słabiutki model jest i nawet Onkyo 609 ( kinowy ) bije go na głowę jakością , dynamiką i mocą przede wszystkim ( ale to najniższy model od Pioneera jest , mocno go trzeba kręcić -bass , treble , loudness by zagrał dynamicznie do pewnego poziomu głośności , bo potem już cherlawy zasilacz 130W nie wyrabia )
 

barburian

New member
Bez reklam
Będę się bawił końcówka mocy podłączoną pod Amplituner, zobaczę czy to coś wniesie w stereo nowego .
 

rabit

Active member
Bez reklam
Krystiano8, jeżeli chcesz się wymądrzać bez sprawdzenia, to chociaż nikogo nie obrażaj.
Jedno z wejść w menu wzmacniacza zmieniasz w main in czy jak sobie to nazwiesz. Najlepsze, że w Primare możesz sobie to wejście nazwać jak chcesz, np. Main in i taki napis będzie wyświetlany. Jeżeli przełączysz na to wejście, nie będzie działać wzmocnienie, regulatory tonów, balans.

Obawiam się że końcówka mocy będzie gorszym rozwiązaniem, bo i tak sygnał pójdzie przez przedwzmacniacz z amplitunera. Jednak osobny wzmacniacz jest lepszym wyborem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry