Jaki TV 65 - 70 cali za 6-8 tys.

Pavlardo

New member
Witam wszystkich od jakiegoś czasu czytam to forum ale im więcej człowiek czyta tym ma większy mętlik w głowie. Proszę o pomoc w wyborze TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce wpada od boku ale są rolety w razie czego.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Jakiś LG LCD 32"
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI, wejście na kartę z modułem CAM (chyba tak to się nazywa - żeby mieć z kablówki HD), płynny ładny obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
10. Jakie urządzenia? Laptop przez HDMI, w przyszłości może konsola.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3 godziny dziennie
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Najczęściej filmy - akcji, sci-fi
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Z poziomu tv? Sporadycznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Narazie nie zamierzam
16. Preferencje co do marki? Na początku myślałem nad Samsungiem, ale obecnie brak preferencji
17. Preferencje co do wielkości? 65"-70" - raczej wolałbym 70" (większy nie wejdzie)
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Jak coś się zawiesza i wolno chodzi.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 6000-8000 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? co 8-10 lat chyba, że padnie wcześniej ;)
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Obecnie nie
23. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Nie chcę 3D

Teraz pytanie czy kupować teraz TV czy czekać na nowe modele? Kiedy nowe modele będą wchodzić do sprzedaży?

PS. Czy każdy nowy TV wymaga kalibracji? Gdzie taką kalibrację można zrobić?

Pozdrawiam
Paweł
 
70 cali to chyba tylko Samsungi serii 6000 są na rynku.
Sam mam taki model. Dałem troche ponad 6 tys pln.
Matryca VA, 60hz, kontrast ok, czern ok, niedostatki w podswietleniu, lekki banding, średnio z ruchem w piłce nożnej. Generalnie mocny średniak - taki TV do oglądania telewizji i filmów.
Z 3-4 m ogląda sie go super ale to głównie zasługa dużego rozmiaru.
Z sytemem Tizen problemów nie ma - stabilny w porównaniu do Androida.

Zamówiłem do niego podswietlenie tylne na LED i pilota - powinno podnieść komfort oglądania przy zaciemnieniu.
 

Pavlardo

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Model tego Samsunga to UE70KU6000W czy UE70KU6072U?
Bo znalazłem taki i taki na stronie Samsunga.

Jeśli chodzi o rozmiar 70" to mało TV jest raczej o takim rozmiarze.

Ktoś coś jeszcze jest w stanie polecić - 65" lub 70"? Czy raczej zostać przy tym Samsungu?

PS. Czy w tym modelu jest problem z tym kurzem, który dostaje się przez obudowę i brudzi matrycę?
 
Ostatnia edycja:

Pavlardo

New member
Po przeczytaniu iluś tematów skłaniam się ku Panasonic TX-65DX750 oraz Samsungowi.
Jaki jest odpowiednik tego Panasonica 65DX750 w Samsungu?
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
Po przeczytaniu iluś tematów skłaniam się ku Panasonic TX-65DX750 oraz Samsungowi.
Jaki jest odpowiednik tego Panasonica 65DX750 w Samsungu?

Dobry wybór - Panas bardzo dobry tv - jeśli Samsung musisz sprawdzić bad pixele i obudowę tylną czy nie odchodzi (seria KS7000 boryka się z tymi problemami)
Jedyny mankament w Panasie to Firefox z którym nie wiadomo co będzie dalej.
 

Pavlardo

New member
Witam,

Sorki za odgrzebanie tematu ale jeszcze nie udało mi się kupić TV.
Po obejrzeniu dwóch KS7000 zrezygnowałem i skłaniam się ku DX750.

Pytanie gdzie można ten TV zobaczyć w sklepie? Czy są jeszcze nowe egzemplarze na magazynach? Wszędzie gdzie patrze to jest tylko opcja zamówienia on-line. Przeważnie pisze, że towar z ekspozycji - jedynie w Euro tego nie pisze.

Kolejna rzecz ile może kosztować nowy model Panasonica TX-65EX780E? Bo rozumiem, że to odpowiednik tego TX-65DX750E? Czy warto dopłacać? :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Dx750

Witam,

Sorki za odgrzebanie tematu ale jeszcze nie udało mi się kupić TV.
Po obejrzeniu dwóch KS7000 zrezygnowałem i skłaniam się ku DX750.

Pytanie gdzie można ten TV zobaczyć w sklepie? Czy są jeszcze nowe egzemplarze na magazynach? Wszędzie gdzie patrze to jest tylko opcja zamówienia on-line. Przeważnie pisze, że towar z ekspozycji - jedynie w Euro tego nie pisze.

Kolejna rzecz ile może kosztować nowy model Panasonica TX-65EX780E? Bo rozumiem, że to odpowiednik tego TX-65DX750E? Czy warto dopłacać? :)


Witaj, na alledrogo masz nówkę sztukę w kartonie za 5800,00 65DX750 w tej cenie z odbiorem osobistym. Musiałbyś jechać po niego w okolice Starogardu Gdańskiego lub podstawić swojego kuriera.
65DX780 obecnie kosztuje 8600,00 . Różni sie tym od 750-ki że ma drugi tuner satelitarny oraz PIP/PAP/POP to jedyne różnice.
W niektórych MediaMarkatch stoją 750-ki .
 

strazakp

Banned
Witam,

Sorki za odgrzebanie tematu ale jeszcze nie udało mi się kupić TV.
Po obejrzeniu dwóch KS7000 zrezygnowałem i skłaniam się ku DX750.

Pytanie gdzie można ten TV zobaczyć w sklepie? Czy są jeszcze nowe egzemplarze na magazynach? Wszędzie gdzie patrze to jest tylko opcja zamówienia on-line. Przeważnie pisze, że towar z ekspozycji - jedynie w Euro tego nie pisze.

Kolejna rzecz ile może kosztować nowy model Panasonica TX-65EX780E? Bo rozumiem, że to odpowiednik tego TX-65DX750E? Czy warto dopłacać? :)
Raczej ciężko by zobaczyć w sklepie na żywo tego dx750.
 

Pavlardo

New member
Witaj, na alledrogo masz nówkę sztukę w kartonie za 5800,00 65DX750 w tej cenie z odbiorem osobistym. Musiałbyś jechać po niego w okolice Starogardu Gdańskiego lub podstawić swojego kuriera.
65DX780 obecnie kosztuje 8600,00 . Różni sie tym od 750-ki że ma drugi tuner satelitarny oraz PIP/PAP/POP to jedyne różnice.
W niektórych MediaMarkatch stoją 750-ki .

Dzięki za info ale chodziło mi o model na 2017 - ten EX780 nie DX :)

Dzięki kiki za info odnośnie ceny.

PS. Do Starogardu Gdańskiego mam 330km w jedną stronę więc trochę daleko :)
 

barburian

New member
Bez reklam
Dzięki za info ale chodziło mi o model na 2017 - ten EX780 nie DX :)

Dzięki kiki za info odnośnie ceny.

PS. Do Starogardu Gdańskiego mam 330km w jedną stronę więc trochę daleko :)


Ok, to sorki że zawracałem głowe, a co do ceny to chyba warto bo cena 1000 pln taniej niż w sklepach,
no chyba że Kolega z tych bogatych i 1000 w lewo czy prawo Koledze nie robi.... Kurier przywiezie za 200pln więc odległość to nie problem.
 

Pavlardo

New member
Ok, to sorki że zawracałem głowe, a co do ceny to chyba warto bo cena 1000 pln taniej niż w sklepach,
no chyba że Kolega z tych bogatych i 1000 w lewo czy prawo Koledze nie robi.... Kurier przywiezie za 200pln więc odległość to nie problem.

E no bez takich mi tu :)
W cale nie zawracasz głowy - bardzo cenię sobie każdą wypowiedź (im więcej tym lepiej).

PS. Nie ma już tego TV co był wystawiony.
 
Ostatnia edycja:

wojcik_dan

New member
Ok, to sorki że zawracałem głowe, a co do ceny to chyba warto bo cena 1000 pln taniej niż w sklepach,
no chyba że Kolega z tych bogatych i 1000 w lewo czy prawo Koledze nie robi.... Kurier przywiezie za 200pln więc odległość to nie problem.

Tu nie chodzi czy ktoś bogaty czy nie. Sam poluje na ten model i praktycznie wszystko jest z ekspozycji. Wracając do oferty za 5800. Oczywiście jest nówka sztuka 1000 zł taniej i kupujesz kota w worku bo to nie sklep i zostaniesz z mega bandnigiem albo kiepskim podświetleniem jak się trafi i wtedy te 1000zł jest nic nie warte bo w domu bubel stoi..
Ps: na żywo jest w Saturnie na Targówku w Warszawie.
 
Do góry