Jaki tv do ps3?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
26" to malizna, mozna grac owszem - sam mam taki w pracy pod ps3 podpiete, ale komfort? To pojecie wgledne, na laptopie 15" tez mozna i na 80" tak samo.
W kazdym badz razie lepsze 26" jak 22".
 

Quertin

New member
Chciałem zapytać czy sharp lc 32le244 nadaje się do grania? Jaki ma input lag? Czy lepiej może kupić samsunga ue32eh5020?
(ODPOWIE ktoś wreszcie?)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wlasnie sobie zmierzyłem, mam w sypialni 60" i u mnie odleglosc to ok.3m40cm, to jest taka idealna odleglosc do oglądania "wszystkiego", tzn. można komfortowo pograc na konsoli, ogladnac film na BR, czy wlaczyc wiadomośći. Z tym ze przy okazji można tez siedzieć na komputerze (jak ja teraz, a tv leci w tle), czytac gazete, czy co tam jeszcze chcemy, generalnie nie narzuca się. Niektorzy tak tez wlasnie korzystają z tv (np. ja) niejako przy okazji, wiec warto o tym wspomnieć.
Natomiast przy 2m to już jest bardziej uczta, wlaczasz, nie rozpraszasz się niczym, korzystasz od deski do deski. Wrazenia sa dużo lepsze, tak wiec podsumowując, tak - 60" będzie ok, przy grach (i nie tylko) wrazenia swietne.
 
Ostatnia edycja:

luki1q2w3e4r

New member
witam chciałbym kupić TV do PS3 pomożecie w wyborze???

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? nie wiem jak to napisać
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok 3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? mam rolety wię to nie przeszkadza
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LED 23 cale SAMSUNG
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? najmniejszy input lag i obowiązkowo 3D
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? jeżeli chodzi o tv żaden ewentualnie naziemna tv
10.Jakie urządzenia ? pendrive, dysk,PS3,dvd,wzmacniacz i kolumny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok7-8
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? żadnych gram
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej tak bo to jest w standardzie w smart tv
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70%
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony,Philips ale czekam na wasze propozycje
17.Preferencje co do wielkości ?nie mniej niż 40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? głośniki na widoku najlepiej jak by ich nie było
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? gram głównie po 15
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
21.Czy telewizor ma mieć 3D- oczywiście
 

maxan

New member
Bez reklam
Samsung 50ES5700 (chyba jak w modelu ES5500 imputlag 16ms, full 4:4:4 reproduction) eh nie ma 3d sorry za wprowadzenie z blad widzialem go w akcji na zywo ale 3d nie testowalem xd
Philips 47pfl5507 (input lag 40ms)
Philips 47pfl4007 (input lag=0ms ;) brak 3d, wi-fi)
Philips 47PFL6007 (ze względu na ambilight i dual view gaming (spory input lag 50ms) nie wiem jak jest z tegoroczna serią 5008, 6008
 
Ostatnia edycja:

luki1q2w3e4r

New member
dzięki za odpowiedź jednak wolałbym aby tv miał już 3D oraz wi-fi przekątna do której się skłaniam to tak z 47 cali 46 też może być tylko teraz kwestia który wziąć według testu na waszej stronie philips 47pfl6007 wypadł wręcz nieziemsko ale skoro ma taki duży input lag to raczej do gier się zabardzo nie nadaje czekam na dalsze propozycje a za te dotychczasowe dziękuje

pozdrawiam
 

komarek78

New member
Witam. Jako ze planuje zakup nowego TV, to się zapytam czy ktoś miał styczność z TV od Sony? Co o nich sądzicie. U patrzyłem sobie taki model Sony KDL-47w805a. A może coś innego polecacie? Do tej pory używałem Samsunga 40'', teraz zaryzykował bym zakup czegoś większego - odległość do TV to ok 2m. Za wszelkie rady-porady z góry dziękuję :)
 

xXPoGoXx

New member
Ja mam 42" przy podobnej odległości i imho to jest minimum. Co do samego TV to najlepiej z Autodimmingiem, żeby jak najlepszą czerń uzyskiwać ale to już wyższa półka xD
 

czxawka

New member
Witam.Zastanawiam się nad zakupem telewizora 55-60" z aktywnym 3d w cenie do 10 tyś.zł.Ma służyć przede wszystkim do konsoli i telewizji nc+.Jeżeli chodzi o smart tv to w ogóle mnie to nie interesuje.Dobrze żeby miał mały input lag,jak i dobry płynny wyświetlany obraz.Liczę na Waszą pomoc,szczególnie od tych co mają o takiej przekątnej odbiorniki.Pozdrawiam:)
 

lukashao

New member
Witam, poszukuję tv do PS3 i oglądania filmów głównie z laptopa. Nie potrzebuję zbędnych gadżetów typu 3d, smart tv itp. Priorytetem jest duży ekran (min. 40 cali) i dobra jakość obrazu (max mogę zainwestować 2500 zł). Znalazłem coś takiego: Panasonic txp50X60e. Sprzęt jest dosyć tani i duży, przede wszystkim pozbawiony dodatków, aczkolwiek nie wiem co myśleć o jakości obrazu, czy nie będzie efektu smużenia. W sklepie na wystawie nie zobaczę pełnej jakości jeżeli nie odtworzę sampla filmu. Stąd zastanawiam się czy jakość odtwarzania jest podobna do modeli, które są o 1000 zł droższe a mają więcej "bajerów".

Z kolei odbiegając od moich wymagań znajomy, który pracuje w dużej sieciówce zaproponował mi Samsunga ue40f6400 (droższy, mniejszy, z całą masą zbędnych funkcji). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi sprzętami, bądź orientuje się czy jest zdecydowana różnica pomiędzy wymienionym panasoniciem a jego wyższym modelami.
 

maxan

New member
Bez reklam
Z kolei odbiegając od moich wymagań znajomy, który pracuje w dużej sieciówce zaproponował mi Samsunga ue40f6400 (droższy, mniejszy, z całą masą zbędnych funkcji). Może ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi sprzętami, bądź orientuje się czy jest zdecydowana różnica pomiędzy wymienionym panasoniciem a jego wyższym modelami.

ja Ci polecam samsunga UE50EH5000, 46ES5500 bądź philipsa 47pfl4007 ....plazma którą wymienileś cierpi na kilka wad' - cech budżetowych modeli plazm po pierwsze tylko 1024x768 (w tym roku nowa generacja konsol warto kupic tv full hd), lustro - w dzien nie da sie grać bo nic nie zobaczysz, powidoki, wypalenia oraz słaba biel i jasność głównie w dzień (cecha każdej plazmy )
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Przy oglądaniu filmów z laptopa plazma da Ci bardziej kinowy, naturalny obraz, natomiast LED sztucznie go wyostrzy, upiększy, będzie bardziej kontrastowy, nienaturalny.
Bez problemu można grać czy oglądać na plazmie w dzień, wystarczy po prostu zasłonić rolety, żaluzje czy co tam każdy ma na oknie.
Kilka lat temu jak wchodziło PS3 słyszeliśmy wszędzie te same teksty, wchodzi nowa technologia konsol trzeba kupić full hd i co? I zupełnie nic - full hd nie przyda Ci się o ile nie będziesz oglądał filmów czy grał z nosem w telewizorze, jeśli będziesz oglądał z większej odległości różnicy po prostu nie zobaczysz.
Na LEDzie będziesz miał słabszą niż na plazmie czerń (co ma duży związek m. in. z głębią kolorów), LED to gorszy czas reakcji (przy plazmie nie martwisz się o input lag), mniej naturalne kolory na LEDzie i gorsza głębia obrazu (te słabsze cechy to cechy każdego LEDa).
Co do powidoków, nie mówiąc już o wypaleniach to jest raczej pieść przeszłości, tym bardziej na Panasonicach.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

asffaf

New member
Z racji tego iż mój budżet wynosi ok 1500 zł myślę nad LCD LG 42CS460, Samsung LED ue40eh5020 albo plazma TX-P42X60 tylko nie ma ona rodzielczości hd. Będę korzystał z tv głownie w nocy 60% ps3, 40 % filmy mkv. Który z nich będzie najbardziej optymalny. Niby Panas ale martwi mnie ta jego rodzielczość, a PS4 się zbliża...
 
Do góry