Jaki TV do 2 tys zł

pete5555

New member
Jutro będę miał TV w domu. 1850 zł z dostawą. U mnie w Koninie w sklepach chcieli za niego ponad 2200 zł !!! Złodzieje. Zdam relację jak tylko dostanę TV. Nie wiecie jakie ustawienie TV będą najlepsze do grania?
 

Medyc

New member
Kiki jak poprawić płynność ruchu w tym panasie? Mi obraz jakby lekko drgał przy szybkich ruchach kamery
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Mało algorytmów poprawiających płynność + matryca 50hz, to niestety nie ma czego oczekiwać.
Tutaj nie wyróznia sie ani na korzyść, ani na niekorzyść wśród innych telewizorów bez matrycy 100hz.
 

Medyc

New member
Sam szukałem TV i uważam ten TV za dobry wybór. Obraz ma bardzo ładny, czerń super prawie jak na mojej plazmie też Panasonic. Tylko gdyby była lepsza płynność to już byłoby super. No ale wiadomo, że i cena byłaby już inna.
Oglądałem Philipsa z serii 5008 i jakość wykonania uważam za duży minus w porównaniu z tym Panasem.
 

pete5555

New member
Dostałem dzisiaj Panasonica. Tak na szybko napiszę, obraz jak żyleta, w grach sprawdza się świetnie, żadnych problemów, zero smużenia. ustawiłem tryb kino jak zalecają ludzie z forum. Zachęcam do zakupu!!!
 

BartPL

New member
Dostałem dzisiaj Panasonica. Tak na szybko napiszę, obraz jak żyleta, w grach sprawdza się świetnie, żadnych problemów, zero smużenia. ustawiłem tryb kino jak zalecają ludzie z forum. Zachęcam do zakupu!!!
tryb kino z tego co pamiętam był proponowany do modelów marki Philips. tutaj już sam możesz kalibrować tv wg własnych potrzeb. dzięki za te pierwsze wrażenia, jak będziesz po dłuższej sesji z playstation napisz coś jeszcze bo ja sam przy wypłacie chyba go zamówię :)
 

kolbol

New member
Tak na szybko,czy ten model ma opcje planowania i nagrywania na zewnętrzny dysk?Odtwarza pliki mkv?Może jest coś lepszego w tej cenie, ale koniecznie opcja nagrywania.Telewizor dla starszej osoby,prosty w obsłudze.
 

rott319

Member
Poszukuję telewizora.

1. Odległość od ekranu: 2,5 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Duże okno świecące z lewej strony na telewizor.
3. Jak duży jest pokój: 17-18 m2 (ok. 4x 4,5 m)
4. Preferowana technologia: nie chcę TV plazmowego i SMART TV
5. Jaki masz obecnie telewizor: nie ma, posiadam monitor graficzny do komputera 22" z matrycą S-PVA (Legendarny NEC P221W za 1400zł)
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: DVB-T, telewizja satelitarna, DVDRip, BRRip z PenDrive
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczory i noc
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: preferuję półmrok
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa: taka, która zapewnia naturalny obraz
11. Preferowana wielkość telewizora: minimum 42 cale
12. Preferowana marka: brak preferencji
13. Czego nie lubisz w telewizorach:
- rozmytego, zamglonego obrazu
- nienaturalnych kolorów
- input lag
- nierównego podświetlania matrycy
- pixelozy
- brzęczenia
- matrycy bez filtru antyrefleksyjnego
- puldown judder
- błyszczącej obramówki wokół matrycy
- ponad wszystko PROBLEMU Z REPRODUKCJĄ KOLORU CZARNEGO
14. Jakie urządzenia będą podłączone: uniwersalny dekoder satelitarny i PenDrive
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% TV, 30 % PenDrive
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: tylko na wprost
17. Czy ważne jest wifi: NIE
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: NIE
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora: NIE
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla, Iplex, tvscreen - VOD: nie wiem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: tak
22. Ma mieć 3D: NIE
23. Ma mieć slot na karty SD: nie wiem
24. Ma mieć tuner DVB-C: nie wiem
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: PenDrive, uniwersalny dekoder satelitarny
26. Jaki masz sygnał: nie wiem
27. Ile programów HD: nie wiem
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 4 h
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: najlepiej Full HD
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu (reprodukcja koloru czarnego)
32. Ile osób ogląda: 1
33. Jaka klasa cenowa: +/- 1500 zł w SKLEPIE INTERNETOWYM (maksymalnie 2000 zł, jeżeli nie ma porównywalnego TV w cenie +/- 1500 zł)

Wiem, że moje oczekiwania może zaspokoić tylko TV plazmowy, ale nie chcę TV w tej technologii, ponieważ dwa razy kupiłem popularny P42X60E i oba egzemplarze nieznośnie bzyczały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry