Jaki tv do ps3?

Corriel

New member
telewizor pod ps3 do 1200zł

Witam,
Poszukuje telewizora który ma mi głównie służyć do grania na ps3 pieniądze jakie chce na niego wydać to 1200 +- 100zł niestety więcej nie jestem w stanie dołożyć. Moje wymagania co do telewizora, oczywiście rozumiem, że jest mało prawdopodobne, że znajdę telewizor który je wszystkie spełni.

1. Odległość od ekranu: ok. 1,5 do 2 metrów
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój jest bardzo słoneczny, słońce będzie świeciło z boku na telewizor i zależy mi na tym żeby móc pograć w dzień więc dobra powłoka antyrefleksyjna to jak dla mnie najważniejsza cecha telewizora.
3. Jak duży jest pokój: ok. 4x4m
4. Preferowana technologia: wszystko co będzie zbliżone do podanych wymagań
5. Jaki masz obecnie telewizor: crt philips chyba 25 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: mecze, animal planet i standardowe typu polsat tvn
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zależy od tego kiedy mam czas, więc raczej zakładam, że i w dzień i wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: przy małej lampce
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. Matryca błyszcząca czy matowa: matowa, chyba powinna lepiej radzić sobie ze słonecznym pokojem, ale pewności nie mam
11. Preferowana wielkość telewizora: 32 cale, jeżeli jednak mój budżet to za mało na 32 cale może być też mniejszy
12. Preferowana marka: bez znaczenia
13. Czego nie lubisz w telewizorach: -
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3, laptop
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 60% PS3, 40% laptop/kablówka
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: jedynie na laptopie korzyztająz z tv jako z monitora
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie koniecznie
22. Ma mieć 3D: raczej nie
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI PS3 i laptop(filmy, internet, praca w autoCADzie)
26. Jaki masz sygnał: HD i SD
27. Ile programów HD: kilkanaście
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: wystarczy HD Ready
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: możliwość korzystania z telewizora przy mocno oświetlonym pokoju, bądź żeby było chociaż troche lepiej niż w przypadku crt, błyszczącej matrycy laptopa
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2-3 godziny
33. budżet: 1200+-100zł więcej nie chce wydawać na telewizor

Zastanawiałem się nad toshibą 32HL933 lub samsungiem UE32EH5300 jednak po przejrzeniu kilku stron tego i innych tematów nie jestem w stanie stwierdzić czy te dwa telewizory nadadzą się do moich potrzeb.
Z góry dziękuje za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Anafiel

New member
Witam wszystkich.
Zglaszam sie do was z prosba o to zebyscie doradzili mi jaki telewizor kupic do PS3.
Chodzi mi o telewizor 40-42 cale (tylko nie plazmowy i prosze nie proponowac takich!!) Preferuje SONY lub SAMSUNG aczkolwiek jestem otwarty na propozycje innych marek ktore byc moze maja telewizory zdecydowanie "bardziej pasujace" do PS3 pod wzgledem technicznym. Jezeli chodzi o dodatkowe opcje np wifi itp to nie mam zdania, jezeli beda jakies uzyteczne to czemu nie. Wazne natomiast zeby telewizor mial porzadne odsniezanie a takze niski input lag.
Jezeli WY doswiadczeni forumowicze mozecie cos mi polecic bylbym bardzo wdzieczny. Cena generalnie nie gra roli, aczkolwiek nie chcialbym wydac na niego wiecej niz 3tys.
Szukalem dosyc sporo na roznych forach, i po wizycie w sklepie mam jeden typ Samsung UE40ES6300. Co o nim sadzicie?
Prosze o szybka odpowiedz bo lada dzien bede sie kierowal do sklepu po zakup nowego szklanego ekranu, i chce miec pewnosc ze wybor bedzie dobry i nie bede zalowal :D

Specyfikacja:
1. Odległość od ekranu: ok. 2,5-3 metry
2. Jak słońce świeci w pokoju: pokój jest słoneczny, TV bedzie ustawiony tylem do okien.
3. Jak duży jest pokój: ok. 5x4m
4. Preferowana technologia: LCD badz LED, Plazma na pewno nie.
5. Jaki masz obecnie telewizor: grundig 32 cali
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: do tego TV bedzie tylko PS3, ewentualnie internet.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: gra bedzie i w dzien i w noc.
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: 40-42 cale
12. Preferowana marka: Sony, Samsung
13. Czego nie lubisz w telewizorach: zbyt wielkie zroznicowanie.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PS3
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 100% PS3
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
17. Czy ważne jest wifi: nie ale nie pogardze :)
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: od tego mam laptopa.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: nie
22. Ma mieć 3D: obojetnie
23. Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
24. Ma mieć tuner DVB-S: bez znaczenia
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI PS3
26. Jaki masz sygnał: naziemny pod drugi TV, tu bez znaczenia
27. Ile programów HD: brak
28. Ma stać czy wisieć: stać
29. Rozdzielczość: FullHD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: Najnizszy input lag by grac na PS3 przez internet komfortowo i odsniezanie na wysokim poziomie
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-8 godzin
33. budżet: 3000 zl.
 

camaros

New member
Bez reklam
Witam.
Używam do PS3 Sony 40EX500 100Hz. Obraz żyleta, nie smuży, sprawdza się w 100%. Wg mnie podstawowy "stuhercowy" soniak z bieżącej oferty będzie OK.
Pozdrawiam
 

Anvil

New member
Witam wszystkich jako nowy użytkownik portalu hdtv.com.pl . Trafiłem tutaj gdyż zacząłem poszukiwania tv głównie pod ps3 + filmy. Tv ma stac w nieduzym salonie. Interesuje mnie 46+ cali. Górna bariera cenowa w okolicach 3000 zl aczkolwiek jestem w stanie troche nagiac budzet jesli bedzie uzasadniona potrzeba. Moje typy to:
- Philips 46PFL5507H
- Philips 47PFL4007K
- Philips 50PFL3807H
- Samsung UE50ES5700
- Samsung UE46ES6100

Dodam , że nie zależy mi na tym aby tv był wyposażony w 3d. Czytając różne infomracje na temat tv pod ps3 dowiedziałem się o czynniku zwanym Input Lag . Co prawda wybierając podane modele kierowałem się raczej samą stylistyką i rozmiarem bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i nie wiem jakie one mają czasy reakcji. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mnie nakierować na jakiś dobry tv głownie właśnie pod ps3 i czasem jakis film w dobrej jakości .
 

Anvil

New member
Witam wszystkich jako nowy użytkownik portalu hdtv.com.pl . Trafiłem tutaj gdyż zacząłem poszukiwania tv głównie pod ps3 + filmy. Tv ma stac w nieduzym salonie. Interesuje mnie 46+ cali. Górna bariera cenowa w okolicach 3000 zl aczkolwiek jestem w stanie troche nagiac budzet jesli bedzie uzasadniona potrzeba. Moje typy to:
- Philips 46PFL5507H
- Philips 47PFL4007K
- Philips 50PFL3807H
- Samsung UE50ES5700
- Samsung UE46ES6100

Dodam , że nie zależy mi na tym aby tv był wyposażony w 3d. Czytając różne infomracje na temat tv pod ps3 dowiedziałem się o czynniku zwanym Input Lag . Co prawda wybierając podane modele kierowałem się raczej samą stylistyką i rozmiarem bo nie jestem ekspertem w tej dziedzinie i nie wiem jakie one mają czasy reakcji. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mógł mnie nakierować na jakiś dobry tv głownie właśnie pod ps3 i czasem jakis film w dobrej jakości .




Czyli rozumiem , że nikt nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wyżej wymienionymi modelami Tv i nie znajdę tutaj osoby która byłaby w stanie wypowiedzieć się w tej kwestii ?
 

tdx

New member
Bez reklam
Czyli rozumiem , że nikt nigdy wcześniej nie miał do czynienia z wyżej wymienionymi modelami Tv i nie znajdę tutaj osoby która byłaby w stanie wypowiedzieć się w tej kwestii ?

Brałbym z Twojej listy albo ES6100 (bo to prawdziwa 100Hz) a w konsoli się to przydaje... Imput lag 150 w trybie gra 50 zresztą niedostrzegalne jest to chyba ze na PS3 grasz myszką :)

Jak chcesz Philipsa to od serii 4007K wzwyż
 

tdx

New member
Bez reklam
Jeśli ma być do PS3 to spokojnie możesz brać, TV z dobrym wyposażeniem WIFI/3D/SMART/DVB-S itp.
Minusy to niedopracowany soft.
 

Anvil

New member
Postanowiłem że jednak Philips 46PFL5507H , chociaż wczoraj jeszcze ujrzałem Philips 47PFL5008H . Co prawda nieco droższy bo to ponoć inna klasa tv ( nie wiem , nie znam się ) i możliwe że dorzucę parę setek i zakupie właśnie ten drugi . Na pewno będzie to jeden z tych dwóch telewizorów , kwestia na którego padnie pokaże czas .
Dzięki wielkie za pomoc i Wasze opinie.
Pozdrawiam
 

kabotyn

New member
Asus VG278H First Ever 144 Hz Monitor

Czy ten monitor da sie podlaczyc do PS3? Czy gry beda wykorzytsywaly te 144hz, i czy rekacja w grach FPS (mulit) bedzie szybsza dzieki 1ms, niz np w standardowych hdtv gdzie z reguly jest 5ms lub wzwyz.
 

Skowron49

New member
TV 42"-46" do 2300zł

Witam. Szukam najlepszego tv w przedziale cenowym 2000-2300 zł max o wielkości 42"-46".
Tv będzie w 95% używany do grania na PS3 i w 5% do naziemnej telewizji cyfrowej.
Zależy mi na jak najmniejszym inputlagu i małym poborze prądu.
Tv będzie wisiał na ścianie w odległości ok. 3m naprzeciw mnie.
Nie chcę, żadnych funkcji sieciowych, ponieważ od tego mam PS3.
Proszę o podanie najlepszego modelu do podanych kryteriów (marka nie gra roli).

Pozdrawiam i dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

Quertin

New member
Witam planuje zakup telewizora głównie do PS3 ale będę go używał także do DVB-T w proporcjach 70% PS3 30% DVB-T. Kasa jaką mogę wyłożyć to maksymalnie 1150zł. Nie będę podawał wymiarów pokoju tylko podam od razu że pasuje mi 32 cale choć i tak to dla mnie za mało ale nie mam tyle kasy bo jeszcze na ps3 musi starczyć. Nie obchodzą mnie jakieś bajery oprócz wbudowanego tunera. Marka TV nie ma dużego znaczenia choć nie chciałbym jakiegoś Funai. Telewizor oczywiście musi mieć Full HD. Prosiłbym o propozycje w tym przedziale cenowym.
 

Quertin

New member
Dzięki za odpowiedź ale czekam na dalsze propozycje. Może jakieś argumenty dlaczego akurat ten telewizor? Wspomniałem też że ma mieć full hd. Czy da się to zauważyć na 32 calach z odległości 2.5 metra?
 
Do góry