Sony, Panasonic i NHK rozpoczynają pracę nad telewizorami 8K. Oczekiwana premiera...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony, Panasonic i NHK rozpoczynają pracę nad telewizorami 8K. Oczekiwana premiera...

Plazma Panasonica 8K.
002__MG_5308.jpg
Panasonic i Sony będzie partnerem Japońskiego nadawcy NHK i wspólnie będą rozwijać pracę nad telewizorami 8K, według raportu Nikkei .
Celem jest, aby mieć telewizory 8K na rynku w czasie olimpiady w Tokio w 2020 roku.

Japoński TV Alliance

Japoński nadawca NHK publicznie przeprowadził transmisje testowe w chwalebnej rozdzielczości 8K podczas Igrzysk w Rio . teraz celem na szerszą skalę są Igrzyska w Tokio w 2020.

Aby zrealizować ten cel NHK, Sony, Panasonic i inne japońskie firmy zawarły "japoński sojusz", jak donosi Nikkei. Razem będą rozwijać technologię telewizorów zdolnych do przetwarzania i odtwarzania rozdzielczości 8K (7680x4320 pikseli).

002_hdtv-ces-20140299.jpg

Sony i Panasonic mają motywację do współpracy bo pragną odzyskać utracone udziały w rynku które stracili na rzecz Korei Południowej i Chin. Razem mają nadzieję, że wspólne prace pozwolą na obniżenie kosztów rozwoju. Mniejsze firmy pracujące nad kompresją danych, dźwiękiem i obrazem w technologii procesorowej - zostaną również wprowadzone do zespołu.

Sony planuje wejście na rynek telewizory 8K w 2020 roku, stwierdza raport.
Panasonic nie podał konkretnej daty, ale wiadomo że uruchomi telewizory w czasie olimpiady w Tokio w 2020 roku. Oczekuje się również, obie firmy wprowadzą inne produkty konsumenckie , ale ze wsparciem dla 8K, w tym kamery.

Sharp jako pierwszy pokazał telewizory 8K bo już w 2011 roku.
W 2015 roku Samsung i LG również prezentują swoje modele telewizorów 8K.

flatpanelshd.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Kiki czerpiesz ze złych wzorców. Info niemal jak z onetu. Tytuł niby prawdziwy ale fotka plazmy lekko przeterminowana.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mylisz się .
Fotka dotyczy właśnie plazmy Panasonica 8K, która była prezentowana na targach CES w Las Vegas i w na targach IFa w Berlinie.
I to było 8K. Pochodzi z naszych zdjęć.
Pewnie w obecnych czasach Panasonic postawi na 8K ale w LCD.
 

lagosp

New member
I bardzo dobrze że łączą siły! Może wreszcie zbiją monopol samsunga i lg bo to świetne firmy i przykro patrzeć jak nikną pod zalewem produktów tamtych firm.
ps. po tytule już myślałem że nastąpi triumfalny powrót plazm panasonica :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja podobnie pomyślałem :) choć to było mało realne.. ważne że połączą siły o ile znowu się nie rozmyślą..
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Ja nadal twierdze ze tylko Japończycy.Najnowszą linię TV sony zobaczyłem w Media Markt te supercieniutkie i to mnie ponownie upewniło w moim myśleniu
 

enocyl

Banned
W temacie 8k. Wytłumaczy mi ktoś o co chodzi w poniższym twierdzeniu, bo w innym temacie nie otrzymałem odpowiedzi:
"Przecież 4K to 3D bez okularów

A 8K pokazana na targach w Berlinie - to genialna jakość przestrzenna, czyli pełne 3D bez okularów."
 
Do góry