Jaki tv do ps3?

Palpiboy

New member
Generalnie, osobiście (jako użytkownik a nie jako znawca) zgadzam się z Kolegą Masta_J, że plazma to dobry wybór, szczególnie jeśli chodzi o stosunek cena/jakość. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma rozwiązań idealnych. Na każdego zadowolonego z PDP lub LCD przypadnie pewnie jeden niezadowolony. Najlepiej samemu sprawdzić, która z tych technologii, szczególnie w kontekście zastosowań i otoczenia, w jakim będzie stał odbiornik (szczególnie istotne jest tu nasłonecznienie) będzie dla Ciebie optymalna.
Natomiast co do pytań, które zadałeś:
Powidoki powstają czasami ale ich cechą jest to, że także znikają. Trwałe wypalenia są możliwe ale nie w sytuacji normalnego użytkowania urządzenia. Żaden z producentów plazm nie rekomenduje czegoś takiego jak "docieranie".

Pozdrawiam
 

Straga

New member
Wielkie dzięki za udzielone mi odpowiedzi, co do "docierania" to spotkałem się z czymś takim na wielu forach zarówno polskich jak i zagranicznych, sam się nie wypowiem bo się po prostu nie znam na tym i dlatego pytam Was drodzy forumowicze :)
 

Palpiboy

New member
Na temat "docierania" zdania są, jak w większości zresztą tematów;), podzielone - jedni użytkownicy "docierają", inni nie. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ja piszę jedynie, że żaden producent nie rekomenduje w swoich materiałach czegoś takiego jak "docieranie". Nigdzie też nie widziałem żadnego rzetelnego, opartego na wiedzy technicznej i weryfikowalnej metodologii, opracowania, z którego wynikałoby, że czynności wykonywane przez użytkowników telewizyjnego odbiornika plazmowego zwane potocznie "docieraniem" w jakikolwiek sposób wpływają na polepszenie cech użytkowych takich telewizorów.

Pozdrawiam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Docieranie nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
Można sobie stosować we własnym zakresie, 300 godzin szybko mija a Ty masz spokojniejszy sen.

Pozdrawiam,
 

Palpiboy

New member
Chyba, że postanowi w ramach docierania przez kilka godzin dziennie wyświetlać "śnieg" na ekranie - wtedy z całą pewnością zaszkodzi sobie finansowo;)

To z tym "docieraniem" za pomocą "śniegu" to autentyk - znam osobiście takiego specjalistę:)
 

Straga

New member
Prawie w 100% zdecydowałem się już na plazmę G20 ale męczy mnie jeszcze jedna sprawa o której przed chwilą przeczytałem w dziale Panasonica, mianowicie że te TVki piszczą (bzyczą) i że jest to dość uciążliwe, przeczytałem również o kiepskiej jakości normalnego obrazu (nie HD) czy to prawda z tym wszystkim?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Obraz SD jest świetny na plaźmie.
Bzyczenie faktycznie czasami występuje ale nie jest uciążliwe, z reguły słychać je tylko z bliska.

Pozdrawiam,
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Masta zabrzmialo to za bardzo obiecujaco - SD wyglada zdecydowanie lepiej ale nie swietnie yhhyhy chociaz moze wszyscy powinni zaczac w to wierzyc to nie zrobia sobie krzywdy kupujac LCD.
Co do piszczenia to elektronika tak ma ze piszczy czasem, nie przejmuj sie i na noc wylaczaj listwe nie zostawiajcie sprzetu na standby !!:bober:
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Zdecydowanie lepiej od LCD a co do piszczenia to szczegolnie w nocy moze byc slychac i dlatego mozna odlaczyc listwe :) jezeli wogole takie cos wystepuje
 

maniek_ls400

New member
Witam,
Który z tych 3 modeli będzie lepszy, ps3 (60%) i tv(40%)- tv analogowa, nie planuje cyfrowej jak narazie. Odległość od tv 1,5m.
LG 37LH3000
LG 37LD465
Panasonic TX-P37c2e, ewentualnie wersja 42"

Na wydanie mam max. 1600zł
Jeśli macie inne propozycje chętnie wysłucham
Cześć,
moje dwa grosze do dyskusji.
Mam Panasonic TH-PZ50 (plazma z 2008r) i na niej głównie grywam - obraz jest rewelacyjny, nie smuży i nie 'świeci' po oczach jak LCD. Kolejny atut to siedząc na kanapie (narożnik) gram z każdego jej miejsca i ostrość obrazu mam taką samą.
W sypialni mam LCD Samusng (model z 2010) - grałem tylko raz przez 2h i nie zrobię tego więcej - trzeba siedzieć prawie na wprost TV, kontrast bieli to czerni jest tak ostry, że bolą oczy, przy szybkich akcjach (GoW3) zostają smugi.
Nie bawiłem się (uważam za stratę czasu) w kalibrowanie czy docieranie plazmy - jest od początku używana z n-ką, a od zeszłego roku z PS3 i jestem bardzo zadowolony. Następny też będzie Panasonic plazmowy.
 

brio11

New member
Witam,
Odwiedziłem dziś mediaexpert w celu ostatecznego wyboru TV, poczytałem trochę na forum i zdecydowałem się na Panasa 37/42x20, na forum bardzo dużo pozytywnych komentarzy. Wchodzę do sklepu, lokalizuje cal, namierzony i lekkie rozczarowanie. Na TV była puszczona żółta reklama mediaexpert, kolor żółty był jakiś taki dziwny, mało ostry, ogólnie obraz był mało ostry. W dodatku porównując obraz z TV stojącymi obok Panas wypadał słabo, a co najbardziej mnie zdziwiło obraz był był "przymulony". Spoglądając na inne TV i Panasa, na nim obraz wydawał się wolniejszy, nie chodził płynnie:/ One tak mają czy to była wada akurat tego modelu. Byłem naprawdę zaskoczony.

P.S- jak wygląda w/g was rywalizacja między panasem x20, a LG pj350?
 
Ostatnia edycja:

Marszałek

New member
Odradzam telewizory plazmowe LG z uwagi na koszmarne odbicia od ekranu. Człowiek lepiej widzi siebie niż grę. Nie rozumiem jak mogli to aż tak pokpić.
 

maniek_ls400

New member
Witam,
Odwiedziłem dziś mediaexpert w celu ostatecznego wyboru TV, poczytałem trochę na forum i był "przymulony". Spoglądając na inne TV i Panasa, na nim obraz wydawał się wolniejszy, nie chodził płynnie:/ One tak mają czy to była wada akurat tego modelu. Byłem naprawdę zaskoczony.
Nie masz żadnego znajomego z plazmą Panasonica ? To chyba najlepsze wyjście - udać się do kogoś, kto ma, zna to co ma i będzie umiał pokazać jaki wpływ na rozmycie ma np ustawienie trybu cinema.
A wszystkie ...markety są dobre, żeby w nich kupić na raty 0% a nie do tego by porównywać tam jakość wyświetlanych obrazów (producenci przecież dają płyty demo, które z reguły są 'skrojone' pod konkretny model - patrzysz wtedy na takie 'cudo' i kupujesz w przekonaniu, że w domu Twoje DVD czy BR będą wyglądały równie fantastycznie Często okazuje się jednak, że to jest ściema..
 

laic

New member
Hej! Mam prośbę do Was. Doradźcie w wyborze tv do Ps3, skromny budżet ok. 2000 zł, po prostu jakiś dobry tv... Przekątna 37" lub większa. Wiem, że ta kwota to "na waciki", ale więcej nie wyskrobię. Ps3 już stoi, zbiera kurz i czeka... Czytam w necie i już jestem tak skołowany, że sam nie wiem co mam wybrać(co to za wybór przy 2 tys.?) Proszę was o pomoc, bo ja niestety się poddałem i nie wiem co kupić, nie idę na łatwiznę, nie chcę mieć podane na tacy, ale sam nie dam rady. Liczę na zrozumienie i pozdrawiam wszystkich serdecznie!!!
 
Do góry