Jaki soundbar wybralibyście?

Jaki soundbar wybralibyście?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

bednarus

New member
Proszę o Wasze opinie i komentarze co do wyboru soundbar'a.

Zastosowanie: nagłośnienie tv/BR/DVD, odtwarzanie audio/video z domowego serwera, tel. (Samsung + iPhone), radio internetowe.
Pomieszczenie ok. 25m2.
Wstępnie biorę pod uwage zarówno wersję "z" jak i "bez" sub'a.

Kryteria:
50% - dźwięk
30% - uniwersalność (obsługa w/w źródeł, gniazda, łączność)
20% - design

Zawodnicy:
Bose CineMate 1 SR
B&W Panorama 2
Canton DM90.2
Harman Kardon SB35
Monitor Audio ASB-2
Sonos Playbar + Sub + Play:1
Yamaha YSP-4300
Yamaha YSP-2200
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Optymalnie jakbyś znalazł salon w którym po prostu będą wszystkie, bo tak to będzie raczej trudno znaleźć kogoś kto zna każdy :p
 

bednarus

New member
Masz rację, ale będę wdzięczny za typy, porównania, uwagi na temat tych z wymienionych, z którymi ktoś się zetknął. A może któreś z nich od razu skreślić z listy?
 

bednarus

New member
Philipsa Fidelio 9100 skresliłem w fazie eliminacji :) Ale jeśli nawiązuje walke, albo w jakimś punkcie przewyższa wymienione modele - to czemu nie... Prosze tylko o jakieś konkrety.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Jak uda ci się gdzieś posłuchać tego Philipsa, to będziesz wiedział, dlaczego warto brać go pod uwagę ;)

Ja z twojej listy słyszałem jeszcze Harmana i Sonosa, słuchając rozglądałem się czy przypadkiem gdzieś nie jest podłączony duży zestaw.

Wstępnie biorę pod uwage zarówno wersję "z" jak i "bez" sub'a.

Sub jest elementem obowiązkowym ;)
 

bednarus

New member
Czytam faktycznie mase pozytywnych komentarzy o Philipsie...hm
Wiem że to subiektywne odczucie - ale w Twojej opini: Harman, Sonos czy Fidelio9100? Pomijając finanse (chyba że da się doposażyć jakoś 9100?)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Gdybym miał kupić soundbar i miał na to taki budżet to:
1. Sonos
2. Harman
3. Philips
te trzy słyszałem i takie m-sca zajmują one wg. mnie....

Choć ciekaw jestem także B&W, Bose i MA, bo też mogą być ciekawe
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips HTL 9100 jako jedyny ma pełną symulację kina.
A model E5 jeszcze gra znakomicie w stereo.
 

bednarus

New member
1. Bose Cinemate
2. Sonos
3. Harman Kardon

Z niewymienionych Philips Fidelio 9100 lub E5

Poprawcie mnie jeśli się mylę - zestaw gwarantuje na pewno świetną jakość dźwieku w kinie/DVD/BR (sam jestem fanem Bose...), ale z tego co widziałem to możliwości podłączenia innych źródeł są juz mocno ograniczone. Brak bluetooth, gniazd HDMI, obsługi wifi.
Moze jest ktoś szczęśliwym posiadaczem i mógłby się wypowiedzieć?
 
Ostatnia edycja:

bednarus

New member
Nie da rady - żonie nie spasował design Philips'a...
W wyscigu zostały praktycznie 2 konie:

Harman Kardon SB35
Sonos Playbar + Sub + Play:1
 

szymon.k

New member
Z tych dwóch typów oczywistym jest Sonos Playbar połączony z SUB'em oraz dwoma Play:1, które pełnia funkcje głośników surround (umówmy się żaden soundbar nie stworzy nam pełnego efektu otaczającego jak fizyczny głośnik surround)

W tym wypadku masz całkowicie bezprzewodowy system kinowy, który naprawdę potężnie zagra - zarówno sceny kina akcji, jak i muzykę.

Kolejnym atutem jest możliwość połączenia z naszą siecią domową i uzyskanie dostępu do radia Internetowego oraz w wypadku posiadania konta w serwisach typu m.in. Spotify, WIMP lub Deezer umożliwiają dostęp do niesamowicie dużej bazy utworów.

A z czasem Możesz rozbudować system o dodatkowe komponenty Sonos w postaci np. Play:3, PLAY:5 lub PLAY:1 i umieścić je w kuchni, łazience czy sypialni i kontrolować to wszystko smartfonem, tabletem czy komputerem z zainstalowaną aplikacją Sonos.


Wybór chyba prosty? :)
Podpisano Szczęśliwy posiadacz Sonos'a
 

bednarus

New member
Słyszałem wczoraj oba zestawy, choć w warunkach sklepowych - dalekich od moich domowych.
Nie podejmę się oceny, który z nich gra lepiej, ale oba faktycznie zaskakują jakością dźwięku.

Za Harmanem przemawia jego design - ta prostota i styl bardzo mi pasują. W jakiejś recenzji wyczytałem też, że SB35 posiada osobny kanał odpowiedzialny za dialogi, dzięki któremu pozostają one zawsze bardzo klarowne, bez względu na ilość efektów. Ale masz oczywiście rację, nawet najlepszy system nie zapewni w pełni przestrzennego dźwięku z listwy+sub - choć gdyby to było możliwe to właśnie od Harman'a ;) Niektórzy twierdzą, że Fidelio 9100 potrafi - ale tu sprzeciw zgłosiła moja piękniejsza połówka, której zupełnie nie leży stylistyka Philipsa. Zapowiadany na październik Fidelio B5 kontynuuje tą samą linię, więc odpada.
Skłaniam się zatem do Sonosa, choć trochę odstrasza ta cena, zwłaszcza kiedy pomyślę o ewentualnej rozbudowie...

Jeszcze dodatkowe pytania do szczęśliwego posiadacza :) ->
- jeśli playbar+sub to czy jest sens kupować do tego 2xPlay3 czy wystarczą Play1? Jest między nimi namacalna różnica poza gabarytami?
- natrafiłeś przy użytkowaniu na jakieś ograniczenia systemu, utrudnienia przy obsłudze jakichś plików, formatów itp.? Moze coś irytuje, wiesza się, wymaga przyzwyczajenia lub update'u softu?
- czy potrzebuje Bridge do spięcia tego zestawu razem - ewentualnie rozstawienia w kilku pomieszczeniach?
 
Ostatnia edycja:

szymon.k

New member
2 x PLAY:1 w zupełności Ci wystarczą.
Oczywiście między P:1, a P3 jest różnica namacalna, ale według mnie ma to sens jeśli miałbyś je wykorzystywać jako głośniki samodzielne, a nie w kinie.

Aplikacja działa płynnie bez przycięć, co do plików na obecną chwile wszystko co podałem mu z biblioteki lokalnej głownie FLAC.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież wyglądem na żywo one są bardzo podobne.

phpxzri8x.jpg


===========================

CSS7235Y_12-UPL-global-001


I tulko tu masz pełna symulację kina domowego. W innych masz tylko dźwięk soundbara.
 
Do góry