Jaki telewizor 4k do 5000zl

lukasz_sz7

New member
Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - tez bokiem
Co chcemy aby telewizor posiadał ? - wifi, widi lub miracast
Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - hdmi z NC+
Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
Preferencje co do wielkości ? - ok. 50 cali
Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 5000zl
Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? - nie musi, ale chciałbym 4k w TV.

Na razie mam na oku Samsung UE50HU6900 oraz LG 55UB820V
Którego z tych byscie polecili, ewentualnie jeszcze jakiś inny ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz pamiętać żeby telewizor miał kodek HVEC inaczej lipa.
Philips do swoich modeli obecnie kupionycg będzie rozdawał MultiPlayer za darmo. I ten będzie miał HVEC.
I cenowo też - np. 55PUS 7909 za 5500 zł

A jaką masz odległość od ekranu ?
 

lukasz_sz7

New member
Póki co ok. 5m
Ale możliwe ze będzie remont w domu to wtedy pewnie odległość się trochę zmniejszy.

A do czego śluzy ten kodek i dlaczego lipa bez ?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko że chłopaki dobrze Ci radzą i nie widzę w tym złośliwości. Swojego czasu były podobne tematy związane z TV HD Ready i FHD, że z większej odległości już nie zauważamy róznic. Podobnie jest teraz z 4k i FHD. Uważam że do 4k potrzebna jest już spora przekątna i mała odleglość, żeby docenić tą lepszą jakość, a często czytam że ludzie chcą TV 50" i oglądają z 3,5m, więc podejrzewam że różnic z tej odległości nie wyłapiesz między FHD a 4K. Poczytaj sobie •• Technologia 4K w pigułce. Wszystko co musisz o niej wiedzieć! | Jak to działa - Ultra HD - 4K - telewizory UHD - telewizory 4K - wszystko o technologii Ultra HD. Piszą że przy 84" TV max. odległość to 3m, bo z większej nie zauważysz różnic do FHD. Rozumiesz teraz co chłopaki chcieli Ci uświadomić? Nie sztuką jest wydać kasę i nie zobaczyć nic więcej.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tylko że chłopaki dobrze Ci radzą i nie widzę w tym złośliwości. Swojego czasu były podobne tematy związane z TV HD Ready i FHD, że z większej odległości już nie zauważamy róznic. Podobnie jest teraz z 4k i FHD. Uważam że do 4k potrzebna jest już spora przekątna i mała odleglość, żeby docenić tą lepszą jakość, a często czytam że ludzie chcą TV 50" i oglądają z 3,5m, więc podejrzewam że różnic z tej odległości nie wyłapiesz między FHD a 4K. Poczytaj sobie •• Technologia 4K w pigułce. Wszystko co musisz o niej wiedzieć! | Jak to działa - Ultra HD - 4K - telewizory UHD - telewizory 4K - wszystko o technologii Ultra HD. Piszą że przy 84" TV max. odległość to 3m, bo z większej nie zauważysz różnic do FHD. Rozumiesz teraz co chłopaki chcieli Ci uświadomić? Nie sztuką jest wydać kasę i nie zobaczyć nic więcej.


Nie , pomyliłeś się.Sony w Swoim pierwszym referencyjnym TV4K 84cale (ah jaki on piękny) za bagatela 100 tys, zaleca odległość nie większą niż 1,5 metra!!! testowali go na konkurencyjnym polskim forum.Rozdzielczość 4K obecnie i w najbliższej przyszłości to piękne hasło reklamowe.Jak nasz kolega lolek z forum napisał minimum 65 cali.Ja patrząc na tv4K wielkość 40cali;) z odległości 20cm dopatrzyłem się "szczegółowego" menu telewizora.Literki są "precyzyjne" cieszy oko kunszt rozdzielczości....20cm hi
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do tego trzeba dodać, że Full HD jest dopiero w powijakach jesli chodzi o platformy cyfrowe czy TV naziemną. Sporo kanałów jest nadawane w SD i jakoś nie widzę takiego obrazu odlądanego na 65"-80" nawet z tych 3m, a nie mowiąc o 1,5m. W tym czasie to taki bezsensowny zakup dla samego posiadania.
 

lukasz_sz7

New member
Do tego trzeba dodać, że Full HD jest dopiero w powijakach jesli chodzi o platformy cyfrowe czy TV naziemną. Sporo kanałów jest nadawane w SD i jakoś nie widzę takiego obrazu odlądanego na 65"-80" nawet z tych 3m, a nie mowiąc o 1,5m. W tym czasie to taki bezsensowny zakup dla samego posiadania.

Tylko nie wiadomo jak będzie np. za 2 lata. Może już to będzie wtedy standard, a ja ostatni telewizor ok. 10 lat miałem, więc na pewno po 2 latach nie wymienię.
Wiem, że aktualnie to i tak dużo lepszego obrazu na tym UHD w porównaniu z FHD nie zobaczę, ale niestety (albo stety) rozwój techniki jest w bardzo szybkim tempie i nie wiadomo jak będzie za parę lat :) ale mniejsza już z tym.
W takim razie co polecacie do 5000 zł (czekam na propozycje także z FHD :) ) ?
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Tylko nie wiadomo jak będzie np. za 2 lata. Może już to będzie wtedy standard, a ja ostatni telewizor ok. 10 lat miałem, więc na pewno po 2 latach nie wymienię.
Wiem, że aktualnie to i tak dużo lepszego obrazu na tym UHD w porównaniu z FHD nie zobaczę, ale niestety (albo stety) rozwój techniki jest w bardzo szybkim tempie i nie wiadomo jak będzie za parę lat :) ale mniejsza już z tym.
W takim razie co polecacie do 5000 zł (czekam na propozycje także z FHD :) ) ?

A przyszłość jest taka że TVP testuje już sygnał 4K
tvp-4k.jpg

zródło

TVP testuje transmisję 4K

jeśli chodzi o TV 4K to ten TV brałbym Philips 58PUS6809 cena 4500zł !!kolega tu na forum polecił ten model to byłem w szoku cenowym;) widać jak 4K leci na łeb a co będzie z 3 lata??
 
Do góry