Jaki telewizor będzie adekwatny do tych wymogów? Proszę o opinie.

henrikl

New member
--->henrikl

Po lektórze "testu otwartego",będąc "zielony" w temacie,o mało nie wybrałem Sharpa 46LE 830.

Jednak z doświadczenia, mam ograniczone zaufanie do virtualnych,net-owych opinii,sprzedawców,userów i.t.p.

Jak łatwo wyrolować,zachęćić,zniechęcić, to doświadczeni userzy różnych for inter. doskonale wiemy .

Gapiłem się w sklepach na różne tv,każdy w trybie sklepowym,dema HD z BD.
Sposób expozycji tv w sklepie nie pozwala na porównanie różnych marek,wykrycie cloudingu,MASAKRA !
Poza tym odpowiednio ustawiajac ,"kalibrując" poszczególne modele można łatwo nakierować na "jedynie słuszny wybór".

Jedyne sposób to zdanie się na obiektywną opinie kogoś "siedzącego" w temacie,ale nie zainteresowanego finansowo ;)

Salmo, czy mógłbyś zapytać swoją "wyrocznię" o telewizor SONY KDL-46NX700, o który pytam nieustannie niemal każdego?

Jak ma się on do Twojego nabytku tj. kdl-46NX700B?
Jak przy nim wypada?
Co je tak naprawdę różni?
Który lepiej wybrać?


Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

salmo33

New member
Różnica we "flakach" żadna(początkowo w w 2010 inna matryca,obie Sharpa x-gen).

Za to co widzisz odpowiada aplikacja,jakość podzespołów !

SONY KDL-46NX700 ,dodałem B ,od koloru ramki

SONY KDL-46NX700 W-biała ramka.

Mój jest z 2011 Słowacja.
 

henrikl

New member
Po analizie "na chłodno" zdecydowałem się na zakup SONY KDL-46NX700

Telewizję hd będę miał dopiero od stycznia,więc te 30 dni mnie nie zbawi.
Czy lepiej więc wstrzymać się z zakupem do Nowego Roku, a może kupić go już teraz (świąteczne obniżki?) Czy ten okres nie ma wpływu na różnice w cenie?

Salmo gdzie Ty nabyłeś woją "maszynę"? Skoro jestem zdecydowany już na konkretny model (żadne złudne prezentacje itd. nie są w stanie mnie omamić) gdzie najlepiej go zakupić? pozdrawiam
 

Mylagos

New member
Witam.
Moim zdaniem najlepiej, by było jakbyś udał się do Sony Center, gdyż dokonując tam zakupu otrzymasz 5 letnią gwarancje, oraz w tym momencie są tam inne promocje Link
 

salmo33

New member
>henrikl
Wybacz zwłokę,ale po zakupie tv nie często zagladam na "moderowane fora".
Swojego tv zakupiłem w MM.
Mylagos dał namiar.
NX700 w wersji black są już chyba nie dostępne.
Wersja W ,może mieć przwagę.Dlaczego?
Wiadomo ,że wszystkie BL lcdeki świecą z rogów,NX700 śladowo też(kto szuka ten znajdzie),ale kto kupuje tv aby oglądać czarny obraz w nocy ?.

Przy białej ramce ten afekt może być mniej dokuczliwy dla usera.

Moja rada to,wizyta w sklepie z nagranymi na "pena " obrazami i naoczna weryfikacja!
 

henrikl

New member
>henrikl
Wybacz zwłokę,ale po zakupie tv nie często zagladam na "moderowane fora".
Swojego tv zakupiłem w MM.
Mylagos dał namiar.
NX700 w wersji black są już chyba nie dostępne.
Wersja W ,może mieć przwagę.Dlaczego?
Wiadomo ,że wszystkie BL lcdeki świecą z rogów,NX700 śladowo też(kto szuka ten znajdzie),ale kto kupuje tv aby oglądać czarny obraz w nocy ?.

Przy białej ramce ten afekt może być mniej dokuczliwy dla usera.

Moja rada to,wizyta w sklepie z nagranymi na "pena " obrazami i naoczna weryfikacja!

Ja chcę kupić biały od początku :D
 

henrikl

New member
"Zrentgenowałem" w poszukiwaniu SONY KDL46NX700 cały Wrocław, niestety go nie znalazłem:/ Saturn i MM go już nie sprzedają, zakupu przez internet (m.in MEGA MARKET zwyczajnie się boję)
W SonyCentre powiedzano mi, że dostępne są odbiorniki z "wyższej serii" tj. NX720 lecz żaden model z tej linii nie jest produkowany już w białej ramce:/

Czy seria nx720 faktycznie "przebija" modele nx700?

Dlaczego Sony zaprzestał wypuszczania tv w "białej wersji", czy jakikolwiek model równający się z kdl46nx700 jest sprzedawany w takim kolorze?

Czy SONY KDL46NX700 < KDL46NX720 ?

Gdyby ktoś zechciał odpowiedzieć na te pytania byłbym niezmiernie wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

Mylagos

New member
Co do koloru ramek to nie mam mam żadnych informacji na ten temat ( postaram się czegoś poszukać) .

No cóż model NX720 jest nowszym modelem, z tego co pamiętam posiada więcej funkcji internetowych, posiada technologię Motionflow XR 200, oraz wykorzystuje procesor obrazu X-Reality. Dodatkowo w modelu 46NX720 zastosowano już podświetlenie Dynamic Edge LED, oraz ma wbudowany Wi-Fi.
 
Do góry