Jaki subwoofer do zestawu.

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam!
Podepnę się pod temat bo mam podobne pytanie.

Potrzebuję dobrać subwoofer do mojego zestawu
Marantz NR1403 + 2x Tannoy R3 na froncie + 2x Tannoy R1

Zastosowanie 50% muza 50% kino
Kupując wzmacniacz zastanawiałem się do czego będzie ten zestaw bardziej wykorzystywany i myślałem że bardziej do kina ale teraz po kilku miesiącach użytkowania spokojnie mogę powiedzieć że 50/50

Tak jak ktoś już wspomniał w tym temacie zależy mi na uzupełnieniu dolnego pasma nie chcę dudniącego bassu

Pokój to około 16-18 m2 ale niestety słabo wytłumiony praktycznie goła drewniana podłoga (tylko mały dywanik), i wielkie szklane drzwi bez żadnych zasłon.

Budżet to około 1000zł
Może brać TS1001 to już wypas będzie do muzyki i kina.
 
D

Deleted member 411948

Guest
Witam i dzięki za odpowiedzi!
Szukałem tych subwooferów w UK (tak tak emigrant ze mnie) i TS801 jest już tu nie dostępna a TS1001 przekracza mój budżet ponad dwa razy.

W chwili obecnej mam do dyspozycji około 1000-1250zł (max 250GBP)
Szperałem też na eBayu za używkami i lipa straszna

Może jak będę w czerwcu w Polsce to przytargam sobie TS801

Do blackninja mógłbyś mi podesłać w jakiej masz cenie TS801 na priva ?
Na allegro znalazłem za 1300zł + wysyłka
 
D

Deleted member 411948

Guest
Witam!
TS1001 niestety dużo za drogi. Kupię chyba tego 801 na allegro tylko cholera będę musiał poczekać do czerwca aby go przywieźć.

Mam jeszcze jedno pytanko ale z innej beczki. Jak to podłączyć ?
Mój Marantz NR1403 ma wyjście SW (1x cincz) w sekcji PRE OUT a ten TS-801 ma wejścia opisane jako Low Level In (Right + Left)
 
D

Deleted member 411948

Guest
Nie miałem pojęcia że taki kabel jest ale poszperałem i znalazł się
Dzięki
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 411948

Guest
Skoro na emigracji to zobacz tutaj jeszcze:
Tannoy
Dzięki, znam ten sklep ale wychodzi troszkę drożej - chyba zakupię go na Allegro i przytargam tu za kilka tygodni.


Troszkę z innej beczki - mały eksperyment
Troszkę się dziś nudziłem w chacie i wpadłem na genialny pomysł, oczywiście tymczasowy do póki nie kupię prawdziwego subwoofera.
Teoretycznie subwoofer to głośnik i wzmacniacz w specjalnej obudowie więc sobie przypomniałem że mam taki w domu 60W - wzmacniacz do basu (gra na basie to takie moje drugie hobby). Wygrzebałem kabel Jack/RCA użyłem w moim wzmacniaczu (Marantz) wyjścia SW odpaliłem wszystko .... i nic .... cisza
Aktywowałem Subwoofer w menu Marantza, kombinowałem z różnymi opcjami ale nic nie wykombinowałem.
Teraz się zastanawiam czy to dlatego że urządzenie kompletnie się do tego nie nadaj, czy może nie aktywowałem czegoś w menu, czy może moje wyjście SW w Marantz'u jest zepsute ?

Ma ktoś może jaki pomysł

zestawebs.jpg
 

Monaro

New member
Witam

Przylaczam sie do tematu jaki subwoofer wybrac do zestawu

Yamaha 675+Monitor Audio BX2

Pokoj okolo 16m. do kina,muzyki i konsol.

Velodyne Impact 10 czy Rel T5?

Velodyne jest tanszy ale Rel ma chyba kable w komplecie?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rel ma tylko kabel do podłaczenia wysokopoziomowo, a do KD RCA-RCA byś musiał dokupić. To inne konstrukcje. REL zamknięty, gdzie będziesz miał lepszą kontrolę basu, bardziej ustawny i lepszy w muzyce a Velodyne konstrukcja BR gdzie w kinie da większe ciśnienie, ale więcej klopotu z adaptacją w pomieszczeniu i bas już nie tak szybki a bardziej rozciągnięty. Byś musiał odsłuchać obu.
 

Monaro

New member
A w tym moim zestawie co lepiej zagra (bedzie wspolpracowac) ?
O odsluchu moge zapomniec. Nie ma gdzie i jak.W okolicy nic nie ma. Raz juz kupilem w ciemno, wiec moge to zrobic drugi raz.
Nie musi dudnic ani walic. Tego mi nie potrzeba. Brakuje jednak walniecia chocby nawet w shotgunie w grach konsolowych. W filmach i muzyce pewnie tez dlatego chce kupic.

Jest jakis sklep, ktory umozliwi przetestowanie dwoch subwooferow i dokonanie wyboru wlasciwego z odeslaniem zbednego za dodatkowa oplata?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myslę że to kwestia dogadania się z salonem. Zarówno jeden jak i drugi zagra w tym zestawieniu, bo subwoofer to zupełnie osobny element zestawu. Jeżeli będzie słuchana muzyka ze subem i do tego dość szybka to polecam REL'a, a jeżeli zależy Ci głównie na filmach i mocnym uderzeniu to można zobaczyć Velodyne. Oczywiście to teoria, bo nie wiem jaki Ci się spodoba i jak to zagra w Twoim pomieszczeniu? REL na pewno łatwiej adaptować przy kiepskiej akustyce. Fajne są Velodyne EQ-MAX, bo mają wbudowany system kalibracji za pomocą mikrofonu i łatwiej jest wtedy dostroić takiego suba, ale jednocześnie jest sporo droższy. Kupując przez internet masz 10 dni na rezygnację bez podania przyczyny, więc może warto z tego skorzystać?
 

Monaro

New member
Krzysiu a jaki sklep internetowy mozesz polecic? Zeby nie bylo,ze kryptoreklama
moze na priva napisz :)

Co do ceny mysle, ze koszt Rel T5 to max koszt. Do tego przeciez dojda kable.
Ty masz Rel T5 i chetnie popytalbym o niego. Zreszta duzo myslalem o nim,ale pozniej doszedl tanszy Velodyne.

Gdybys zdecydowal sie na priva napisz prosze jakie konkretnie kable musialbym zakupic. zeby podlaczyc prawidlowo do Yamahy. Nie bardzo znam sie na tym. Napisz prosze jakie masz konkretnie (jaka firma, model i czy zadowolony jestes) a moze teraz kupilbys jakies inne?

Nie mam jakis duzych wymagan.....ani tym bardziej zaden ze mnie audiofil. Po prostu ma byc power w shotgunie i filmach. W muzyce wydaje mi sie,ze to trudniej uchwycic. Moze sie myle. Slucham glownie rozne odmiany rocka.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jesli chodzi o tani sklep a pewny to polecę chlopaków z forum. Napisz na PW do Blackninja, bo będziesz miał sporo taniej niż na allegro i zawsze się mozna dogadać. Tu masz stronę sklepu LOCO - najlepsze kina domowe, telewizory, rtv, audio, video, aparaty cyfrowe, mp3, telewizory, foto - AudioVideo. Co do kabla to powiem ci że kupowałem z 10-12 lat temu przy pierwszym subie za ok. 40zł. Nie jest to chyba jakiś markowy kabel, bo nigdzie nie widzę logo firmy, a opakowania juz nie mam. Gra to bdb. i nie jestem przekonany czy subwoofer podłączony kablem za powiedzmy 200zł będzie wydobywał lepszy bas niż ten za 50zł? Ja bym nie przepłacał. Do REl'a potrzebujesz kabel RCA-RCA. Velodyne możesz podłaczyć takim samym kablem http://fotkidepo***/photo/497179/38349Vjk3NGXE8F/695111w.jpg lub RCA-2RCA. Niektórzy twierdzą że na 2RCA gra mocniej.
 

nuszkak

New member
Witam ponownie, mam pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z tym subem Klipsch SYNERGY SW 350? Tak jak juz wczesniej pisalem subek do pokoju 20-22m2. Bedzie do zestawu HK 255 + JBLES80+ES20+ES25. Bylo male przmeblowanie w mieszkaniu i nie moge kupic duzego suba. Na szerokosc moze miec maks 35-37 cm. Bedzie stal obok kanapy naroznikowej z lewej strony (siedzac przodem do tv). Konkretnie bedzie stal pomiedzy naroznikiem a oknem balkonowym (szyba), co mnie tez w jakis sposob martwi.
 

nuszkak

New member
Klipsch RPW 10 kupiony od kolegi z forum, dzieki za pomoc w wyborze, teraz tylko czekam az przyjedzie
 
Do góry