Jaki TV do PS3/PS4 oraz video z komputera 46"-50" do 2800zł

elthrai

New member
Witam, poszukuje telewizora do PS3/PS4 oraz oglądania video z komputera(również gry).
Nie interesują mnie żadne zbędne SMART TV czy WIFI.

Nie zależy mi szczególnie na nowościach, chce kupić najlepszy i najodpowiedniejszy telewizor do moich potrzeb.

Przejrzałem już forum dotyczące PS3 ale nie znalazłem tam jasnej konkretnej porady więc zdecydowałem się napisać post.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 7 (mieszkanie wynajmuje więc to zawsze może się zmienić)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? niestety tak, ale zawsze do pracy/gry zasłaniam okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor z tunerem - samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu, płynny obraz(konsola)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? komputer, konsola, cyfrowy naziemny, w przyszłości może kablówka
10.Jakie urządzenia ? z czasem jakieś lepsze audio, nie bardzo wiem co, głośniki 5.1 byłyby spoko (najlepiej coś niedrogiego bez tunera itp - to przyszłość)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? gry, seriale, filmy z HDD, programy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 90%
16.Preferencje co do marki ? samsung, sony
17.Preferencje co do wielkości ? 46 cali ew. wiekszy
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba jakosc czerni, słabe podświetlenie, kiepski kontrast
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2800
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3D
 

elthrai

New member
Witam ponownie,

trochę poszperałem, pooglądałem i chyba zrozumiałem, że 50" to trochę za dużo jak na aktualne miejsce więc poszukuję plazmy zgodniej z początkowymi wymogami ale lekko zmienionymi parametrami więc dla porządku zamieszczam jeszcze raz odpowiedzi.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 x 7 (mieszkanie wynajmuje więc to zawsze może się zmienić)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stac
6.Jak słońce świeci w pokoju ? niestety tak, ale zawsze do pracy/gry zasłaniam okna
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Monitor z tunerem - Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobra jakość obrazu, płynny obraz(konsola)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? komputer, konsola, cyfrowy naziemny, w przyszłości może kablówka
10.Jakie urządzenia ? z czasem jakieś lepsze audio, nie bardzo wiem co, głośniki 5.1 byłyby spoko (najlepiej coś niedrogiego bez tunera itp - to przyszłość)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3-5
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? gry, seriale, filmy z HDD, programy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 90%
16.Preferencje co do marki ? Nie mam
17.Preferencje co do wielkości ? 42" i więcej
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? slaba jakosc czerni, słabe podświetlenie, kiepski kontrast
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez 3D

Sprawa jest dość pilna bo potrzebuje kupić telewizor na raty celem budowania historii kredytowej :)
Będę bardzo wdzięczny za każdą poradę i wskazówkę ponieważ jestem totalnie zielony w kwestii telewizorów.

Dzięki za odpowiedzi i miłego dnia.
 
Do góry