Samsung TV model D6500

Bialybst

New member
Moglby ktos wrzucic jakies sensowne ustawienia obrazu dla tego modelu. Prosze rowniez o ustawienia dotyczace trybu 3d( wychylenie itd) oraz picture motion ? Dziekuje
 

Frytejro

New member
Dla chcących poczytać porównanie z 2005:
CRT kontra LCD: porównanie zalet i wad obydwu technologii
(...)obrazu. Jeżeli ktoś stosuje w "cyfrowej" telewizji np. analogowy kabel SCART do połączenia TV z "niby" cyfrowym dekoderem to trudno się dziwić że tęskni za kineskopem. (...)Co do aut(...) bezpieczeństwo i bajery marne. (...)Wracając do D6500, ma bardzo dobre skalowanie sygnału SD. Jak przesiadałem się wcześniej z CRT 28'' na LE40A656 też miałem obawy jak analogowy sygnał z kablówki będzie wyglądał na tak dużym na owe czasy ekranie. Zaskoczony byłem z dokładności małych literek, a przecież obraz był większy i dokładniejszy. Czarny przy odpowiednich ustawieniach tak samo dużo lepszy. Dla mnie poważna wada LCD 50Hz to skokowy ruch obrazu w dynamicznych scenach. Ludzie narzekają na "teatr telewizji" ale ja tylko taki obraz z LCD akceptuję.
Podsumowując tak jak pisałeś o gustach się nie dyskutuje, ale lepiej wiedzieć co się kupuje i jakie są zalety oraz wady.

Ten artykul jakis nieuk chyba pisał albo ktos kto musial niezla kase wziasc za promowanie LCD. Przepraszam za wyrazenie - kontrast LCD.. ja mam w monitorze nie 300 a nawet 10000 i co z tego ze jest jasny, jak wciaz czarny nie jest czarny - juz plazma ma o wiele lepsza czern. Co do wygladu ekranu w mocnym swietle - kto oglada TV o 12 w poludnie ? co innego praca w biurze - tutaj oczywiscie LCD. Co do sluchania plyt winylowych.. dobry temat poruszyles - skoro uwazasz ze technika cyfrowa jest lepsza to ciekawe dlaczego kazdy audiofil i kazda firma fonograficzna wydaje dla siebie plyty winylowe.. ostatnio bylem nawet na dniach energetyki w moim miescie(nawet poczesci odpowiedzialny byłem za czesc wykladu tyle tylko ze dotyczacego troche innych zagadnien niz cyfrowe przetwarzanie dzwięku) ale sluchalem wykladu goscia który zajmuje sie techniką cyfrowa, przetwarzaniem fal radiowych w technice cyfrowej (przygotowanie do nowych standardów jakimi są telewizja cyfrowa i radio cyfrowe. Niestety nie jest tak rózowo jak to obrazują wszyscy w telewizji albo w internecie, jestesmy wrecz oszukiwani - tyle ze ludzie sa dziwni i kupuja sprzet wg parametrów (w wiekszosci przypadków błednie podawanych - ot chociazby logo FullHD3D). Jesli przeszkadzają Ci trzaski w winylu to trudno, ale brzmienie "gdzies" upchac trzeba i niestety cyfrowo zawsze jest skompresowane.. i nigdy brzmialo nie bedzie to tak jak na winylu.

Co do aut... moje 24 letnie rozni sie bezpieczenstwem i bajerami od najnowszych aut klasy luxusowej tylko iloscią poduszek i brakiem navi - bo jezeli chodzi o klase kompakt i srednią wciąz mam więcej bajerów niz taki VW passat czy audi A4 z obecnych lat - wiec jak widzisz to nie o to chodzi - wtedy tez robiono bezpieczne i wypasione fury.

Wracajac do D6500 - ja puszczam SD z dekodera HD poprzez HDMI - pierwsze co zauwazylem w tym TV to wlasnie brak ostrosci liter w reklamach np leków gdzie pisza Ci komunikat o ministerstwie zdrowia i tym całym czytaniu ulotek. Tylko i wyłacznie w prawdziwym HD i FHD nie mam zastrzezen do czcionek - wiec albo mam popsuty TV albo gorszy wzrok od Ciebie, albo moze dokladniejszy?

Zeby nie było ze się kłuce bez sensu - jesli masz mozliwosc zrobic zdjecie twojego TV z sygnałem SD i wspomnianą reklamą to zrób - ja wtedy porownam "ostrosc" literek, która u mnie nie wystepuje przy SD. Tylko wez sygnał SD ale nie z TVN ;) tylko np z polsatu czy 1 albo no TVNturbo.. - zrób zdjecie całego TV a nie tylko tych napisów - bo ja testowałem na TV na karte, na kablowce, na antenie zwyklej, i na zwyklej satelicie poprzez fergusona - w zadnym z wymienionych przypadków wspomniane litery nie były ostre, a wrecz rozmazane!! Chyba ze jak wspomniałem uzyłem funkcji smartview.

Technika cyfrowa nas zalewa, zgadza sie, zgadza się tez fakt ze jestesmy na nia przez to zmuszeni, ale podoba nam sie ona w wiekszosci przypadków bo przyzwyczajamy sie do oszukiwania naszych zmysłów.

Wszedzie kazdy pisze ze TV ma tendencje do zmienjszania swojej wielkosci przy ogladaniu - ja ogladam swoja 40 z 3,7m. Byłem u znajomego który oglada z tej samej odleglosci 56czy57 nie wiem nawet ale ponad 55 cali - on jest zachwycony - a ja widze jakosc obrazu FHD jakbym u siebie ogladal SD... :blagam: - ja chyba mam problemy ze wzrokiem:p


Co do artykulu dlaczego jakis nieuk go pisał : jego słowa: " Jeśli jednak wyświetlanie rozdzielczości pośrednich jest konieczne, obraz zmienia rozmiar lub jest cyfrowo powiększany tak, aby wypełnić cały ekran. Podczas tego procesu następują niepożądane zmiany kontrastu, co przy pojawiającej się czasowej zmianie grubości linii jest łatwe do zauważenia i bardzo uciążliwe. W tej kwestii monitor CRT jest znacznie bardziej elastyczny i nie ma problemów z wyświetlaniem żadnej rozdzielczości poniżej maksymalnej. Przeciwnie, wraz z redukowaniem rozdzielczości obrazu czytelność krawędzi, kontrast i jasność stają się lepsze. " i jeszcze w 3 meijscach wychwala CRT... a w podsumowaniu sa same zalety LCD w porownaniu z CRT... a ten cytat to to o czym mówie czyli SD na LCD a SD na CRT.. stad poprosze o foto jesli mozna :)
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
witam czy ktoś z was nie wie przypadkiem gdzie szukać oznaczenia matrycy po rozkręceniu tv ? zdjąłem tylna obudowę było tam troche nalepek ale nie wiem czy jeszcze gdzies sie trzeba dostać żebyto odczytać? oto co udało mi się znaleść czy coś z tego jest oznaczeniem matrycy? : LD370CGB-C2 ; S37OL1F16 ; VSA DDB 42U1 686 : model tv ue37d6000
 

kml77

New member
Witam, od jakiegos czasu jestem użytkownikiem d6500. Wszystko jest z nim ok, nie mam większych zastrzeżeń. Jedyny problem którego nie mogę rozwiązać to brak napisow przy odtwarezaniu filmów mkv przez allshare. Próbowałem różnych plikow srt, txt, sub. Napisy ściągam z napiprojekt, działają gdy odtwarzam film w mpc, a przez allshare zarówno w tv jak i pc napisow brak. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie dokładnie formaty
ściągać, jak ustawic napiprojekt?(mam microdvd, plik txt - raz włączyłem fast 5 i napisy ruszyły, inny film i nic, usunąłem te z fast5 po czym ściągnąłem te same i juz się nie uruchomily). Dziwne. Proszę o pomoc
 

rybek

New member
Ad1. Możesz rozdzielić sygnał
Ad2. Możesz użyć tego kabla

Czy do naziemnej cyfrowej jest potrzebny jakiś zasilacz jak w analogowej czy może jest tak jak do satelity że jedynie końcówkę potrzebuję i nic więcej. Jakieś sugestie co do trójników od satelity jak i anteny naziemnej czy nie ma znaczenia?
 

trup

New member
Ten artykul jakis nieuk chyba pisał albo ktos kto musial niezla kase wziasc za promowanie LCD. Przepraszam za wyrazenie - kontrast LCD.. ja mam w monitorze nie 300 a nawet 10000 i co z tego ze jest jasny, jak wciaz czarny nie jest czarny - juz plazma ma o wiele lepsza czern. Co do wygladu ekranu w mocnym swietle - kto oglada TV o 12 w poludnie ? co innego praca w biurze - tutaj oczywiscie LCD. Co do sluchania plyt winylowych.. dobry temat poruszyles - skoro uwazasz ze technika cyfrowa jest lepsza to ciekawe dlaczego kazdy audiofil i kazda firma fonograficzna wydaje dla siebie plyty winylowe.. ostatnio bylem nawet na dniach energetyki w moim miescie(nawet poczesci odpowiedzialny byłem za czesc wykladu tyle tylko ze dotyczacego troche innych zagadnien niz cyfrowe przetwarzanie dzwięku) ale sluchalem wykladu goscia który zajmuje sie techniką cyfrowa, przetwarzaniem fal radiowych w technice cyfrowej (przygotowanie do nowych standardów jakimi są telewizja cyfrowa i radio cyfrowe. Niestety nie jest tak rózowo jak to obrazują wszyscy w telewizji albo w internecie, jestesmy wrecz oszukiwani - tyle ze ludzie sa dziwni i kupuja sprzet wg parametrów (w wiekszosci przypadków błednie podawanych - ot chociazby logo FullHD3D). Jesli przeszkadzają Ci trzaski w winylu to trudno, ale brzmienie "gdzies" upchac trzeba i niestety cyfrowo zawsze jest skompresowane.. i nigdy brzmialo nie bedzie to tak jak na winylu.

Co do aut... moje 24 letnie rozni sie bezpieczenstwem i bajerami od najnowszych aut klasy luxusowej tylko iloscią poduszek i brakiem navi - bo jezeli chodzi o klase kompakt i srednią wciąz mam więcej bajerów niz taki VW passat czy audi A4 z obecnych lat - wiec jak widzisz to nie o to chodzi - wtedy tez robiono bezpieczne i wypasione fury.

Wracajac do D6500 - ja puszczam SD z dekodera HD poprzez HDMI - pierwsze co zauwazylem w tym TV to wlasnie brak ostrosci liter w reklamach np leków gdzie pisza Ci komunikat o ministerstwie zdrowia i tym całym czytaniu ulotek. Tylko i wyłacznie w prawdziwym HD i FHD nie mam zastrzezen do czcionek - wiec albo mam popsuty TV albo gorszy wzrok od Ciebie, albo moze dokladniejszy?

Zeby nie było ze się kłuce bez sensu - jesli masz mozliwosc zrobic zdjecie twojego TV z sygnałem SD i wspomnianą reklamą to zrób - ja wtedy porownam "ostrosc" literek, która u mnie nie wystepuje przy SD. Tylko wez sygnał SD ale nie z TVN ;) tylko np z polsatu czy 1 albo no TVNturbo.. - zrób zdjecie całego TV a nie tylko tych napisów - bo ja testowałem na TV na karte, na kablowce, na antenie zwyklej, i na zwyklej satelicie poprzez fergusona - w zadnym z wymienionych przypadków wspomniane litery nie były ostre, a wrecz rozmazane!! Chyba ze jak wspomniałem uzyłem funkcji smartview.

Technika cyfrowa nas zalewa, zgadza sie, zgadza się tez fakt ze jestesmy na nia przez to zmuszeni, ale podoba nam sie ona w wiekszosci przypadków bo przyzwyczajamy sie do oszukiwania naszych zmysłów.

Wszedzie kazdy pisze ze TV ma tendencje do zmienjszania swojej wielkosci przy ogladaniu - ja ogladam swoja 40 z 3,7m. Byłem u znajomego który oglada z tej samej odleglosci 56czy57 nie wiem nawet ale ponad 55 cali - on jest zachwycony - a ja widze jakosc obrazu FHD jakbym u siebie ogladal SD... :blagam: - ja chyba mam problemy ze wzrokiem:p


Co do artykulu dlaczego jakis nieuk go pisał : jego słowa: " Jeśli jednak wyświetlanie rozdzielczości pośrednich jest konieczne, obraz zmienia rozmiar lub jest cyfrowo powiększany tak, aby wypełnić cały ekran. Podczas tego procesu następują niepożądane zmiany kontrastu, co przy pojawiającej się czasowej zmianie grubości linii jest łatwe do zauważenia i bardzo uciążliwe. W tej kwestii monitor CRT jest znacznie bardziej elastyczny i nie ma problemów z wyświetlaniem żadnej rozdzielczości poniżej maksymalnej. Przeciwnie, wraz z redukowaniem rozdzielczości obrazu czytelność krawędzi, kontrast i jasność stają się lepsze. " i jeszcze w 3 meijscach wychwala CRT... a w podsumowaniu sa same zalety LCD w porownaniu z CRT... a ten cytat to to o czym mówie czyli SD na LCD a SD na CRT.. stad poprosze o foto jesli mozna :)

Takie pisanie nie ma sensu, fajnie gdyby się spotkać przy piwku i "organoleptycznie" przedyskutować nurtujące nas problemy.
Link do porównania był pierwszy lepszy dla zainteresowanych (mogą użyć wyszukiwarki by znaleźć inne). Jakbyś miał CRT 40'' to chyba różnica by była większa na niekorzyść kineskopu. Reklamy są różnie nadawane i tu się zgodzę, że dużo jest marnie zrobionych.
Przykład na minus
- program TVP1 HD (dla mnie niby) nawet najlepsze programy nie są w FHD, choć widok niektórych reklam jest z czarną ramką wokół, wygląda podobnie jak nasze FHD 3D
- telezakupy mango cały czas mają niewyraźne litery i marny obraz
Przykład na plus
- TVN 24 jak na SD ma bardzo dobrą jakość
- POLSAT NEWS podobnie, a w szczególności nadawany ze studia
Podsumowując nie każdy program HD jest dobry i nie każdy SD do d..y. Tak samo np. zapis VIDEO 8 na różnych kamerach różnił się ogromnie - miałem do czynienia z VIDEO 8, VHS, HI-8, S-VHS, DIGITAL 8, DV, a teraz F-HD i F-HR w H264. Podobnie porównaj sobie ten sam standard PAL teraz i 10 lat wcześniej - jest ogromna różnica przy odtwarzaniu na tym samym sprzęcie. Dążę do tego, iż technika cyfrowa cały czas się rozwija i w pewnym momencie nikt już nie wspomni o analogu. Kiedyś ograniczeniem była objętość plików i duża kompresja=niska jakość były na porządku dziennym, teraz w dobie terabajtów nie jest problemem zapisać dobrej jakości obraz i dźwięk.
Jeśli chodzi o audio to brzmienie z płyt winylowych też mi się podobało, szczególnie bas, który mam "zapisany" w mózgu do końca życia. Jednak trzaski i szumy były na tyle nieprzyjemne by przerzucić się na dźwięk cyfrowy. Stare nagrania na nowych nośnikach są przynajmniej pozbawione zniekształceń i słychać wyraźnie słowa i instrumenty. Przecież tylko garstka ludzi miała styczność ze sprzętem studyjnym. Całe szczęście, że nie słucham muzyki poważnej ani jazzu, tylko lubię generowane syntetycznie dźwięki i muzykę. Wbrew pozorom do takiego słuchania nie wystarczy byle co. Jednak w moim przypadku liczą się przede wszystkim wrażenia a nie np. naturalność odtworzenia fortepianu. Teraz śmieszny przykład: słyszę specyficzną pracę zawieszenia (stuki) w moim aucie, a mój mechanik pyta czy ja nie mam w rodzinie muzyka albo sam nim nie jestem.
 

Frytejro

New member
Kml77 pisalem w tym wątku o napisach. odtwarzacz w samsungu jest dziwny i czyta napisy jak mu się chce. próbuj ten sam film umieścić tyko w jednym katalogu np fast 5. w nim zrób kolejny i też umieść cały film z napisami. za którymś razem zaskoczy. Chociaż ja w kilku momentach mialem dość kopiowania i zacząłem wklejac napisy do filmu programem. -to nie jest wina allshare. to samo czasem jest przy usb.


Panowie ja zato mam inne pytanie-czy ktoś na nowym sofcie oglądając vod trafil na przypadek ze czasem jakiś odcinek serialu się włączy a czasem ten sam odcinek nie pojdzie tylko wywala komunikat ze błędny kodek audio i wywala. -za którąś próba zalapie ale nie Dziala wtedy przewijanie-tylko da się ogladac.

trup moze kiedys sie uda. ;)

a mechanikiem się nie przejmuj oni tak mają i słyszą to co chcą Heh -dlatego ja wolę do nich nie zaglądać nawet.
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
Czy do naziemnej cyfrowej jest potrzebny jakiś zasilacz jak w analogowej czy może jest tak jak do satelity że jedynie końcówkę potrzebuję i nic więcej. Jakieś sugestie co do trójników od satelity jak i anteny naziemnej czy nie ma znaczenia?

Do cyfrowej naziemnej telewizji możesz użyć tej samej anteny. Ważne aby odbierała dobrze kanał na którym jest nadawany sygnał cyfrowy. Zasilacz podaje napięcie do wzmacniacza antenowego, więc jak antena go posiada to musi być włączony do prądu. Ogólnie sygnał cyfrowy ma mniejsze wymagania co do anteny bo albo jest, szatkuje, albo go nie ma. Analogowo były odbicia, prążki, szumy, itd. Jak zastosujesz trójnik to musi być przystosowany na odpowiednią częstotliwość którą przepuszcza i odpowiednio połączony aby np. zasilić wzmacniacz antenowy jeżeli występuje. Kable satelitarne mają przeważnie lepsze parametry i można je z powodzeniem stosować.
 

trup

New member
Kml77 pisalem w tym wątku o napisach. odtwarzacz w samsungu jest dziwny i czyta napisy jak mu się chce. próbuj ten sam film umieścić tyko w jednym katalogu np fast 5. w nim zrób kolejny i też umieść cały film z napisami. za którymś razem zaskoczy. Chociaż ja w kilku momentach mialem dość kopiowania i zacząłem wklejac napisy do filmu programem. -to nie jest wina allshare. to samo czasem jest przy usb.


Panowie ja zato mam inne pytanie-czy ktoś na nowym sofcie oglądając vod trafil na przypadek ze czasem jakiś odcinek serialu się włączy a czasem ten sam odcinek nie pojdzie tylko wywala komunikat ze błędny kodek audio i wywala. -za którąś próba zalapie ale nie Dziala wtedy przewijanie-tylko da się ogladac.

trup moze kiedys sie uda. ;)

a mechanikiem się nie przejmuj oni tak mają i słyszą to co chcą Heh -dlatego ja wolę do nich nie zaglądać nawet.
Właśnie prawie wszystko robię sam, a czego nie wiem to mam od tego wyszukiwarkę, oczywiście nie wszystko co przeczytam traktuję poważnie. Czasem pozostaje się upewnić np. u mechanika. Mój nauczyciel powtarzał że w życiu "płacimy za niewiedzę" i tego się trzymam.
 
Do góry