Jaki telewizor będzie adekwatny do tych wymogów? Proszę o opinie.

henrikl

New member
Witam, nad wyborem telewizora spędziłem tyle czasu, że zakończono dystrybucję mojego faworyta do zakupu tj. LCD Sony Bravia KDL-32E4030 32'' (biały-orzechowa ramka:)
Prosiłbym więc o pomoc by ponownie nie odwlekło się to w czasie:)

Po krótce:

1. Odległość od ekranu: 2,75 m
2. Jakie programy najczęściej oglądasz:( sport na potęgę,film)
3. Oglądasz w dzień czy wieczorem: dzień, wieczór, noc
4. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: różnie
5. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostrzejszy
6. Preferowana wielkość telewizora: 42-50
7. Preferowana marka: Sony
8. Czego nie lubisz w telewizorach:braku płynności,rozmazywania się,migotania obrazu,efektu smużenia
9. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych:raczej na wprost
10. Czy ważne jest wifi: TAK, zamierzam na nim korzystać m.in z NBA League pass i bezpośrednio oglądać te rozgrywki na ekranie, bez zbędnego przerzucania obrazu z komputera na TV
11. Jaki masz sygnał:satelita
12. Ile programów HD:dużo
13. Ma stać czy wisieć: tylko wisieć
14.Rozdzielczość:Full HD
15.Na czym najbardziej Ci zależy: dobrym stosunku cena/jakość, pięknym obrazie, stylowy wygląd
16.Ile godzin dziennie ma grać telewizor: <10



Z góry dziękuję za wszelkie propozycje zakupu, pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

borino2

New member
Może plazma, coś z Panasonica np.: tx-p42gw20 ? Świetnie się ogląda wszelkie transmisję sportowe na plazmach (sam mam 42g30 i jestem meeega zadowolony:bober:) .
Jak ma być sony to może: 42ex410 ?
 

henrikl

New member
Przyjrze się im baczniej.

Czy ktoś miał styczność z FullHD WiFi_ SONY KDL-46NX700 ?

Ktoś ma jeszcze jakieś "typy" ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To do takich warunków jednak lepsze byłyby:
Sharp 46LE 830, Toshiba 46WL863< Panasonic 50G30
 

cogito1

New member
Z wymienionych Sony w tej cenie polecam 40NX710. Jeszcze trochę funduszy powinno zostać a telewizor warto wziąć pod uwagę.

Pozdrawiam
cogito
 

Mylagos

New member
Ja również doradzę zakup 40NX710. Powinien dobrze się spisać, a i ma sporą ilość interesujących funkcji.

Pozdrawiam.
 

henrikl

New member
Jeśli decydować się na zakup to czy brać pod uwagę nabywanie sprzętu w sklepach typu media markt, saturn etc?Jeśli to nierozsądne, proszę o nakierowanie mnie na "właściwe tory".

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie łapię czemu chcesz 40" skoro dla Ciebie zdecydowanie 46".
Tym bardziej że mają lepsze skalowanie.
Ale wybór należy do Ciebie.
 

henrikl

New member
kiki---->Jeśli decydować się na zakup to czy brać pod uwagę nabywanie sprzętu w sklepach typu media markt, saturn etc?Jeśli to nierozsądne, proszę o nakierowanie mnie na "właściwe tory".

Ponawiam też pytanie:czy miał ktoś styczność z Lcd kdl-46NX700?
 
Ostatnia edycja:

cogito1

New member
Nieważne gdzie kupisz, ważne żebyś był zadowolony :) Najfajniej kupuje się w firmowym salonie jakiegoś producenta bo wtedy możesz liczyć na to że pracownicy wiedzą więcej o sprzęcie który oferują. W sieciówkach problemem jest to, że każdy ma na sprzedaż po kilkanaście modeli z kilku firm i tak na prawdę o żadnym nie wie dużo więcej niż trochę uświadomiony klient. A i często trafiają się dobre promocje. Ostatnio w salonach Sony były bardzo dobre ceny przed wszystkimi świętymi. Nie wiem czy nadal obowiązuje ten sam cennik ale oferty były korzystniejsze niż przy zakupach przez internet.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego modelu to możesz zadać mi konkretne pytanie na PW i możesz też odwiedzić forum Sony gdzie powinien znaleźć się ktoś kto powie więcej. Trochę tych telewizorów już się sprzedało więc powinny być konkretne opinie od użytkowników ;-)
 

salmo33

New member
--->henrikl

Po lektórze "testu otwartego",będąc "zielony" w temacie,o mało nie wybrałem Sharpa 46LE 830.

Jednak z doświadczenia, mam ograniczone zaufanie do virtualnych,net-owych opinii,sprzedawców,userów i.t.p.

Jak łatwo wyrolować,zachęćić,zniechęcić, to doświadczeni userzy różnych for inter. doskonale wiemy .

Gapiłem się w sklepach na różne tv,każdy w trybie sklepowym,dema HD z BD.
Sposób expozycji tv w sklepie nie pozwala na porównanie różnych marek,wykrycie cloudingu,MASAKRA !
Poza tym odpowiednio ustawiajac ,"kalibrując" poszczególne modele można łatwo nakierować na "jedynie słuszny wybór".

Jedyne sposób to zdanie się na obiektywną opinie kogoś "siedzącego" w temacie,ale nie zainteresowanego finansowo ;)

Za radą znajomego(Pasjonat i Spec od elektroniki,serwisant ) nabyłem starszy model ( 2010r)Sony z średniej półki.

Stwierdził ,że jakość podzespołów jakie teraz pakują (wszyscy) do sprzętu, to się w głowie nie mieści.Tną koszty jak się da.

Następnie opisał jak to wygląda od strony elektronicznej,ale nie pamiętam szczeg.

Jestem W 100% zadowolonym posiadaczem kdl-46NX700B !
Zadowolony nie z rewelacyjne jakości,bo na taką liczę dopiero w technologii OLED.
Ale z racjonalnie wydanych pieniędzy
Nabyty w lipcu w MM .

Zaważyło:
Rewelacyjne skalowanie SD,:shock:
HD żyleta:shock:
Bezkonkurencyjny Monolith dizajn,:shock:
dobra matryca X-Gen, LK460D3LA8T
 

Dig Dug

New member
Mi się tam Sharpy nie podobają. Jak widzę te szerokie i błyszczące ramki to mnie odrzuca. Do tego nie widzę różnicy z dodatkowego koloru żółtego. Tylko w demach specjalnie oksponuje się żółty, którego normalnie nie uświadczy. Poza tym połowa wątku o tescie 830 to prośby o podanie właściwych ustawień, stąd Tv musi być trudny do skalibrowania i fabryczne ustawienia trybów Kino, Film, gra itp. musza być do bani skoro tak posiadacze dyskutują o właściwych ustawieniach.

Z tego wniosek, że kupując TV Sharpa trzeba wysupłać jeszcze kasę na kalibrację, albo go sobie darować.
 
Ostatnia edycja:
Do góry