Jaki TV 55 cali???

marrik

New member
Jestem właśnie po przygodzie z tv SHARP 55CUF8462ES, szkoda pisać o usterkach tego tv.
Decyzja zwrot gotówki lub wymiana na inny tv więc, pytanie do bardziej obeznanych, jaki???

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 5,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, tylko rankiem
7. Jaki masz obecnie telewizor? Był Samsung 46es6100
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nagrywanie na USB, wifi, you tube, odtwarzacz multimediów, miracast
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Komputer, tablet przez hdmi, dvbt
10 .Jakie urządzenia ? Komputer, tablet, PS3
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Chyba nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Niekoniecznie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, okazyjnie
16. Preferencje co do marki? Philips, Samsung, Sony... TCL???
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaba jakość obrazu i dźwięku, clouding, ograniczona funkcjonalność
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorem
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3,5 do 4 tys.
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Ostatni miał 4 lata
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Nie


Ten Sharp był 4K i naprawdę bardzo dobrze to wyglądało, natywne i upscaling, choć wcale mi aż tak na tym nie zależy.
Z 5,5 metra nawet naziemna wyglądała ładnie.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

marrik

New member
Niestety, nie ta półka cenowa, ja by może i kupił ale kosztem rozwodu chyba:)

Teraz znalazłem Samsunga 55KU6000, cenowo nawet OK ale nie wiem jak z resztą.


Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

marrik

New member
Tego SONY oglądałem przed zakupem nieszczęsnego sharpa. Niestety egzemplarz w sklepie nie działał najlepiej, nawet się zawiesił na grzebaniu w ustawieniach a miał najnowsze oprogramowanie, do tego nie miał nagrywania na USB. Obraz naprawdę rewelacyjny ale obsługa, menu, funkcjonalność niestety trochę na duży minus.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
Jeszcze co takiego mi wpadło Samsung UE55K5672.
Jak te tv samsunga wypadają na tle innych, jak z matrycami 55 calowymi i ich podświetleniem?



Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
No właśnie to mnie troszkę boli, że matryca 50hz.
Szukałem j6200 ale u mnie jest tylko jedna sztuka z wystawy ale panel jest zarysowany. Sprzedawca obiecał, że zadzwoni do salonu w sąsiednim mieście i tam sprawdzi ich stan bo tam mają dwie sztuki.
Ambilight i tak bym nie używał, szafki są za blisko przy 55 calach.
Co do 4K mam mieszane uczucia. Był efekt WOW przy tym sharpie ale minął, bo ile można oglądać te same filmy na YouTube.
Masz coś z Full HD w fajnej cenie, żeby odpowiadało moim preferencjom?


Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
Z tą wymianą bywa różnie, teraz minęło 3.5 roku, poprzednio 2 lata.
Teraz chce kupić coś na dłużej i jak narazie jestem na poszukiwaniu j6200. U mnie w mieście w jednym z salonów jest ale ma lekkie rysy na matrycy, sprzedawca obiecał, że podzwoni po innych salonach i sprawdzi jak tam jest. Jeśli się nie uda to znów będzie poszukiwanie innego modelu. Ze względu, że mój obecny TV to Samsung chyba jednak kupię Samsunga, najbardziej pasuje mi jego obsługa, no i nie ma androida.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
Temat do zamknięcia, zakup dokonany. Padło na Samsunga 55J6200. Za cenę 2879.10 zł mam 120Hz matrycę i idealne wręcz podświetlenie bez żadnych bandingów, cloudingów i innych ingów. Matryca VA i czerń jest czarna jak smoła.
4K przez najbliższe lata nadal będzie raczkować a lepsze dobre Full HD niż marne UHD na 50Hz matrycy.

Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

marrik

New member
Tylko ile tych materiałów będzie? Nawet You Tube na telewizorze 4K jest w HD bo większość tanich nie wspiera VP9. Na satelicie też bardzo długo się nic nie zmieni bo już transpondery pękają w szwach i nawet o 1080p nie ma co marzyć. Z resztą nawet gdyby usunąć z nich wszystkie kanały i dać kanały 4K to ile ich się tam zmieści? 30? 50? Teraz popatrz ilu operatorów jest na takiego Hot Birda, nawet gdyby każdy z nich nadawał 1 kanał to i tak braknie pojemności.
Podejrzewam, że jeszcze ze dwa, trzy razy zmienię TV niż 4K się przyjmie na większą skalę, o ile się przyjmie.


Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

ibotto

Member
No nie zdzierżę!
Marrik kupił, to po co ta łyżeczka dziegciu od K.?
Zasada po zakupie -"Najlepszy jest ten model który stoi przed Tobą".
Czepić można się do wszystkiego, nawet do ziarna na matowanej ramce, którą widać tylko z boku, lub do koloru tylnej ścianki obudowy - szczególnie gdy mocowany na ścianie.
Eh Kiki .........nieładnie. Taktycznie nieładnie. Kropka.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę niegrzeczny wpis.
Doedukuj się wcześniej.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ad-strony-dla-telewizorow-konsol-i-boxow.html
Właśnie Youtube zmieni wkrótce swoją stronę z uwzględnieniem 4K i HDR.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/128081-android-tv-7-0-obsluguje-dolby-vision-hdr10-i-hlg.html
Właśnie wchodzą transmisje HLG 4K.
Materiałów w 4K dziś jest już tysiące.
Setki filmów w Netflix, VUDU, Amazon itp.
Materiał 4K masz ze swojego smartfona, a kamery 4K kosztują kilkaset złotych.
Weszły już konsole Xbox One S w 4K z Blurayam 4K. W tym roku już będą odtwarzacze bluray 4K do 2 tyś zł.
Więc nie opowiadaj, że z 3-4 lata tego nie będzie dużo.
Podejrzewam że już w przyszłym roku producenci przestaną produkować modele fullhd , bo już dziś matryce 4K kosztują taniej.
A o update full hd będzie można jedynie pomarzyć.

Marrik - jak wymieniasz za 3 lata to Ciebie ten wpis nie dotyczy.
 

marrik

New member
Ibotto nie wiem po co ta ironia. Skończyłem już na temat telewizora a dyskusja, i owszem, zeszła na inny tor. Stwierdzam tylko fakt, przez który na satelicie 4K będzie rzadkością. Oczywiście jest internet ale i tak nikt nie nie ogląda materiałów tylko stamtąd a już tym bardziej bardzo mało osób kupi film na BR.
Kiki co z tego, że YouTube zmienia wygląd jak, tak jak pisałem wcześniej, i tak trzeba mieć w telewizorze kotek VP9 by to natywne 4K odtworzyć a niestety nie każdy TV 4K jest w niego wyposażony.
To są tylko moje dywagacje i zobaczymy jak będzie naprawdę.
Kiedyś też na jednym forum pisałem, że 3D się nie przyjmie to chciano mnie tam wręcz zlinczować za herezję. Każdy pisał ile to materiałów jest w sieci, że tworzone są specjalne kanały, (enka wtedy miała taki), że specjalnie są kręcone filmy w 3D, itd., itp. Minęło parę lat i każdy widzi jak jest z 3D.



Wysłane z mojego m2 przy użyciu Tapatalka
 

WuMike

New member
Bez reklam
Warto pamietać, że popularnie nazywane 4k to nie tylko rozdzielczość, ale w dobrych ekranach przed wszystkim HDR oraz szeroka paleta kolorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie każdy telewizor był wyposażony w VP9, ale teraz nawet w najniższej klasie cenowej 4K i 100- są. Więc po to o tym piszemy aby każdy mógł wziąć to pod uwagę. Youtube nie cofnie się dlatego że ktoś nie ma VP9, ale rozbudowa jest gigantyczna skoro zdecydowali się na zmianę strony.
I na tym polega rozwój technologiczny aby ciągle coś udoskonalać.

O 3D pisaliśmy od pierwszego pokazu, pierwszych konferencji że się nie przyjmie. Jako pierwsi w Polsce pokazywaliśmy pierwszy telewizor profesjonalna 3D JVC. Pierwszy pokaz na targach Audio-video w Warszawie.

Ale 4K to inna bajka. Przypuszczam że w przyszłym roku firmy wycofają się produkcji modeli FullHd, bo matryce 4K są tańsze i to wyraźnie.
Może jeszcze niskie modele się załapią, ale to będzie ostatni rok tej technologii i trafi na śmietnik historii.
Podobnie jak z 3D byliśmy prekursorami pokazów full hd.
Jeździliśmy z pokazami telewizora JVC FullHD po całym kraju - prezentując go w sklepach, świetlicach i spotkaniach.
To była rewolucja.

Teraz czekamy na kolejną , która nazywa się 8K.
Przyglądamy się jej uważnie od lat.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...-nad-telewizorami-8k-oczekiwana-premiera.html
Skoro telewizja NHK zabrała się za działania w tej sprawie, to jesteśmy pewni że nadejdzie.
 
Do góry