Jaki telewizor do 10.000 zł ? SONY KD65XE9005 ??

Leeonsjo

New member
Bez reklam
tv swieci jak należy, niestety dwa dni temu ogladam mecz i pojawiły się od środka do prawej strony 4 ciemne pasy pionowe po 4-5 cm, delikatne ale były, najbardziej widoczne podczas meczu gdzie na calości była jednobarwna murawa i był ruch obrazu, zadzwonilem do sklepu, wymiana albo zwrot pieniędzy w czwartek mają po niego przyjechać, tylko .... od dwóch dni probuje je zobaczyć i ich nie ma, zmieniam ustanienia, obrazy wyswietlane na tv i nic, czym to może być spowodowane ? ogólnie żal mi zwracać tego tv, obraz wymiata ... help me :)
Jak dalej sie potoczyła sytuacja ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
tv swieci jak należy, niestety dwa dni temu ogladam mecz i pojawiły się od środka do prawej strony 4 ciemne pasy pionowe po 4-5 cm, delikatne ale były, najbardziej widoczne podczas meczu gdzie na calości była jednobarwna murawa i był ruch obrazu, zadzwonilem do sklepu, wymiana albo zwrot pieniędzy w czwartek mają po niego przyjechać, tylko .... od dwóch dni probuje je zobaczyć i ich nie ma, zmieniam ustanienia, obrazy wyswietlane na tv i nic, czym to może być spowodowane ? ogólnie żal mi zwracać tego tv, obraz wymiata ... help me :)

dziwne że teraz ich nie widzisz.. wymienili tv ?
 

michal.bizon

New member
Hejka, mój wybór również padl nana 65ce9005 tyle, że czekam na po wakacjach, aż cena spadnie jeszcze kapke :)

W którym markecie kupiłeś ostatecznie TV? Daj znacznać jak z tą reklamacją.
 

ellah

New member
Tez czekam az ceny spadna, teraz w SONY Centre znowu po 9900, gdyby byl po 8 to bym wzial, myslicie ze spadnie az tyle w najblizszym czasie?
 
Ostatnia edycja:

devil905

New member
tv swieci jak należy, niestety dwa dni temu ogladam mecz i pojawiły się od środka do prawej strony 4 ciemne pasy pionowe po 4-5 cm, delikatne ale były, najbardziej widoczne podczas meczu gdzie na calości była jednobarwna murawa i był ruch obrazu, zadzwonilem do sklepu, wymiana albo zwrot pieniędzy w czwartek mają po niego przyjechać, tylko .... od dwóch dni probuje je zobaczyć i ich nie ma, zmieniam ustanienia, obrazy wyswietlane na tv i nic, czym to może być spowodowane ? ogólnie żal mi zwracać tego tv, obraz wymiata ... help me :)

Kolego u mnie tez to teraz jest.. poradziles sobie z tym? U od paru dni to zauwazylem, a tv mam tydzien z hakiem. Jak tv jest wylaczony choc na 20-30 minut to po wlaczeniu pokazuje sie wlasnie takie smugi, szerokie pasy.. jak wylacze i wlacze z powrotem to wszystko znika. Moze zminiles kabel hdmi? Odlaczales zasikacz z pradowym ze zniknelo? Jak to.tam u Ciebie ? Pzdr
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
W lipcu był za 8799zł teraz w sony centre z telefonem za ok 2000zł (podają 2,5 tyś) wiec można powiedzieć że za około 8 tysięcy.Trzeba poczekać.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
Kolego u mnie tez to teraz jest.. poradziles sobie z tym? U od paru dni to zauwazylem, a tv mam tydzien z hakiem. Jak tv jest wylaczony choc na 20-30 minut to po wlaczeniu pokazuje sie wlasnie takie smugi, szerokie pasy.. jak wylacze i wlacze z powrotem to wszystko znika. Moze zminiles kabel hdmi? Odlaczales zasikacz z pradowym ze zniknelo? Jak to.tam u Ciebie ? Pzdr


TV za 9 tysi i takie hocki, makabra, ehh...
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam.Może ktoś podzieli się ustawieniami .Mam standard muszę przyznać że całkiem niezły.Kino pro za ciemny i taki zółtawy.
 

Pułkownik

New member
Kiki daj spokój z tymi darmowymi "kalibracjami". Kupiłem od Ciebie XE90 i nie da się oglądać. "Obraz masakra"- cytuję małżonkę. Po weryfikacji otrzymanej od Ciebie kalibracji w profesjonalnym miejscu otrzymałem taką odpowiedź:

"Ktokolwiek wykonał tę "kalibrację" nie ma zielonego pojęcia o tym co robił. Popełnione zostały kardynalne błędy w procedurze, a raport wygląda jak stos problemów. Nie ma też możliwości, by ustawiony w ten sposób obraz wyglądał dobrze na Twoim ekranie. Śpieszę z wyjaśnieniami dlaczego, zaczynając od najgrubszych błędów:

1. Operator ustawił skalę szarości tak, że ciemne szarości masz w kolorze mocno brunatnym. Co najciekawsze nie przeszkadzało mu to, by uznać kalibrację za zakończoną i wstawić Ci wykres dokumentujący ten zły stan do protokołu:

Przechwytywanie.JPG

Z ciekawości odtworzyłem sobie na gradiencie jak wyglądają takie ustawienia i tak oto zamiast takiego obrazu:Gradient-16bit2.jpg

Widzisz mniej więcej taki, z czerwonym syfem w czerni:

Gradient-16bit.jpg

Błędy zrobił wbijając wykluczające się ustawienia, robiące to samo, ale w innej skali.

Przechwytywanie2.JPG

Przechwytywanie3.JPG

W jednym miejscu podbicie, w drugim zmniejszenie do granicy skali. Szczerze gratuluję pomysłu :blink: Z ciekawości masz przykład mojej kalibracji balansu bieli pod tym linkiem.

2. Wyłączona funkcja lokalnego przyciemniania (wtf?). Jedna z największych zalet tego telewizora. Bez niej masz czerń jak w najprzeciętniejszym LCD z matrycą VA.

Przechwytywanie4.JPG

Do tego z nieprawdziwej przyczyny! Wcale włączenie nie rozreguluje krzywej gamma.

3. Ostrość na 61? Przecież nawet gołym okiem widać, że poprawną i optymalną wartością jest 50! Do tego redukcja zakłóceń, żeby najpierw wyostrzyć, a potem rozmyć obraz :wacko:

Przechwytywanie5.JPG

4. Ten protokół nie spełnia zasad poprawnego protokołu z kalibracji, które opisałem w wątku: https://******************************.com/czym-jest-profesjonalna-kalibracja-telewizora/ . Albowiem

Przechwytywanie6.JPG

- Nie ma żadnej informacji o urządzeniu użytym do pomiaru

- "SpectraCal"? Czyli co? SpectraCal to taka firma. Czy ma się przez to rozumieć, że osobiście im pomogła? :)

- Brak informacji o źródle sygnału. Nie ma czegoś takiego jak "Pattern Generatotr MF". Proponuję zapytać autora o co chodziło

Szczerze jestem w ciężkim szoku, że osoba prowadząca duży portal i sklep, czy też "zewnętrzna firma" z której korzysta potrafi robić taką fuszerkę. Możecie twierdzić, że nie powinienem zabierać głosu jako strona w dyskusji, ale ja nie mogę przejść obojętnie obok takiego partaczenia pod przykrywką profesjonalnej kalibracji. Ciekawe, czy ten protokół jest jednostkowym przypadkiem..."

Kiki proszę o komentarz.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Skoro dostałeś tv z kalibracją to masz prawo się wypowiadać... była konsultacja z firmą zajmującą się tą tematyką...więc piszesz szczerze... sam raczej tego nie wymyśliłeś...raczej się na tym nie znasz ... skoro jakaś firma Ci kalibrowala tv.
 

Pułkownik

New member
Nie wiem czy Kiki nie widział kalibracji dla XE90 którą tak proponuje i w każdym kolejnym poście dla innych TV? Tego nie da się oglądać, obraz jest fatalny.Przełączyłem na ustawienia standardowe i na razie jest ok. Jeśli ja zupełny laik nie mogę oglądać obrazu po kalibracji od Kikiego to zakładam, że nie zna jej efektu, co świadczy o jego totalnej ignorancji i braku szacunku dla forumowiczów. Polecać coś czego się nie widziało!? Jeśli jest świadomy efektu to jest po prostu bezczelny!

Wyciągnijcie wnioski z mojego przypadku i nie dajcie się nabrać na darmową kalibrację.

Skoro dostałeś tv z kalibracją to masz prawo się wypowiadać... była konsultacja z firmą zajmującą się tą tematyką...więc piszesz szczerze... sam raczej tego nie wymyśliłeś...raczej się na tym nie znasz ... skoro jakaś firma Ci kalibrowala tv.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Nie wiem czy Kiki nie widział kalibracji dla XE90 którą tak proponuje i w każdym kolejnym poście dla innych TV? Tego nie da się oglądać, obraz jest fatalny.Przełączyłem na ustawienia standardowe i na razie jest ok. Jeśli ja zupełny laik nie mogę oglądać obrazu po kalibracji od Kikiego to zakładam, że nie zna jej efektu, co świadczy o jego totalnej ignorancji i braku szacunku dla forumowiczów. Polecać coś czego się nie widziało!? Jeśli jest świadomy efektu to jest po prostu bezczelny!

Wyciągnijcie wnioski z mojego przypadku i nie dajcie się nabrać na darmową kalibrację.


Z ciekawości zapytam czy płaciłeś za kalibrację swojego TV?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Nie rozumiem miałeś robioną kalibrację indywidualną czy Kiki podał
Ci gotowca ,U mnie próba ustawień znależionych w internecie kończyła się podobnie cytuje żonę ''co za ..........''
Jednak uważam że tv jest dobrze skalibrowany fabrycznie .Obraz czysty soczyste kolory na ustawieniach standard.Na razie tak zostawiam a temat ustawień uważam za bardzo przydatny może się uda poprawić co nieco.Drugą rzeczą może być że nie każdy lubi ustawienia bardziej pod kino bardziej rzeczywiste kolory nie tak soczyste.Może ustawienia dla lepszej czerni tak psuja obraz.
 
Do góry