Jaki tv do ps3?

pa3

New member
Bez reklam
no widzisz ja zapłaciłem i przeczytałem, w tym zestawieniu sonego i panasa sony rozkłada na łopatki panasonica jesli chodzi o czerń, zresztą na zdjęciach gdzie stoją obok siebie te 2modele widać to jak na dłoni!!! także nie wiem dlaczego wychwalasz tak plazmy...

Testy na tej stronie to sobie możesz "no wiesz", wejdź na HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating gdzie masz Profesjonalne recenzję i tak:

Panasonic G20 - 0,02 cd/m2 (poziom czerni)
Sony EX500 - 0.06 cd/m2

Jak widzisz głębszą czerń (a zarazem kontrast) posiada Panas, poza tym na innym też Profesjonalnym serwisie flatpanel piszą że EX500 ma problemy z detalami w ciemnych scenach i możliwe są również białe poświaty/ chmurki na ekranie.

Co do testów na tej stronie to widać jak na dłoni, jakie marki są przez nich silnie promowane, np Sharp mimo że na zagranicznych stronach nikt się tak nimi nie zachwyca, no ale to są sprzedawcy więc o obiektywną recenzję nie ma co tu liczyć.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
pa3 co Ty mu piszesz jak on zdjęcia przecież widział na tej stronie i oglądał te TV w sklepie...
Są ludzie których nigdy nie przekonasz i tyle - jak my możemy te plazmy tak zachwalać... no wstydu nie mamy.

Tu już nawet nie chodzi o te 4 setne ale właśnie o szczegóły w ciemnych scenach czy poświaty ale to trzeba zobaczyć na własne oczy w dobrych warunkach a nie w sklepie i na zdjęciach.

Pozdrawiam,
 

88duguid

New member
Masta_J, który wdłg Ciebie lepiej sprawdzi się pod konsole ps3 : Panasonic TX-P42G20E czy SHARP LC-40LU820 LED 100HZ TS-8GB JM? powiem tak, ze mam obawy tylko co do tych "duszków" jesli chodzi o plazme, ale jesli jakosc bedzie o wiele lepsza to chyba warto uwierzyc i zaryzykowac, ze to juz powoli mit? :>
 

1grzecho

Member
Masta_J nie sugeruje się tylko zdjęciami... zresztą gdybyś przeczytał to porównanie to byś wiedział co stwierdził kiki w porównaniu tych dwóch tv, więc nie są to tylko moje uwagi. zresztą niewmawiaj mi że na plazmie g20 w warunkach dziennych-w moich warunkach okno od wschodu oraz duże okno od południa w ciągu dnia będę oglądał zachwycającą czerń, na plazmach w warunkach dziennych czerń jest poprostu szara i nie ma co otym temacie dywagować
pozdrawiam
 

SATORO

New member
Masta_J nie sugeruje się tylko zdjęciami... zresztą gdybyś przeczytał to porównanie to byś wiedział co stwierdził kiki w porównaniu tych dwóch tv, więc nie są to tylko moje uwagi. zresztą niewmawiaj mi że na plazmie g20 w warunkach dziennych-w moich warunkach okno od wschodu oraz duże okno od południa w ciągu dnia będę oglądał zachwycającą czerń, na plazmach w warunkach dziennych czerń jest poprostu szara i nie ma co otym temacie dywagować
pozdrawiam


Czerń czernią ale do gier to akurat Sony EX500 się nie nadaje. Panasonic G20 posiada szybszą matrycę a także mniejszy input lag od Sonego. No i zerowy problem z cloudingiem w przeciwieństwie do LCD-ków...
 

SATORO

New member
Testy na tej stronie to sobie możesz "no wiesz", wejdź na HDTV Reviews – LCD TV & Plasma Television Display Rating gdzie masz Profesjonalne recenzję i tak:

Panasonic G20 - 0,02 cd/m2 (poziom czerni)
Sony EX500 - 0.06 cd/m2

Jak widzisz głębszą czerń (a zarazem kontrast) posiada Panas, poza tym na innym też Profesjonalnym serwisie flatpanel piszą że EX500 ma problemy z detalami w ciemnych scenach i możliwe są również białe poświaty/ chmurki na ekranie.

Co do testów na tej stronie to widać jak na dłoni, jakie marki są przez nich silnie promowane, np Sharp mimo że na zagranicznych stronach nikt się tak nimi nie zachwyca, no ale to są sprzedawcy więc o obiektywną recenzję nie ma co tu liczyć.


Dokładnie, nic dodać nic ująć. Na tym portalu liczą się przede wszystkim Toshiby i Sharpy, a praktycznie we wszystkich zagranicznych testach te TV wypadają naprawdę słabo.
 

1grzecho

Member
Czerń czernią ale do gier to akurat Sony EX500 się nie nadaje. Panasonic G20 posiada szybszą matrycę a także mniejszy input lag od Sonego. No i zerowy problem z cloudingiem w przeciwieństwie do LCD-ków...
dlaczego się nie nadaje? wielu użytkowników je więc poleca, co do g20 to problemem mogą być pojawiające się powidoki oraz problemy z wypaleniem podczas długotrwałego grania
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Masta_J nie sugeruje się tylko zdjęciami... zresztą gdybyś przeczytał to porównanie to byś wiedział co stwierdził kiki w porównaniu tych dwóch tv, więc nie są to tylko moje uwagi. zresztą niewmawiaj mi że na plazmie g20 w warunkach dziennych-w moich warunkach okno od wschodu oraz duże okno od południa w ciągu dnia będę oglądał zachwycającą czerń, na plazmach w warunkach dziennych czerń jest poprostu szara i nie ma co otym temacie dywagować
pozdrawiam
Niezły joke.
Skąd ja miałem niby znać Twoje warunki albo gdzie masz okna?
I ja Ci to niby wmawiałem nie znając w ogóle tych warunków? Chłopie ochłoń.

Pozdrawiam,
 

SATORO

New member
dlaczego się nie nadaje? wielu użytkowników je więc poleca, co do g20 to problemem mogą być pojawiające się powidoki oraz problemy z wypaleniem podczas długotrwałego grania



Przecież już napisałem dlaczego.
Wielu użytkowników zwyczajnie nie zna się na telewizorach ani pojęciach z nimi związanych jak np. właśnie input lag albo po prostu nie chcą widzieć wad swoich TV.
 

mattski

New member
Witam jak w temacie chce kupic sobie tv do ps3 prosze o rade bo jak wielu nie mam pojecia o tv oraz o tych wadach z nimi zwiazanymi typu slaba glebokosc czerni czy tam jakies lagi. Z tego co gdzies tam wyczytalem to podobno istotne jest odswierzanie ekranu, prawda? Jesli tak to 100hz, min wiec co z nowymi tv ktore maja 600hz czy roznice pomiedzy 100hz da sie zaowazyc golym okiem? ,bylem w sklepie porownywujac 100hz tv z 600hz odnosilem wrazenie ze w 600-ce ruch jest plynniejszy ale pytam bo moze mi sie przewidzialo czy tez wydawalo.
Kolejny problem to plazma czy LCD, nie poruwnywalem niestety jakosc obrazu bo w sklepie wszystkie plazmy stoja obok plazm a LCD kolo LCD-ow duzo ludzi narzeka zarowno jak na jedne tak i na drugie co wybrac?
Prosze pomozcie mi bo nie chce wyrzucic pieniedzy w bloto, jesli chodzi o rozmiar to wydaje mi sie ze 40" byl by idealny ale inne rozmiary rowniez wchodza w gre wiec prosze jesli macie jakies dobry sprawdzony sprzet dajcie znac z gory dziekuje za pomoc. Czy istotne sa rozmiary pokoju ilosc okien i takie tam? czy wystarczy ze usiade w odpowiedniej odleglosci od tv? .

sorki za pisownie i orty nie mam polskich znakow na w klawiaturze a ortografia to nie moja mocna strona .
Pozdrawiam
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
mattski- Ja na podstawie tv które miałem, gdybym mógł bym polecić CENA/JAKOŚĆ to właśnie plazma x10 panasonica (tv które miałem to samsung lcd le 26r41b, lcd sony 40 u2000, lcd sharp 40 quatron 810, philips 32 9705. Plazmy 42x10 oraz 42v20 panasonica ale też bardzo dużo tv widziało się w sklepach u znajomych więc też nie jest tak ze tylko do tych tv mam porównanie).

Dużo się teraz czyta o fullHD panelach, tv które miałem pokazały mi jednak że jedynie dobry obraz na takim panelu uzyskam gdy puszcze dobrze nagrane BR tudzież jakąś grę w 1080p.
Przykład ps3- tutaj dużo dobrych gier jest nawet nie w 720p, bioshock czy gta4 są rozmazane na fullHD.

Co do filmów DVD, wiadomo dlaczego plazma ale nawet z Nki obraz podoba mi się najbardziej na x10. Doszedłem do tego że jednak duża kompresja 1080 (w dodatki z przeplotem) używana na kanałach satelitarnych niszczy cały odbiór, w efekcie nie jest to ten ostry obraz widziany z BR przy ekranie fullHD. Wrażenie tej rozdzielczości 1080i z nki na panelu fullHD jest w mojej opinii żadne. Z kolei na x10 nawet nka wygląda ostro w 1080i.

Dalej czerń. Plazma ma podświetlenie piksel na piksel pomimo świecenia panelu w nocy to ciemne sceny są bardzo ok, po prostu naturalny kontrast robi swoje. Taki zaś z kolei 9705 ma local dimming z perfekcyjna czernią (ale tylko gdy jest cała czarna plansza) ale i tak oglądając ciemne sceny ma się wrażenie że to nie powinno tak wyglądać, ta sztuczność ciemnych kolorów, szczegóły w cieniach są mało jaskrawe by zachwycić. Tv v20 było moim zdaniem najlepsze ale x10 w ostateczności to jak za te pieniądze b. dobry wybór. Sama matryca jest szarsza ale oglądając w nocy czy z zasuniętymi roletami jest ok

Jedna z ostatnich rzeczy to kolory, jeśli siedzisz długo przed tv to nie ma porównania, tylko na pdp widziałem naturalność kolorów oraz kontrastu, na lcd jest prze kolorowanie, oraz wrażenie jak by kontrast był prześwietlony. LCD robi wrażenie i to się podoba ale tylko na krótką chwile, gdy masz w domu pdp i lcd to po jakimś czasie już wiesz ze to tak nie powinno świecić po gałach jak przypadku lcd.

Input lag, oraz sama szczegółowość obrazu ruchomego w PDP x10 należy pochwalić, jest bardzo dobrze jak za te pieniądze, lcd każde które miałem rozmywają jednak znacznie bardziej obraz przy ruchu, 9705 czy 810, to jednak nie to.

PDP x10 z wad które ma w mojej opinii- Możliwość wypalenia statycznego obrazu bo jest realna. Nie mniej na 42x10 nawet lecący wiele razy kilka godzin pod rząd tvn24 nie zostawił trwałych pół widoków a nie schodziłem z kontrastem i jasnością panelu od czasu kupna specjalnie by czegoś nie wypalić. Może miałem farta ale również v20 nic nie wypaliło na statycznych planszach, niestety jednak no tu trzeba założyć że taka ewentualność może wystąpić przy braku ostrożności. To musi brać nabywca plazmy pod uwagą.. Biorąc więc pod uwagę naprawdę wszystkie plusy i minusy, materiał który mamy realną szanse oglądać na tv to w moim odczuciu x10 wypada najlepiej i najkorzystniej cenowo (tudzież dzisiaj x20 a niedługo to i pewnie x30). Za te pieniądze to i nawet pół widoki nie straszne a tv za które naprawdę będzie warto zapłacić duże pieniądze (oled) to jeszcze nie wyszły.

To jest oczywiście tylko moja opinia, jak ktoś się nie zgadza to powiem tylko tyle że najlepiej uczy się na własnych błędach wiec do kupna wszelkiego rodzaju lcd zapraszam (a zwłaszcza sony ex500 którego tu kilka odp wcześniej polecano :hihi: i który gdy się nie zjedzie z podświetleniem to nawet w pochmurny dzień jaskrawi czerń), po jakimś czasie wnioski wyciągniecie sami i to może bardzo podobne do moich :)
 
Ostatnia edycja:

mattski

New member
Dzieki za rade wiec x20, a miales moze do czynienia z g20 co sadzisz o tym?? pytam bo na poczatku myslalem o kupnie tego tv parametry ma troche lepsze ale czy bede w stanie to wykozystac ?? i o co chodzi z tym wypalaniem sie czegos w plazmach ?? mialem swego czasu lg plazme jedna z pierwszych i wlasnie po jakims czasie zaczol sie psuc ekram tzn. jezeli przez dligi czas mialem wlaczony ten sam obraz to gdy przelaczylem na inny odcienie tego starego zostawaly czy to oto mniej, wiecej chodzi ? i jezeli istnieje opcja wypalenia sie czegos w tych tv to czy da sie temu jakos zapobiedz?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Nikt nie neguje, że pierwsze plazmy się wypalały, oczywiście tak było.
Ale w najnowszych modelach ten temat został, że się tak wyrażę, maksymalnie zminimalizowany :)

Pozdrawiam,
 

Ozzy17

New member
Witam
Jestem nowy na forum,i kompletnie zielony w temacie TV LCD(w sumie to podstawy,ale naprawde podstawy typu róznice LCD-PLAZMA)jeśli chodzi o wybór odbiornika,producenta itd.Chciałbym po części opisać mój problem,od jakiegos czasu jestem właścicielem PS3.Posiadam stary TV CRT SONY 37"(przeszedłem na nim God Of War III-wiem to chore i jeszcze taka gra:cry:),a od czasu do czasu pykam u rodziców na SONY KDL HD READY(nie pamietam modelu).

Wkońcu nadszedł czas na zmiany i postanowiłem zakupić nowy TV i tutaj chciałbym sie poradzić fachowców w tym temacie i nie zrobić jakiegoś głupiego błędu przy wyborze.A więc oto wytyczne:
1)Do czego ma być TV:
-głównie PS3 i podłączenie do PC w przyszłości gdy zmienie VGA
-normalne uzytkowanie kablówki(żeby obraz był w miarę ładny i nie "zblurowany") i od czasu do czasu jakis film(chcem zeby był z USB i funkcją odtwarzania filmów,fajny bajer widziałem u kolegi na plaźmie)
2)przedział cenowy do 2200zł
3)przekątna 40"-42"
To mniej wiecej tyle jeśli chodzi o wytyczne nie jestem jakimś video albo audio filem, nie mam jakiś wygurowanych wymagań.Szukałem w necie i natkąnałem sie n takie telewizory-LG 42LD4651849zł(EURO AGD RTV),Panasonic TX-LR42U2;1860zł,Samsung LE 40C550;1999zł(mediamarkt).O tym Panasonicu nic nigdzie nie znalazłem.

To tyle jeśli ktoś ma jakieś sugestie, opinie, coś wartego polecenia, lub rade:? to byłbym naprawdę wdzięczny.Liczę na waszą pomoc przy tym
Pozdrawaim
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Musiał byś nie wiem ile godzin nieruchomy obraz puścić by wypalić całą scene, normalnie w x10 jak rodzice oglądają tvn24 (czasem leci i po 4 godziny) to zostają czasem co najwyżej te znaczki (choć i tak trzeba podejść do tv by je zobaczyć, bardzo nikła poświata) ale na razie nie były to wypalenia trwałe i po jakimś czasie znikają. Jak się ogląda zaś normalnie, to nawet nie widać problemów z tym, nic nie zostaje jak oglądasz np 2,5 godziny film i przełączysz na coś innego a oglądam na ustawieniach dynamicznych. Oczywiście jeszcze raz mówię, może to kwestia szczęścia bo ludzie piszą że czasami zdarzy im się coś wypalić, ale u mnie czegoś takiego na trwałe nie zaobserwowałem :)

Co do G20 jest to prawie ten sam tv co V20 (v20 miałem), może jedynie ta powłoka jest lepsza na ekran, tzn lepszy czarny w dzień i może też w nocy. W stosunku x10 do v20 jest zaś duża różnica jakości, czarny to już wogóle nawet w dzień super wygląda (kolor panelu jest dużo ciemniejszy), zaś w samych kolorach również widać ten zysk z czernią, są bardziej klarowne, zaznaczone. Jest to jednak panel fullHD, do enki ok (choć ostrzej by było na hdready w większości programów, przedewszystkim SD) ale myślę że jak na ps3 to mimo wszystko się nada, przy grach będziesz sobie najwyżej siadać dalej bo te niepełne gry 720p wyglądają znacznie gorzej niż nawet 720p, na pewno zaś przy BR był byś zadowolony a nawet zachwycony.

Ja teraz mam sharpa 810 a wcześniej miałem philipsa 9705, oraz panasonica V20. Zostałem przy tym sharpie bo oferuje kompromis na wszystko, kolory podobne do plazmy i nie wyglądają jak by świeciła żarówka, oraz jak na lcd rewelacyjny kontrast. Przy współpracy z ps3 powiem ci jak się sprawuje. Input lag jest do ustawienie z horrendalnie wysokiego można ustawić na bardzo niski idealny do gier, trzeba tylko wiedzieć co wyłączyć Ogólnie ten tv w grach sprawuje się genialnie z tym że warunki są dwa. Jak na LCD to tv ma bardzo dobrze spisującą się funkcje dimmingu matrycy, nie działa to agresywnie jak w samsungach led krawędziowych i w efekcie jest bardzo dobra czerń, także przy 60 watowej żarówce w pokoju kolor czarny jest jak smoła (ex500 którego widziałem zaś w sklepie to nawet w takich warunkach jaskrawił czerń). Drugi warunek to odległość, przy nastawie ostrości na 1 w skali do dziesięciu (bo tylko wtedy ostrość nie wytraca kolorów) od tych 40 cali muszę tak min 2 metry odejść by mieć dobry obraz w takim uncharted 2, bliżej widać minimalne rozmazanie. Najczyściej gram z 3 metrów to obraz idealny, kosmos zaś jest z BR, czy dobrze nagranego DVD. Jednak jak nie miał bym wogóle tv i zastanawiał bym się nad czymś cena/jakość do ps3, to tak jak napisałem, wybrał bym panasa x10/20/czy niedługo pewnie 30, a w międzyczasie zbierał bym na oled które to mam nadzieje już za 4 lata i które na bank będzie warte dużych pieniędzy. U mnie na pewno za jakiś czas zagości pokoju skoro już niedługo ma wyjść 31 cali, za 3,4 lata kto wie :)
 
Ostatnia edycja:

kamil569

New member
Witam

Posiadam konsolę PS3.Zamierzam jeszcze dokupić telewizor i tu mam problem,mianowicie nie mam pojęcia jaki by był najlepszy do PS3.Poszukuję telewizora 40" lub 42".Mam takie pytania :
1)Lepszy do PS3 jest LCD czy PLAZMA ?
2)Czy Telewizor Panasonic TX-P42S20E byłby dobry ?
3)Czy lepiej kupić jakiegoś Sony żeby współgrał z konsolą?
4)Mam też na oku LG 42PJ350,ale on nie jest FullHD,więc nie wiem
Dodam że światło mam dość mocne w pokoju(Chodzi mi o lampę),natomiast mam rolety w oknach więc światło słoneczne nie sprawiałoby problemu.Telewizor zamierzam powiesić na ścianie.

Z góry dzięki
Pozdrawiam
 

mattski

New member
no i wlasnie o to mi mniej wiecej chodzi wiem ze pomiedzy G20 a x20 jest roznica w parametrach typu:

x20 ma pikseli 1024x768 i kontrast 2,000,000:1 , 100hz i kosztuje na moje okolo 480Funtow za 42"

G20 zas ma 1920 x 1080 pikseli i kotrast 5 000 000: 1, 600hz i kosztuje okolo 700f za 42"

i to mnie dreczy czy warto zaplacic wiecej za g20 bo jakosci bedzie znacznie lepsza czy nie warto bo w porownaniu do x20 to nie jest az taka ogromna roznica w obrazie i spokonie wystarczy do gier i dobrego filmu BR?

i wlasnie pojawil sie kolejnu w przystepmej cenie kosztuje 600f model s21 ktory jest fullHD(1080) tylko ma nontrast taki jak x20

czy kontrast czyli 2 000 000:1 a 5 000 000: 1 bedzie robil ogromna roznice ?? czy ta czern bedzie sie naprawde bardzo wyrozniac ??


czemu to jest takie skomplikowane i trudne ?
 
Ostatnia edycja:
Do góry