Jaki tv do ps3?

kociokwik

New member
Witam,
w końcu podjąłem decyzję o małym upgrade mojego sprzętu i przesiadłem się z PS2 na PS3. Z tego powodu czeka mnie dość pilna wymiana TV - będzie on służył stricte do konsoli (ew.film BR) - nie zamierzam przynajmniej w najbliższym czasie podłączać pod niego tunera telewizyjnego). Z uwagi na wielkość pomieszczenia i dostępność miejsca pozostają mi jedynie 32'' (szerokość nie powinna przekraczać ok 80-85cm). Z szybkiego przeglądu stron producentów zauważyłem, że plazma już odpada jako że najmniejsze obecnie produkowane to chyba 42'' - więc pozostaje tylko LCD lub LED.
Zakladany budżet to 2.000pln
Po testach pierwszy wybór pada na Panasonica TX-L32E30E, czy do danych warunków i obostrzeń cenowych da się ew.polecić coś lepszego?

Pozdrawiam
 

erenst210

New member
Witam.
Mój temat podobny do tego wyżej użytkownika kociokwik a mianowicie na dniach kupie sobie ps3 i chcę dobrać do niego tv.
Obecnie nie mam żadnego TV i nie mam zamiaru podłączać do niego żadnej anteny satelity,kablówki czy czegoś takiego (od dawna już tego nie mam i dobrze mi z tym ;)). TV będzie właściwie tylko do konsoli i filmów z kompa czy internetu dlatego fajnie jak by miało wifi.
Niestety z powodu umeblowania pokoju mogę pozwolić sobie tylko na 32 cale a zatem pomóżcie, moje wymagania:
- 32 cale (z naciskiem na LED a nie LCD, plazma z racji rozmiarów odpada),
- wifi (albo możliwość jego podłączenia)
- możliwość odtwarzania filmów z pena lub przenośnego hdd (dobrze by było jak by nie było problemu z polską czcionką w napisach),
koszt nie przekraczający 2000zł.
Obecnie w oko wpadł mi ten model:
- LED LG 32LV375S koszt troszkę ponad 1600zł ma wifi i wygląda na porządny tylko jakoś opinii o nim nie mogę znaleźć ani jak się maja sprawy z input lag'iem.
Oczywiście dopuszczam innych producentów SAMSUNG, SONY myślałem również o Panasonica TX-L32E30 (z resztą jak się nie mylę to na forum jest niezły test wersji 37 calowej).
Pomóżcie, podzielcie się radą.
 
Ostatnia edycja:

gafcio

New member
Witam serdecznie.
Mam pytanie: jaki polecacie telewizor do gier, głównie w 3D (2D też-drugoplanowe)?
Ilość cali od 40 wzwyż, cena do 5000 zł.
Z góry dziękuję za wszystkie informacje...
 

ferbu

New member
Witam mam dylemat odnośnie zakupu tv do konsoli PS3. Otóż zastanawiam się nad Sharp Aquos Qattron 40le814e, a jakąś plazma Panasonica 42 cala. Co polecacie, jaki byłby wasz wybór nie ukrywam, że kwestia finansowa odgrywa duża rolę.

Pozdrawiam :)
 

HazeGiant

New member
Panasonic który był wymieniany na poprzedniej stronie. S30. około 2000zł. Będziesz zadowolony o ile nie masz mocno nastawionego na słońce pokoju. Pozdrawiam
 

ferbu

New member
Z tym sloncem moze byc problem czasem swieci dosyc mocno. Zastanawiam sie jeszcze nad jakas Toshiba. Mam dobrego znajomego, ktory jest kierownikiem sklepu rtv/agd i polecal mi tv z japonska matryca. Kwote jaka planuje przeznaczyc na tv to ok 2000-3000 tys. A i jeszcze jedno chodzio kolory zeby czarny byl czarny itd.
 

HazeGiant

New member
Jeżeli telewizor ma być do PS3 głównie to nie patrzyłbym w pierwszej kolejności na obraz (ponieważ i tak większość polepszaczy jest wyłączona w trybie gra, bez którego ciężko czerpać jakąkolwiek przyjemność z grania na nowoczesnym LCD), a na input lag. Problem w tym, że parametr ten nie jest nigdzie podawany i trzeba go szukać w internecie. Określa to jak szybko obraz reaguje na to co robisz na padzie. Z tego co wiem: toshiba, philips, panasonic to te modele z raczej niższym lagiem. Chociaż na twoim miejscu jeśli jest taka możliwość zainwestowałbym pieniądze które Ci zostaną z zakupu plazmy (według twojej wypowiedzi około 1000zł), w zakup jakiś dobrych rolet, zasłon nieprzepuszczających światła i będziesz zadowolony.
 

arreat

New member
Witam,
Mam już mętlik w głowie przeczytałem prawie cały wątek jedni sa za plazma drudzy za lcd sam juz nie wiem.jedni mowia o wypalniu drudzy mowia ze nie ma tego efektu wiec wkoncu jak to jest?
Liczę na jakąs porade bo ps3 stoi nie odpalony z powodu braku tv...

Wymiary pokoju: 4x6m
Oswietlenie nie gra roli bo rolety załatwią sprawe
Odległosc od tv tez jest bez znaczenia bo ustawie tak jak bedzie wygodnie no i ma stać nie wisieć.
Mam troche ograniczony fundusz poniewaz moge przeznaczyc na to ok 2200
oczywiscie tv ma służyc do cyfry+ i ps3 z 80% przewaga konsoli
proszę o podanie jakis konkretnych modeli... tylko prosze nie podawac mi samsungów bo jestem uprzedzony do tej firmy.
 

r4ster

New member
Witam,
Wymiary pokoju: 4x6m
Oswietlenie nie gra roli bo rolety załatwią sprawe
Odległosc od tv tez jest bez znaczenia bo ustawie tak jak bedzie wygodnie no i ma stać nie wisieć.
Mam troche ograniczony fundusz poniewaz moge przeznaczyc na to ok 2200
oczywiscie tv ma służyc do cyfry+ i ps3 z 80% przewaga konsoli
proszę o podanie jakis konkretnych modeli... tylko prosze nie podawac mi samsungów bo jestem uprzedzony do tej firmy.
Witam, mam praktycznie identyczny rozmiar pokoju i rolety, więc oświetlenie nie ma znaczenia. Także telewizor będzie TYLKO używany do PS3 (w tym BD),
Natomiast fundusz który mogę przeznaczyć to około 4000-5000 zł, z czego waham się między 3d, lub zwykłą plazmą.
Mój aktualny faworyt to Panasonic TX-P50gt30 , czy jest coś ciekawszego w tej cenie ?
Z góry dzięki za odpowiedź, pozdrawiam ;).
EDIT:
Zauważyłem, że VT20 jest w moim budzecie, czy bardziej opłaca się jednak wziąć vt20 ze względu na jakość obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

suska_85

New member
Witam

Szukam jak wszyscy w tym temacie telewizora do ps3.

Wymiary mojego pokoju - 4x6m.
Pokój ma okna od strony północnej i rzadko wpadają przez nie bezpośrednio do pokoju promienie słoneczne.
Grać/oglądać TV będę z dwóch punktów, pierwszy 5m od tv , drugi 3m od tv.
Szukam TV najmniej 46"
TV będę oglądać z cyfry+(kanały HD)
Fundusz 3500-4500zł.

Byłem dziś w MM.
Kolesie polecali mi takie tv do ps3:
Sony KDL 46ex720
Toshiba 46 TL 838g
Panasonic TXP50G30E

Który z tych TV byłby najlepszy pod konsole.
A może jakieś inne propozycje??

Z góry dzieki pozdrawiam

PS. Chciałbym ponad to wiedzieć czy każdy z tych TV faktycznie nadaje sie do gier pod konsole.
Czy wybierając jeden z tych 3 wymienionych wyżej telewizorów, wg. własnych bliżej nie określonych preferencji, nie będe zawiedziony z zakupy i gra na konsoli będzie bardzoo przyjemna??? Że telewizor nie będzie reagować z opóźnieniem??

Poza tym czy to prawda że plazmy się wypalają???
 
Ostatnia edycja:

suska_85

New member
Bierz śmiało TXP50G30E

OK tylko od plazmy odstrasza mnie jedno.

Wyczytałem w internecie że plazmy potrafią się "wypalać".
A mi telewizor potrzebny jest na jakieś 5 lat.
Czy to zjawisko dotyczy również nowych plazm, czy tylko starszych?
Bo nie chcę po 2 latach włączyć TV i zobaczyć wypalone piksele.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Twój dylemat rozwiązałbym przez prezentację od KiKiego bo wybór faktycznie trudny a na dobrej drodze już jesteś.

Pozdrawiam,
 

ShurikPL

New member
Witam.

Zastanawiam się nad wyborem telewizora do mojej czarnulki. 40 cali w zupełności mi wystarczy. Cenowo do 2800 zł. Ważna jest również oszczędność energii, więc raczej LED. Koniecznie Full HD! Telewizor oddalony od siedziska około 4 metrów. Pokój jest silnie nasłoneczniony. Po przeczytaniu wielu postów, wybrałem cztery potencjalne TV, które powinny pasować do moich wymagań:

1. Toshiba 40TL838
2. Toshiba 40VL748
3. Sharp LC40LU630E
4. Philips 40PFL5605H/12

Który z tych czterech TV jest najlepszy. A może są jeszcze inne dobre modele w tej cenie?
 
Do góry