Jaki tv 48-50 cali do 3700 zł

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak byłeś to czemu nie sprawdziłeś na własne oczy ?.
A taki podawca jak nie ma Philipsa a ma Samsunga to to co ma Co zaoferować?.
 

aknilak

New member
Jak poszedłem do mediaexpert to gość mi polecał ten pus6561 (nie miał 7101), w innych sklepach nie mieli tego modelu więc oczywiste że polecali inne, widziałem go na żywo i wygląda OK, a ambilight zrobiło na mnie super wrażenie. Myślę że warto wziąć tego Philipsa. Ale trzeba poczekać na jakieś promo, bo gość kupił 7101 za 2999,99zł a tyle obecnie ten 6561 kosztuje ;/ Święta zaraz to może będą jakieś promocje. :)
 

patryk10042

New member
Tylko właśnie w dwóch sklepach gościu miał tego Philipsa Pus7101 oraz Samsunga UE55KU6450S i polecał Szajsunga. Czyli argument, że poleca to co ma do sprzedania został obalony. Kurde no wziąłbym tego Phila w ciemno ale boję się tych pasków i tej słabej matrycy :/. Eh nie wiem ciężkie te wybory .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Paski sprawdzasz przed zakupem i nie ma kłopotu.
Philips dla niebieskich jest w specjalnej cenie i to z kalibracją gratis.
 

patryk10042

New member
To wezmę tego Philipsa tylko mam jeden dylemat. 7101 czy 6561 ? Podobno 7101 lepszy, a ma podświetlenie krawędziowe, a 6561 ma direct. Wiadomo, że direct>krąwędziowe (edge), czyli z jakiej paki niby 7101 jest lepszy ?
 

Marta84

New member
To wezmę tego Philipsa tylko mam jeden dylemat. 7101 czy 6561 ? Podobno 7101 lepszy, a ma podświetlenie krawędziowe, a 6561 ma direct. Wiadomo, że direct>krąwędziowe (edge), czyli z jakiej paki niby 7101 jest lepszy ?

Na Flatpanels wyniki tych modeli w jakosci obrazu na 100 punktow max:

6561: 62 pkt
7101: 50 pkt (to najgorszy wynik ze wszystkich testowanych tam TV)

List of TV review scores - FlatpanelsHD
 

MBgryf

New member
Byłem dziś w paru sklepach i wszędzie jeżdzili po philipsie, że słaba matryca, kontrast kolory i paski , polecali mi za to SAMSUNG UE55KU6450S (wiem, że ma 50hz, ale może aż nie było by to tak odczuwalne) co sądzicie o tym samsungu ? Za 55 cali np. w Saturnie 3900.

Ja też byłem napalony na tego Philipsa dopóki nie potestowałem sobie w sklepie m.in. tym samplem Elysium 2013 2160p - 1 Minute Sample Footage - Free 4K Sample Footage
Powiem Ci że płynność w tym Samsungu (60Hz z włączonymi upłynniaczami) niczym nie odbiegała w płynności Philipsa (100Hz) - z tym że na Philipsie pokazywały się spore artefakty a po wyłączeniu PNM - Philips zaczął mocno przycinać tak jak np w Sony XD7005 i XD8005 oba maja 60Hz matryce tyle że w Sony włączenie upłynniacza w samplu Elysium nic nie dawało. Z moich testów najlepiej mi podpasował Samsung Ku6450 - lepszy kontrast i czerń zaleta matrycy VA katy nie maja dla mnie znaczenia bo siedzę na wprost tv. Jedynie te nowe obudowy Samsunga to porażka, są tylko na zatrzaskach i niestety po narożnikach potrafią mocno odchodzić od ramki. Dlatego ja zdecydowałem się na Samsunga UE55KU6072 który ma obudowę skręcaną śrubkami i nieco grubszą, dla mnie dożo solidniejszą. Rożnica pomiędzy Ku6450 a KU6072 to dla mnie mało istotne: brak sterowania głosowego, brak bluetooth. Reszta tj procesor, matryca jest dokładnie taka sama czyli VA 60Hz i procesor Jazz-L 4-rdzeniowy. Za to cena Ku6450 3999 zł. a KU6072 3275 zł. Czekam aż kurier przywiezie tv - zapłaciłem za niego 3275 zł. z wniesieniem do domu.
 
Ostatnia edycja:

patryk10042

New member
Dobra wezmę tego 7101, tylko w sklepie stacjonarnym ( nie mam zaufania do kurierów). Kiki jak będę zalogowany w klubie to coś mi poradzisz odnośnie tej kalibracji ?
 
Ostatnia edycja:

mac-and

New member
odświeżam temat żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego

Będę wdzięczny za pomoc w wyborze..:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? : salon z kuchnią 16 m 2 + 14m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? : 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? : 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? : i tak i tak
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? : wisieć na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju? : okna na zachód i południe pomieszczenie słoneczne założone rolety
7. Jaki masz obecnie telewizor? :nie posiadam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? : podłączenie do internetu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? : wszystko po hdmi
10 .Jakie urządzenia ? : dekoder CYFRA +
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? : 3-4 w tygodniu, 16 weekend i święta
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? : rzadko
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? : film + sport
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? : rzadko
15. Czy zamierzasz grać w gry - nie
16. Preferencje co do marki? : Sony, Panasonic
17. Preferencje co do wielkości? : do 50 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? :
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień : w tygodniu po pracy, weekend dużo więcej
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup : 3500 PLN
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? : 4-5 lat
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? : NIE, le nie wykluczam korzystania

brałem pod uwagę SONY KLD-50W755c wiem że to starszy model czy możecie polecić mi jakąś inną alternatywę ?
Prośba o radę co wybrać
 
Do góry