Jaki TV do 2 tys zł

pete5555

New member
Szukam telewizora głównie z myślą o graniu na Playstation4. Co moglibyście mi doradzić w kwocie do 2 tys zł ? Interesuje mnie coś w 40 calach lub więcej.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Tylko i wyłącznie PS4?
Poza tym możesz uzupełnić standardową tabelkę pytań, bo tak to można zgadywać i wybierać tv tylko pod względem gier.
 

pete5555

New member
Głównie chcę TV do grania a dopiero dalej oglądanie filmów. Zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku. Nie potrzebuję żadnych bajerów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli gównie do grania - to Philips 42PFL 5008 z ambilightem ma najniższy Input Lag w klasie.
 

BartPL

New member
witaj,
od razu mówię, że jestem laikiem i stoję przed tym samym dylematem co Ty. powoli przenoszę się na następną generację konsol (przejście z ps3 na ps4) więc również wypadałoby zamienić wysłużone tv 32 cale z hd ready na coś wiekszego z full hd. nawet maksymalna kwotą jaką mogę przeznaczyć na tv jest taka sama. mimo, iż jestem laikiem siedzę w temacie już dobry miesiąc (w lutym przy wypłacie zamierzam kupić nowe tv) więc co nie co już wyczytałem. skoro grasz, nie muszę Ci tłumaczyć, że jedną z najważniejszych rzeczy, prócz rzecz jasna obrazu, jest input lag. dokonując reaserchu wybrałem osobiście trzy modele nad którymi się zastanawiam i którychś z nich wybiorę.

1. Panasonic TX-L42E6 - 42 calowy, model wygrywający wszelkie rankingi tv w swojej klasie cenowej, wszędzie polecany. design również bardzo ładny. nie miałem możliwości osobiście sprawdzenia obrazu, ale również jest najbardziej wychwalany (określany jako excellent) w recenzjach w modelach, które mnie interesują. jest również niski input lag (od 30 do 35ms w zależności od pomiarów i recenzji). 100hz. model ten ma różne końcówki które świadczą o kolorze który kupujesz. jeśli jesteś estetą sprawdź je dobrze.

Recenzje:
Link Priv ze względu na restrykcję dot spamu


Cena od 1835 zł chociażby na morele.net

2. Samsung UE40F6400 albo UE40F6320 - 40 calowy, model z wyższą liczbą ma pilot z dotykowym wyświetlaczem. TV wszędzie dostępny, i wszędzie Ci go będą wciskać. posiada 3D (które mnie nie interesuje). obraz również jest uwzględniany jako ładny (określany jako very good). input lag na poziomie 33-43ms. design strasznie mi nie leży. no i posiada 200hz na opakowaniu ale z tego co rozmawiałem ze sprzedawcą w saturnie, to wszystkie modele tego typu posiadają prawdziwe 50hz i są przeskalowywane. na tym się nie znam, szczegółów Ci nie powiem.

Recenzje:
Link Priv

Cena od 1800 zł na allegro.

3. Philips 42PFL4208H - 42 calowy telewizor. zwróciłem na niego uwagę, gdyż wcześniej miałem styczność z Philipsem, i byłem bardzo zadowolony. rzadko kiedy dostępny na wystawie w dużych sklepach. 200hz ale pewnie sytuacja podobna jak przy Samsungu. i to tyle co mogę o nim napisać. nigdzie, w żadnych rzetelnych testach nie ma tego modelu TV, mimo, iż u sprzedawców internetowych jest bardzo często w ofertach. na początku brałem go pod uwagę ale powoli wycofuję go z listy. może ktoś zna jakieś rzetelne testy tego modelu albo go posiada i nam pomoże?

Recenzje:
brak. jedynie znaleziona Link priv ale kompletnie nic nie mówi, w szczególności na temat input laga.

Cena od 1890 zł morele.net czy nawet saturn.pl

tyle co sam nazbierałem. przyda mi się przy wyborze opinia innych, nie tworzę nowego wątku bo nie ma sensu. najbardziej po wszystkich testach jestem przychylny modelowi Panasonic. Samsung mi nie leży, minimalnie gorzej wypada w testach i ma 40 a nie 42 cale, a o Philipsie jest strasznie mało informacji.

PS: w klasie cenowej telewizora Philipsa ambilight wymienionego wyżej jest lepszy model Sony KDL-42W656A z rekordowym input lagiem 6 do 16ms. polecam artykuł Link priv i strony z recenzjami wymienione wyżej

czekam na opinie innych. pozdro, mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.
 

BartPL

New member
daj znać później jaką decyzję podjąłeś przy zakupie i dlaczego. no i oczywiście odezwij się jak znajdziesz jakiś inny, lepszy model bądź chociażby tego Philipsa może będziesz miał okazję stestować. Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do grania liczy się głównie Input Lag.
A do obrazu skalowanie.
Panasonic ma też personalizacje obrazu- fajna sprawa.
 

BartPL

New member
jeszcze jest model Philipsa 42pfl4007h który ma recenzje tutaj na forum z podobno bardzo dobrą czernią i input lagiem średnim 100ms, a wg autora recenzji, na trybie kino input lag odziwo wynosi 0ms. tv do zdobycia chociaż w mix electronics za niecałem 1900zł. ale to też jedyna rzetelna recenzja jego jaką znalazłem.
 
Ostatnia edycja:

pete5555

New member
Czy model Sony KDL-42W656A i ten sam TV ale bez litery A na końcu, to ten sam TV? Chyba zdecyduję się właśnie na Sony.
 

BartPL

New member
Czy model Sony KDL-42W656A i ten sam TV ale bez litery A na końcu, to ten sam TV? Chyba zdecyduję się właśnie na Sony.

może jest bez tunera ale bardziej obstawiałbym, że to błąd. też zastanawiałem się nad tym modelem ale na allegro kosztuje 2400 zł. to o 500 zł więcej niż Panas i też o te 500 zł więcej niż mam. a powiedz Pete gdzie ten model jest i czy są jakieś ciekawe jego oferty?
 

BartPL

New member
Witam.

Mam tutaj tylko coś takiego. Byłem wczoraj w sklepie i oglądałem tego Sony, super TV. Kurde ten Panasonic też jest fajny. Sam nie wiem co wybrać jeszcze. Sony KDL-42W656 - SKAPIEC.pl

sprawdz model KDL-42W655A - to jest ten sam model tylko jeden z nich ma srebrny dół z drugi czarny. trzeba czytać opisy. i ten numer (655A) jest go więcej w sieci i kosztuje koło 2280 zł (morele.net, allegro) więc zawsze 120 zł mniej. ja chyba wybiorę Panasa, 30 ms input laga to też bardzo mało (każdy wynik poniżej 50ms jest ok). jedynie to sony ma 200hz (pewnie też oszukane i w grach niewidoczne) ale panas ma lepsze głośniki znowu no i ta cena około 400zł różnicy chyba jest decydująca. ale mam jeszcze trochę czasu. w połowie lutego dokonam zakupu, może jakaś promocja się trafi. Luty to podobno najlepszy miesiąc na zakup tv (stara kolekcja jest wypierana przez nową która wchodzi w marcu, i trafiają się promocje).
 
Do góry