Jaki TV 3DHD

drosophilia

Active member
Bez reklam
Mam problem, jak większość z nas przed zakupem TV.
Do wydania ok.4500zł, na co wydać:
1. Samsung 40D7000 800Hz - ok 4500zł
2. Samsung 46D6500 400Hz - ok 4300zł
Cena tej 7 troszkę większa, ale odświeżania o 400Hz większe ale przekątna mniejsza.
LUDZIE POMOCY!!


odswiezanie 400Hz, 800 Hz, pewnie aparaty tez kupujesz ze wzgledu na ilosc mgpixeli!, przestan czytac ten marketingowy belkot!
 

tojamarcin

New member
Najlepsze pod wzgledem 3d jest plazma Vt-30 a pozniej są samsungi z serii D7000/8000 - jak sie trafi dobra matryce w samsungu to jakość 3d jest naprawde rewelacyjna - jestem maniakiem 3d i widzialem juz chyba z 30 filmow na moim D7000 i jak sie ma dobry jakosciowo film to ja juz nie musze chodzic do kina.
 

alfik7

New member
Najlepsze pod wzgledem 3d jest plazma Vt-30 a pozniej są samsungi z serii D7000/8000 - jak sie trafi dobra matryce w samsungu to jakość 3d jest naprawde rewelacyjna - jestem maniakiem 3d i widzialem juz chyba z 30 filmow na moim D7000 i jak sie ma dobry jakosciowo film to ja juz nie musze chodzic do kina.
co do twojej wcześniejszej wypowiedzi to ja mam 40D7000 i 3d ogląda się bardzo dobrze(widocznie dobra matryca) a miałem porównanie z 46D7000,dlatego uważam,że nie tylko 3d w dużych rozmiarach jest dobre,zależy z jakiej odległości oglądasz-ja przy 40 calach mam1,5 max 2 i jest ok, tak więc nie ma co odradzać innym wielkości modelu zależy z jakiej odległości oglądasz!
 

Makebelieve

New member
Zdecydowanie wybrałbym hx720. Ma świetna czerń i na pewno większa szczegółowość niż w D6500. Gościu niedzielny,skąd masz info o tym,że D6500 jest 100Hz? Obawiam się,że jesteś w błędzie.
 

jacek375

New member
Czytałem to forum, czytałem i inne i wiecie co?
TV miałem kupić do 4500zł
A, skończyło się na Samsung UE46D8000, za ponad 6tyś, który już grzecznie stoi u mnie w domu, cieszy oko i jestem w szoku!!!!!!!
Coś pięknego!!!!
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w wyborze tego cudeńka.:eek:k:

A teraz pytanie techniczne:
- jak go dobrze skalibrować?
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Czytałem to forum, czytałem i inne i wiecie co?
TV miałem kupić do 4500zł
A, skończyło się na Samsung UE46D8000, za ponad 6tyś, który już grzecznie stoi u mnie w domu, cieszy oko i jestem w szoku!!!!!!!
Coś pięknego!!!!
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w wyborze tego cudeńka.:eek:k:

A teraz pytanie techniczne:
- jak go dobrze skalibrować?

Cieszę się że przekonaliśmy Cię do Samsunga. Korea prowadzi korowód sprzętu RTV :)

Jak skalibrować?
To zależy co pod tym pojęciem rozumiesz?
Jeśli chodzi o kolory, cienie itp. to one są wyregulowane w fabryce na linii produkcyjnej, tu nic nie poprawisz

Każda osoba indywidualnie odbiera inaczej wizje i dźwięk, to zależy od wielu czynników.
Dlatego skalibrowanie dokonujemy sami pod siebie.
Posiadając dwa identyczne modele w różnych konfiguracjach, mam rożne ustawienia dla swoich wymagań.

Podsumowując: niema sensu kopiowanie czyiś ustawień, podwiń rękawy i bierz się do roboty. :hihi:
 

gosc_niedzie

New member
Zdecydowanie wybrałbym hx720. Ma świetna czerń i na pewno większa szczegółowość niż w D6500. Gościu niedzielny,skąd masz info o tym,że D6500 jest 100Hz? Obawiam się,że jesteś w błędzie.

... im dalej w las tym gorzej
400Hz CMR - super, ale to ni jak sie ma do odswiezania matrycy (tylko 100Hz), ludzie sa wprowadzani w blad przez lekkie niedomowienie - wielkie brawo dla marketingu Szajsunga. Tym razem wyszlo mi z obliczen ze w 3D jest to 50Hz telewizor (po 50hz dla oka). Jest to 100Hz telewizor i ludzie powinni to wiedziec. Jesli sie myle prosze o sprostowanie

Piszą o tym w wątku o tym modelu użytkownicy tego telewizora np. TU , jest tego dużo więcej, ale nie chce się szukać.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Czytałem to forum, czytałem i inne i wiecie co?
TV miałem kupić do 4500zł
A, skończyło się na Samsung UE46D8000, za ponad 6tyś, który już grzecznie stoi u mnie w domu, cieszy oko i jestem w szoku!!!!!!!
Coś pięknego!!!!
Dziękuję wszystkim którzy mi pomogli w wyborze tego cudeńka.:eek:k:

A teraz pytanie techniczne:
- jak go dobrze skalibrować?
Za tyle to bym dołożył troszkę i brał Sony HX920 ;) inna bajka

Sprawdz podswietlenie bo te Samsungi niezbyt z tym dają rade
 

Attachments

  • Samsung55D8000uszkodzenie-1024x672.jpg
    Samsung55D8000uszkodzenie-1024x672.jpg
    64 KB · Wyś: 31
Ostatnia edycja:
Do góry