Jaki telewizor UHD 4K do 3 tyś.

Zxziom

New member
Witam!
Dawno tutaj mnie nie było, ale teraz nadszedł ten moment, aby kupić nowy TV.
Będe je mieć w swoim pokoju (ok. 1,5-2m od ściany do wzroku), więc chciałbym, aby był jak najostrzejszy.
Stąd moje oczy się skierowały ku coraz szybciej taniejących, wręcz galopujących cen UHD TV. Szczególnie modele 40-42" które są już na moją kieszeń (do 3 tyś.).
Zainteresowałem się modelami:
SAMSUNG UE40HU6900
i
LG 42UB820V

Wiem, że LG ma IPSa (ciekawe tylko jakiej jakości :lol:), i ogólnie wygląda, że powinnien mieć lepszą jakość obrazu. Wiem, że w szajsungu jest usb3.0, co mnie nie interesuje akurat. Ciekaw jestem czy oba mają jakieś wsparcie dla odtwarzania obrazu 4K po USB (raczej muszą mieć).
Źródła 4K będę mieć - komputer i Xperia Z2 (wiem kiepsko to źródło, ale na razie musi wystarczyć).

I nie chcę Full HD, mimo dobrych tel. Philipsa jak widziałem - po prostu to już nie te czasy dla mnie (mam 2 domu 2 telewizory FHD i mimo, że pewnie nie takiej jakości jak ten Phil, to i tak, dla mnie ostrość była w nich nie wystarczająca).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja myślę że 98% programów i tak będziesz korzystał w rozdzielczości HD.
Sprawdź które mają kodek HVEC .
Ja nie sprawdzałem jeszcze tych modeli.
Philips do zakupionych modeli od teraz dawać będzie multiplayer właśnie z tym kodekiem gratis.
 

Zxziom

New member
Nie bede go używał głównie do TV tylko do kompa. Wolę kupić 40 calowy TV UHD za 2,5tyś, niż za 2tyś 28 calowy monitor UHD, bez niczego goły.

LG ma HVEC 4k/30p - czyli do 30kl/s? To i tak wystarczy, bo nie ma źródeł (oprócz gier) gdzie miałbym więcej.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Wg mnie telewizor i tak będzie grał głównie jako HD dlatego ważniejsze jak skaluje obraz dla 98% potrzeb korzystania!
 

Zxziom

New member
Wiecie, lepiej co będe robić... Mam sprzęt do 4K, bo się wyposażyłem i tak bede upgradeował jeszcze kartę do R9 290 lub GTX 970, co pociągnie większość gier na high/ultra w 4k, tylko bez AA co najwyzej. Mam TV do ogladania teraz chce miec taki duzy monitor z malej odleglosci.
 

Zxziom

New member
Hehe.
A tak na serio pytam - są jakieś zniżki (bo słyszałem) na jakieś telewizory 4K ? Bo chętnie skorzystam, może jeszcze coś dokupiłbym w takim sklepie...
 
Do góry