Jaki TV 3DHD

jacek375

New member
Mam problem, jak większość z nas przed zakupem TV.
Do wydania ok.4500zł, na co wydać:
1. Samsung 40D7000 800Hz - ok 4500zł
2. Samsung 46D6500 400Hz - ok 4300zł
Cena tej 7 troszkę większa, ale odświeżania o 400Hz większe ale przekątna mniejsza.
LUDZIE POMOCY!!
 

tojamarcin

New member
Mam problem, jak większość z nas przed zakupem TV.
Do wydania ok.4500zł, na co wydać:
1. Samsung 40D7000 800Hz - ok 4500zł
2. Samsung 46D6500 400Hz - ok 4300zł
Cena tej 7 troszkę większa, ale odświeżania o 400Hz większe ale przekątna mniejsza.
LUDZIE POMOCY!!

Odpowiedz jest prosta pod 3d tylko i wylacznie 46" - jezeli ci nie przeszkadza wykastrowane lekko 3d to 6500 a jezeli chcesz pelne ful hd w 3d dozbieraj 1000 zl do 46 - posiadam 46 d7000 i 3d jest naprawde super jak mamy w dobrej jakosci film - 40" w 3d to jak ogladac 32 cale z 3 metrow efekt zaden - tu nie ma kompromisu albo idziesz na calosc albo nie ma frajdy
 

gosc_niedzie

New member
Za 4100 (ceneo) możesz dostać SONY 46HX720 z nie oszukanym 3DFullHD i z prawdziwym odświeżaniem 200Hz. SAMSUNG D6500 naprawdę ma matrycę 100Hz, a D7000- 200Hz. 400Hz i 800Hz to ściema specjalistów od marketingu- znajdziesz o tym na forum. Poza tym CLOUDING w SONY jest praktycznie niezauważalny, a jak to jest w SAMSUNGU? Poniżej fotki najwyższej serii SAMSUNGA D8000 (w sklepie tego nie zobaczysz, widać wieczorem przy słabym świetle). PORAŻKA!!!
01-IMGP4353.jpg

IMGP4199-zaznaczenia.jpg

IMGP41981.jpg
 
Ostatnia edycja:

jacek375

New member
Faktycznie tak jest z tym Samsungiem jak @gosc_niedzie przedstawia na powyższych fotkach?

Z Sony to jest mała kucha, bo nie dają okularów i adapter WIFI trzeba osobno dokupić.
Telewizor 4299zł + 700zł (2 pary okularów i adapter)
 

gosc_niedzie

New member
46HX720 dostaniesz za 4103zł plus 700zł to daje 4800zł- nie można tego telewizora porównywać do Samsunga serii D6500, jak już to do D7000 którego cena zaczyna się od 5644zł - czyli drożej o 850zł- gdzie tu skucha? Z kolei 40HX720 dostaniesz za 3175zł plus 700zł równa się 3875zł. Samsung 40D7000 kosztuje od 4589zł czyli 1000zł drożej!!! Skucha to kupno tego Samsunga. Takie jest to moje zdanie.
Jeżeli chcesz porównywać Samsunga z serii D6500 to do Sony EX720.
 
Ostatnia edycja:

gosc_niedzie

New member
Cena tego Sony (HX720) była jeszcze niedawno na poziomie Samsunga D7000- 40" (bez okularów) kosztował ponad 4tys. Na szczęście Sony z miesiąc temu przeceniło zeszłoroczne modele. Samsung tego nie zrobił.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Nie przesadzajmy z Sony.
To też ten sam typ matrycy Edge LED
Polecam model UE46D6500 bez micro dimming, to jest totalny niewypał co zaprezentował gość_niedzielny.
W rodzinie miałem zagorzałego zwolennika marki Sony, do momentu wizyty u mnie, porównując te dwie marki.
Sony zawzięcie broni praw autorskich nie wprowadzając możliwość odtwarzania formatów multimedialnych, USB totalny niewypał - do czego to ma służyć?
Prawdziwe 200Hz to jest jakieś nieporozumienie.
Proszę się tym nie kierować, to jest chwyt marketingowy, podnoszący parametry.
Fizycznie jest niemożliwe uzyskać sterowanie ciekłym kryształem z takim odświeżaniem. Wszystko co jest powyżej 75Hz uzyskujemy drogą programową, zależnie od układów graficznych.

Produkcja tv Sony odbywa w kooperacji innych firm podam przykład:
Montaż LG Elektronics Mława pod Warszawą z matrycą Samsunga.
 

jacek375

New member
Oglądałem dzisiaj LG 47LW570S, cena w MM 4399zł
Piękny obraz w 3D jak i 2D.
Z tym, że tylko 100Hz i adapter WiFi za 200zł trzeba dokupić.
No i ta obudowa..... szeroka jakaś taka na dole

Coraz bardziej szalę przeważa:
SONY KDL-46HX720
 
Ostatnia edycja:

gosc_niedzie

New member
Nie przesadzajmy z Sony.
To też ten sam typ matrycy Edge LED
Polecam model UE46D6500 bez micro dimming, to jest totalny niewypał co zaprezentował gość_niedzielny.
W rodzinie miałem zagorzałego zwolennika marki Sony, do momentu wizyty u mnie, porównując te dwie marki.
Sony zawzięcie broni praw autorskich nie wprowadzając możliwość odtwarzania formatów multimedialnych, USB totalny niewypał - do czego to ma służyć?
Prawdziwe 200Hz to jest jakieś nieporozumienie.
Proszę się tym nie kierować, to jest chwyt marketingowy, podnoszący parametry.
Fizycznie jest niemożliwe uzyskać sterowanie ciekłym kryształem z takim odświeżaniem. Wszystko co jest powyżej 75Hz uzyskujemy drogą programową, zależnie od układów graficznych.

Produkcja tv Sony odbywa w kooperacji innych firm podam przykład:
Montaż LG Elektronics Mława pod Warszawą z matrycą Samsunga.


Nie jestem zagorzałym zwolennikiem tej marki, na początku kiedy zaczynałem rozglądać się za nowym telewizorem (mój stary tv to był Samsung) chciałem kupić Samsunga 40D6500- bo był w dobrej cenie i bardzo podobały się jego design (cienkie ramki). Ale na necie znalazłem mnóstwo narzekań na ten model, więc poszedłem w stronę droższego modelu 40D7000. Czekałem tylko na obniżkę cen zeszłorocznych modeli. Sony obserwowałem tylko przy okazji- nie chciałem przepłacać za markę. Ale kiedy Sony obniżyło ceny nie wytrzymałem i kupiłem 40HX720 z którego jestem bardzo zadowolony. Przede wszystkim kolory w Samsungu są nienaturalnie nasycone, w Sony są naturalne- nasycone tylko tam gdzie trzeba, gdzie nie trzeba- bladsze.
Obserwowałem też Panasonica 42GT30 i gdyby nie obawa przed trafieniem na buczący egzemplarz to ten telewizor miałbym teraz w domu. Chociaż już po zakupie Sony, oglądałem telewizję u kolegi na plazmie 46G15 i wieczorem i w nocy obraz był naprawdę SUPER, natomiast za dnia szlag trafiał czerń i kontrast... więc... cieszę się że nie kupiłem plazmy.

200Hz daje różnicę przy oglądaniu scen dynamicznych np. meczów footballu- w starym Samsungu 50Hz trawa na przesuwającym się boisku była na ekranie jedną zbitą zieloną pikselozę, w Sony 200Hz wygląda to znacznie lepiej- nie mówię, że widać poszczególne źdźbła trawy, ale rozdzielczość scen dynamicznych w tym modelu stoi naprawdę na wysokim poziomie.

Linki do testów HX720
1. HDTVtest tu telewizor nie dostał najwyższej noty ze względu na dobry, a nie wielki poziom czerni i niewielkie problemy z równomiernością podświetlenia ekranu.
2. AVForums tu telewizor zdobył najwyższą notę Excellent
 
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
Faktycznie tak jest z tym Samsungiem jak @gosc_niedzie przedstawia na powyższych fotkach?

Z Sony to jest mała kucha, bo nie dają okularów i adapter WIFI trzeba osobno dokupić.
Telewizor 4299zł + 700zł (2 pary okularów i adapter)

mam 46 d8000 i nie mam takich problemow z podswietlaniem.i ogólnie z tego tv zadowolony jestem
 

jacek375

New member
Ogólnie jestem w tych sprawach laikiem:cry:
Ale z tego co już wyczytałem to system aktywny jest lepszy technologicznie na dzień dzisiejszy, brak tego mrugania itd chociaż więcej jest pasywnych.
Jedyny fakt, to to że nie jest polecany dla dzieci, ale u mnie akurat już wyrośli z wieku dziecięcego.
Jeżeli by ktoś mógł wyjaśnić mi tak po chłopsku i z doświadczenia, nie jakieś tam testy itp ale takie życiowe podejście do tych systemów to byłbym wdzięczny

- aktywne okulary 3D, które są cięższe, wymagają baterii, do tego sporo kosztują i są niewygodne w użytkowaniu, ale w zamian zapewniają obraz wyższej jakości (3D w Full HD: 1920 x 1080 pikseli).
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Rozdzielczość nie jest jedynym parametrem obrazu, w pozostałych parametrach aktywne powodują degradację jakości (szczególnie jasność i ostrość). Migotanie dotyczy technologii aktywnej. Subiektywnie obraz pomimo gorszej rozdzielczości jest lepszy w pasywnych. Pełną rozdzielczość uzyska jednak tylko z płyt BR i to nie wszystkich. Moje zdanie jest tu najmniej istotne, chodzi tylko o to, że świat już wybrał. Na początku było tylko LG, a mimo to większość klientów wybrała pasywne, teraz po kolei Philips, Toshiba, Panasonic, Sony wprowadzają pasywne. Jeżeli TV bez okularów osiągnie dobrą jakość na pewno wyprą technologię pasywną, tak jak ta włąśnie wypiera aktywną.
 
Ostatnia edycja:

jacek375

New member
Ale "elita" tv, sony i samsung, nadal pozostaje przy aktywie, (i nie rezygnuje) wiedząc, że to jakościowo najlepszy format.
Testując w/w ostatnio modele, w sklepach, nie zauważyłem tzw mrugania i typ usterek

I ostatecznie wybierając:
1. LG 47 LW570S
2. SONY KDL-46HX720
3. Samsung 40 D6750 - nie dość, że małe cale, to i FHD3D oszukane.

wszystkie modele w moim cenowym przedziale
 
Ostatnia edycja:

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Za 4100 (ceneo) możesz dostać SONY 46HX720 z nie oszukanym 3DFullHD i z prawdziwym odświeżaniem 200Hz. SAMSUNG D6500 naprawdę ma matrycę 100Hz, a D7000- 200Hz. 400Hz i 800Hz to ściema specjalistów od marketingu- znajdziesz o tym na forum. Poza tym CLOUDING w SONY jest praktycznie niezauważalny, a jak to jest w SAMSUNGU? Poniżej fotki najwyższej serii SAMSUNGA D8000 (w sklepie tego nie zobaczysz, widać wieczorem przy słabym świetle). PORAŻKA!!!
01-IMGP4353.jpg

IMGP4199-zaznaczenia.jpg

IMGP41981.jpg


Tylko proponuje wrzucic zdjecie TV Sony ,efekt bedzie ten sam bo LCD tak maja ,nie napisal rowniez kolega o tym ze Sony ma jedne z najgorszych jak nie najgorsze katy boczne podczas ogladania TV a na to skarzy sie duzo osob :).
Do 3D to tylko plazma sie nadaje jak ktos chce miec naturalne kolory.
 

gosc_niedzie

New member
Nie zauważyłem u siebie słabych kątów. Obojętnie pod jakim kątem patrzę obraz jest praktycznie taki sam. A może chodzi ci o model EX720? A jeżeli kąty w tym Sony są faktyczne takie słabe (ja tego nie widzę) to jakie kąty są w Samsungach?

Sony-KDL-46HX729-viewingangle.jpg

Jak widać na rysunku są jeszcze GORSZE!!! Oczywiście patrzymy na LCD, a nie na plazmy...
Poniżej link do testu :
Televisioninfo i tu również super nota 9.3/10
To już trzeci test w którym fachowcy chwalą ten telewizor.
A co do technologii pasywnej 3D, faktycznie coraz więcej producentów ma ją w swojej ofercie, nie powiedział jednak kolega, że matryce z tą technologią są montowane tylko w najtańszych modelach. W wyższych modelach (poza LG), cały czas montuje się matryce z technologią aktywną!!!
 
Ostatnia edycja:

mateo85

New member
Sharp 46le830 bedzie idealnym rozwiazaniem fullhd3d 200hz adapter wifi wliczony w cene obraz moim zdaniem mistrz mam porownanie do samsunga 6500 i sony.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Do góry