Jaki tv do ps3?

maxan

New member
Bez reklam
nie wiem o czym pisze masta ale widać różnice gołym okiem - jeśli masz materiał fhd i hd dla porównania oczywiście; a już całkiem jeśli grasz w gry które obsługują FHD wtedy różnica jest druzgocąca!
 

Quertin

New member
nie wiem o czym pisze masta ale widać różnice gołym okiem - jeśli masz materiał fhd i hd dla porównania oczywiście; a już całkiem jeśli grasz w gry które obsługują FHD wtedy różnica jest druzgocąca!

Sęk w tym że tylko niektóre gry obsługują 1080p ale i tak nie jestem w stanie uwierzyć że nie będzie żadnej różnicy w obrazie. No dobra może ktoś wskaże jeszcze jakieś telewizory hd ready i full hd 32 cale z podaniem argumentów dlaczego akurat ten? Do 1150zł
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Największa ściema marketingowa naszych czasów czyli FULL HD, prawdę mówiąc mało kto może w to uwierzyć na słowo - to trzeba po prostu zobaczyć.
A już się zbliża kolejna ściema QuadHD, to już są w ogóle żarty - dla przekątnej 84" zalecana jest odległość między 1,5 a 3,0 metry, oczywiście im bliżej tym lepiej...

Pozdrawiam,
 

maxan

New member
Bez reklam
w tv reklamuja jakies tv 32 fullhd za niecaly tysiaczek tylko nie przyglądałem sie zbytnio reklamie...

Co do wyboru tv może Samsung 32EH5000 (tu też czytałem że niby 16ms ... niżej pisza że 20ms)
Samsung UE32EH5000/ UE40EH5000 (EH5000) LED TV Review

bądź Samsung UE32EH5300
Input lag 16ms compared to lag-free CRT
Full 4:4:4 color reproduction: Yes, with “PC” input label

pobiegaj po sklepach może coś Ci wpadnie w oko ;0

Edit:
Masta puść se gierkę na rozdzielczości 1280x720 a potem na 1920x1080 to zobaczysz różnicę :p Oczywiście przy konsolach obecnej generacji w 95% wystarczy hd-ready, ale fullhd przydaje sie np. gdy korzystamy z tv jako monitora do PC.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No ja akurat zobaczę bo gram na 50" z 1,5 metra, wiem, że to prawie na granicy (1,8 m) ale bliżej już nie daję rady :)

Pozdrawiam,
 

Quertin

New member
w tv reklamuja jakies tv 32 fullhd za niecaly tysiaczek tylko nie przyglądałem sie zbytnio reklamie...

Co do wyboru tv może Samsung 32EH5000 (tu też czytałem że niby 16ms ... niżej pisza że 20ms)
Samsung UE32EH5000/ UE40EH5000 (EH5000) LED TV Review

bądź Samsung UE32EH5300
Input lag 16ms compared to lag-free CRT
Full 4:4:4 color reproduction: Yes, with “PC” input label

pobiegaj po sklepach może coś Ci wpadnie w oko ;0

Edit:
Masta puść se gierkę na rozdzielczości 1280x720 a potem na 1920x1080 to zobaczysz różnicę :p Oczywiście przy konsolach obecnej generacji w 95% wystarczy hd-ready, ale fullhd przydaje sie np. gdy korzystamy z tv jako monitora do PC.

Dzięki za odpowiedź wybór zapewne padnie na samsunga UE32EH5000 bo na 5300 mnie nie stać.
Przeczytałem opinie na ceneo że ma niski input lag. Po za tym ma full hd a ja telewizor kupuje na długo choćby nawet do premiery PS4 dlatego to full hd się jednak może przydać. Po za tym bardzo mi się podoba wykonanie. Nie ma tego denerwującego grubego obramowania wokół ekranu. No i ma DVB-T :)

Jeszcze spytam czy jak TV ma 100hz to da się to zauważyć w grach?
Co myślicie o Lg 37lk450 lub LG 37LD450 na allegro da radę dostać za 1000zł a większy ekran by nie zaszkodził. To dosyć stare telewizory, czy input lag nie będzie za duży? I Jeszcze znalazłem Philips 37PFL5604H/12
 
Ostatnia edycja:

maxan

New member
Bez reklam
Jeszcze spytam czy jak TV ma 100hz to da się to zauważyć w grach?

gry i tak śmigają w 60Hz ... do tego efekt 100Hz zwieksza drastycznie input lag - grając włączasz tryb gry/czy PC(samsung) i efekt ten się wylącza. Przy oglądaniu telewizji ja prawie żadnej różnicy nie widzę choc pewnie jakaś jest na korzyść 100Hz - wieksza plynnosc...
 

Quertin

New member
Dzięki a możesz coś powiedzieć o tych LG co podałem? Czy się opłaca bo to dosyć stare telewizory ale 37 cali w przystępnej dla mnie cenie.
Jeszcze jedno 1120zł za tego samsunga 32EH5000 to dobra cena?
 

maxan

New member
Bez reklam
Lg 37lk450 lub LG 37LD450 w tych tv słyszałem o loterii z matrycami - i różnym input lagu od tego zależnym ...sam nie wiem 5" robi różnicę choć design dla mnie też sie liczy ;) A co do Philipsa wszystko zależy od input lagu a cieżko się doszukać czegoś na temat tych tv. Sam posiadam plazmę D550 i lcd LH3000 i na plazmie mam input lag na poziomie 16ms (ni9eźle) a na tym lcd raz piszą ze 30ms raz ze 8-10ms i chyba ten 2 wynik jest prawdziwy gdyz gra mi sie na tym tv dużo przyjemniej.
 

Quertin

New member
Znalazłem LG lh3000 42 cale na allegro ale używkę za 1150zł. Opłaca się kupować używany telewizor? Czy przez 3 lata obraz dalej ma taką samą jakość ?

Jest też nowy lh3000 32 cale za 980zł. Co możesz jeszcze powiedzieć o swoim telewizorze? Jakość obrazu? Po co kupować samsunga za 1120zł też 32 cale jak można mieć takiego samego lg za 980zł którego jeszcze ktoś ma i może mi o nim coś powiedzieć. :)
 
Ostatnia edycja:

Skowron49

New member
Philips 42PFL 4007H/12

Dzięki za odpowiedź. Mam jeszcze 2 pytania. Czy nie będzie różnicy w inputlagu między Philips 42PFL 4007H/12 a wersją 47". Czytałem, że tv lubi smużyć przy oglądaniu piłki nożnej i tu kolejne pytanie, czy strasznie to przeszkadza w oglądaniu meczy/graniu w fife?
 

maxan

New member
Bez reklam
Znalazłem LG lh3000 42 cale na allegro ale używkę za 1150zł. Opłaca się kupować używany telewizor? Czy przez 3 lata obraz dalej ma taką samą jakość ?

Jest też nowy lh3000 32 cale za 980zł. Co możesz jeszcze powiedzieć o swoim telewizorze? Jakość obrazu? Po co kupować samsunga za 1120zł też 32 cale jak można mieć takiego samego lg za 980zł którego jeszcze ktoś ma i może mi o nim coś powiedzieć. :)

Jakość nie powinna ulec zmianie a czy sie opłaca to sam sobie na to musisz odp. ja nigdy jeszcze używki nie brałem.
A co moge powiedzieć to tyle że wygląd już trochę niedzisiejszy, trochę powolne menu, tv nie czyta z usb (usb service only- ale można to odblokować) co do jakości obrazu z tv jest dobrze - w grach jest bajer mi dużo bardziej odpowiada obraz z LCD (plazma odpada ze wzgledu na slaby kontrast i szklo- odbicia), model ten posiada matową matrycę w kazdych warunkach gra, oglada sie komfortowo, 3hdmi (konsolę najlepiej podpiąć pod hdmi1/PC i wlaczyc przyciskiem na pilocie av mode tryb gra), wyjscie sluchawkowe, tv puszcza dzwiek 5.1 (wiekszosc tv zamienia na stereo) jesli masz kino domowe z jednym optykiem to przydaje sie taka opcja. Żadnych problemów z tym tv jeszcze nie miałem a mam go ponad 3 lata.
Ale jednak nowe to nowe masz przynajmniej gwarancję.
 
Ostatnia edycja:

Quertin

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź. To mnie właśnie trapi że 32 cale może być trochę za mało chociaż grałem u ciotki i było tymczasowo ok. Dlatego starałem się poszukać czegoś większego ale jak za tą cenę mogę się pewnie "przejechać". Pewnie 32 cale jest podpisane na mnie jak wyrok :D. Nie jestem w stanie wycisnąć ani grosza więcej na TV a muszę kupić jeszcze ps3. Także dzięki wszystkim za pomoc. Czasem się jeszcze odezwę jak coś znajdę.
 
Ostatnia edycja:

Quertin

New member
Wielkie dzięki za odpowiedź. To mnie właśnie trapi że 32 cale może być trochę za mało chociaż grałem u ciotki i było tymczasowo ok. Dlatego starałem się poszukać czegoś większego ale jak za tą cenę mogę się pewnie "przejechać". Pewnie 32 cale jest podpisane na mnie jak wyrok :D. Nie jestem w stanie wycisnąć ani grosza więcej na TV a muszę kupić jeszcze ps3. Także dzięki wszystkim za pomoc. Czasem się jeszcze odezwę jak coś znajdę.


Czy jest różnica w obrazie na tv 32 cale między hd ready a full hd z jakiś 2.5 metra? Opłaca się kupować telewizor 32 cale full hd?
Zaproponowałby ktoś jakies TV Hd ready do 1150zł ?

Byłem dzisiaj w Neonecie i spodobał mi się TV lg 32ls3450. Nie ma on full hd ale może tego nie odczuje. Ktoś miał do czynienia z tym TV i mógłby powiedzieć czy występuje w nim duży input lag ?
 
Ostatnia edycja:

KamilX360

New member
Chciałem was zapytać czy TV 26 cali będzie w miarę komfortowy do gier typu Call of Duty. Obecnie posiadam tv 22 cale.
 
Do góry