Jaki Router WiFi?

mrtwister

New member
http://www.allegro.pl/item447278806_linksys_wrt54gc_k_sieciowa_wusb54gc_gw_fv_promo.html

Ja kupiłem taki router, mam podłączone dwa kompy kabelkiem, ps3 i laptopa wirelessem i działa rewelacyjnie. Nie ma sensu ładować w jakieś n routery, gdyż ps3 działa w standardach b i g wyłącznie. Także za ok. 130 dostałem dobry router wraz z urządzeniem usb do odbioru wirelessa, które potrzebne było do laptopa. Z moim netem 1gb z ps store sciąga mi się w 5-10 minut.

Rewelka - nie wydawajcie zbędnych pieniędzy na n standard.
 

mrtwister

New member
sam się dziwię, no chyba że jeszcze dociąga w trakcie instalacji. Generalnie sciągnięcie 1,0 gb z ps store łącznie z instalacją to kwestia ok. 30-40 minut. Tak czy siak router super działa i mogę chyba polecić niezależnie od tego, czy pisałeś o tym w poście nr 11 czy 12.

Pozdrawiam
 

arturroj

New member
mam internet z multimedii 1mb oraz modem thomson'a speedtoutch 330. czy musze do tego modemu kupić teraz router z modemem adsl (np asus WL-600G) czy moge kupić zwykły router WLAN (D-Link Range Booster DIR-635)? W routerach chciałbym aby miały duży zasięg WI-FI.
ma ktoś jakieś inne sugestie i czy ktoś mi może wytłumaczyć moje pytanie.
z góry dzięki:confused:
 

janek_85

New member
Wystarczy Ci spokojnie jak dokupisz sam router WIFI bez modemu adsl, a co do tego D-linka to zastanów się czy naprawdę potrzebujesz routera w standardzie N może wystarczy G i zaoszczędzisz parę złotych a efekt będzie podobny potwierdzając, co kolega mrtwister napisał ze ps3 obsługuje standard IEEE 802.11 B/G
Pozdrawiam.
 

janek_85

New member
Prawdopodobnie podpięcie tego D-linka do modemu po usb jest niemożliwe z tego, co wyczytałem to usb w nim jest tylko do szybkiej konfiguracji przy pomocy pamięci flash, co się zwie "Windows Connect Now" wspierane przez Windows XP
Pozdrawiam
 

arturroj

New member
a w jakimś sklepie komputerowym mówili mi że musi być w routerze modem adsl bo inaczej bedzie musiał być komp włączony aby router działał lecz ja tego nie wiem bo nigdy jeszcze nie miałem w rękach routera. a mógłby ktoś podać jakieś dobre routery z dobrym wi-fi. a posiada ktoś tego asusa i czy może potwierdzić czy dobrze działają złącza usb a dokładnie to chciałbym podłączyć do niego dysk twardy żeby ps3 go widział przez wi-fi. czy to jest możliwe??
 

janek_85

New member
Masz rację Masta J chyba wybiegłem za daleko w przyszłość i uznałem nie wiem, dlaczego że RJ-45 w modemach to standard, ale tak w rzeczywistości nie jest i ten modem faktycznie takiego nie posiada wiec trzeba użyć routera z modemem adsl.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
arturroj napisał:
mam internet z multimedii 1mb oraz modem thomson'a speedtoutch 330. czy musze do tego modemu kupić teraz router z modemem adsl (np asus WL-600G) czy moge kupić zwykły router WLAN (D-Link Range Booster DIR-635)? W routerach chciałbym aby miały duży zasięg WI-FI.
ma ktoś jakieś inne sugestie i czy ktoś mi może wytłumaczyć moje pytanie.
z góry dzięki:confused:

http://tinyurl.com/LinkSysModem

Pozdrawiam,
 

kkasperc

New member
ui.linksys.com/files/
poszukaj sobie modelu routera i zobacz co i jak możesz konfigurować
a na stronie
openlinksys.info/
poczytasz co ludzie sądzę na temat danego routera.

Ja kupiłem 2 sztuki WAG200G, ale z jednym miałem problem z Dialogiem (AnnexB) skończyło się modemie Dialogu + router WRTG54GL, ale ten router nie ma modemu więc Ciebie nie zadowoli :(
 

Jimmy

New member
@arturroj

Poleciłbym Linksys WRT 160N, ktorego sam kupiłem po tym jak mi PS3 bardzo słabo chodziła w WiFi ze starym routerem. Nie potrzebujesz wbudowanego modemu ADSL jeśli masz modem od dostawcy Internetu. WRT160N ma bardzo duży zasięg. Z kolei PS3 nie powinna być mocno schowana na półce bo wtedy i dobry router nie pomoże.
 

supergonzo

New member
Witam. Poszukuje routera ADSL do Orange Freedom głównie z funkcją pobierania plików na zewnętrzny twardy dysk 2,5 cala przez USB. Router będzie podłączony do PC i PS3. Cena do 500 zł. Jakie modele polecacie?
 

arturroj

New member
tak sobie myślałem i wymyśliłem ciekawe konfiguracje lecz nie wiem czy to wogule będzie działać, więc proszę was o rade:confused: (jeszcze nie mam routera lecz mam zamiar sobie kupić i streemować filmy HD przez PC'ta a także oglądanie filmów z dysku 3,5'')
1. kupię sobię router Linksys Wireless-G Router ADSL WAG200G a także obudowę z złączem RJ-45 którą razem z dyskiem podłącze do routera przez to złącze. czy ps3 zobaczy ten dysk na media server?
2. myślałem aby kupić Asus Wireless ADSL Router WL-600G a do tego zwykłą obudowę z USB 2.0 i podłączyć dysk do routera przez usb i pytanie jest takie same.
 

arturroj

New member
to jest odpowiedź na 1 pytanie czy na obydwa, a któryś z tych routerów polecacie

NIE CYTUJEMY POPRZEDNIKA!!!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry