Jaki telewizor do 10.000 zł ? SONY KD65XE9005 ??

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...albo inaczej z tego co pisze Kiki ja rozumiem to tak, że dany model tv kalibruje i ta kalibracja jest wsadzana do wszystkich egz w danym modelu tv do klienta.. a jak jest w rzeczywistości to sam Kiki niech napisze..
 

Pułkownik

New member
Tak indywidualną, ale podejrzewam, że jest robiona dla jednego TV i powielana.
Jeśli chodzi o poziom kalibracji jaką otrzymałem zapraszam na str. 11, 17:48.


Nie rozumiem miałeś robioną kalibrację indywidualną czy Kiki podał
Ci gotowca ,U mnie próba ustawień znależionych w internecie kończyła się podobnie cytuje żonę ''co za ..........''
Jednak uważam że tv jest dobrze skalibrowany fabrycznie .Obraz czysty soczyste kolory na ustawieniach standard.Na razie tak zostawiam a temat ustawień uważam za bardzo przydatny może się uda poprawić co nieco.Drugą rzeczą może być że nie każdy lubi ustawienia bardziej pod kino bardziej rzeczywiste kolory nie tak soczyste.Może ustawienia dla lepszej czerni tak psuja obraz.
 

Pułkownik

New member
Kiki nie robi kalibracji
Cytat:
Napisał kiki:
"Ja się nie znam na kalibracji, kolega od kalibracji wraca jutro lub pojutrze z urlopu to zapytam.
Kalibrację prowadzi firma zewnętrzna od 10 lat i to się nie zmieni.
Kalibracja sprzętem profesjonalnym Calman 5 dla niebieskich członków forum !
Takie są zasady kalibracji które robimy przy telewizorach"


Wg mnie Kiki robi kalibrację na danym egz. który idzie do klienta..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To miejmy nadzieje że Kolega odniesie się do tego co napisałeś i co Ci powiedzieli w firmie, która zajmuje się kalibracją.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Pułkownik jeżeli nie jesteś zadowolony z kalibracji jeżeli uważasz że została źle zrobiona masz prawo do zwrotu dwustu złotych .Tak wynika z opisu w linku o sprzedaży telewizorów i kalibracji.
 

dzb

New member
Teraz jest w Saturnie za 7649.
Zastanawiam się nad tym modelem.
Jak ogólnie z jakością matrycy? Czy zdarzają się dead-pixele / jakieś przebarwienia / brud?

Ktoś wie jak jest w Saturnie ze zwrotami (bez powodu) przy odbiorze osobistym po wcześniejszym zamówieniu przez Internet?
Nie bardzo pasuje mi na kuriera czekać, a z drugiej strony obawiam się, że trafię na jakiś wadliwy egzemplarz, czego za taką kasę wolałbym nie dopuścić.
 

barburian

New member
Bez reklam
Można tak czekac i czekać jeszczę parę lat . Ja swojego XE90 kupiłem 2 tyg
przed wejściem oficjalnym na rynek za 11 tyś , potem go sprzedałem
i kupiłem 9405 , ok ogląda się fajnie - ale cały czas czuję niedosyt i brak
mi kontrastu i czerni OLED-owej - no i kąty w matrycach VA to jednak dramat.
Oby cena na OLEDy 77-85 cali spadła do poziomu 20-30 tyś w ciągu 5 lat..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj nie wiem czy za 3-5 lat oled (mam na myśli dobry model, a nie niskie) w 75 calach będzie kosztował powiedzmy 20 tys. ale zobaczymy.. byłoby fajnie..
 

ellah

New member
KD65xe9005 - gdyby ktos cos to sony centre do dzisiaj jest promo i wychodzi za 7669 na kod online

Ja jeszcze czekam, czy ktos kojarzy czy w zeszlym roku na Black Friday byly jakies przeceny?
 
Do góry