Jaki Router WiFi?

kkasperc

New member
Zulafan napisał:
A co muszę dokupić do komputerów, zeby łączyło się bezprzewodowo??
Wydaje mi się, że chodzi Ci o karty WiFi na USB lub PCI w zależności od wygody, choć równie dobrze może je połączyć po bluetooth
 

Bambolo82

Banned
Zulafan napisał:
A co muszę dokupić do komputerów, zeby łączyło się bezprzewodowo??

Musisz mieć router bezprzewodowy, a do komputerów karty sieciowe bezprzewodowe (pod PCI albo pod USB). Sama PS3 ma już wbudowaną bezprzewodową kartę sieciową.

Potem trzeba to skonfigurować w Windowsie. Niestety nie czuję się w tym mocny i zapłaciłem specjaliście który mnie wyręczył.
 

kkasperc

New member
Proponuje serwisy aukcyjne zaraz podeślę Ci linka, ale na razie mam za mało postów by takiego umieścić :)

--
Pozdrawiam
Krzysiek z Łodzi
 

kkasperc

New member
Gdybym wybierał dla siebie to kupiłbym karty Linksys'a gdyż taki mam router i z tego powodu spodziewałbym się najmniejszych problemów. Jeśli by zaś takowe wystąpiły to w jedną firmę proszę o pomoc.
Jeśli chcesz stworzyć połączenie na większą odległość niż powiedzmy 50 metrów to polecam takie urządzenia, które mają możliwość podpięcia anteny na przewodzie i wyprowadzenie anteny z dala od obudowy komputera.
Pamiętaj, że zarówno moc jak i zasięg anteny jest podawany w idealnych dla producenta warunkach, czyli w laboratorium, nad wodą, łąką itp.
Ty będziesz zapewne potrzebował by sygnał przenikał przez ściany, stropy a to bardzo mocno tłumi sygnał.

Konfiguracja routera nie jest problematyczna. Trzeba pamiętać o kilku sprawach:
1. Wybór router'a który umożliwi Ci konfigurację żądanych parametrów, np. QoS czyli podział pasma,
2. Bezpieczeństwo - minimum WPA/WPA2 z możliwością filtracji MAC adresów - mało który router tego nie ma, ale trzeba to włączyć:twisted: w przeciwnym razie w najlepszym przypadku sąsiad ma za friko internet a Ty obciążone pasmo:p,
3. Wsparcie użytkowników,
4. Cena.

Ja wybrałem WRT54GL o routerach Linksys'a prawie wszystko wyczytasz na stronie www openlinksys info
Nie polecam WAG200G zbyt często użytkownicy zgłaszają problemy z połączeniem lub rozłączaniem wbudowanego modemu.

--
Pozdrawiam
Krzysiek z Łodzi
 

Klako

New member
A na co mam patrzyc, zeby wiedziec czy nie bedzie słabego sygnalu jak router bedzie na jednym koncu mieszkania a router na drugim?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Generalnie np. w LinkSysie router z dwoma antenami da radę nawet w wielopoziomowym domu, taki z jedną antenką to raczej do mieszkanka.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Ja mam najtańszego Asmax'a w starym standardzie G z jedną antenką (bez technologii MIMO). Dobry sygnał jest na dwóch kondygnacjach mojego domu szeregowego, ale nie ma już go w najniższej kondygnacji garażowej.

Podobno nowsze routery w technologii N oraz z MIMO (kilkoma antenkami) mają jeszcze lepsze pokrycie sygnałem, ale nie wiadomo czy dałyby radę na 3 i więcej kondygnacjach. Jak się pytałem w sklepach to nikt mi tego nie był skłonny zagwarantować.

Rozwiązaniem mógłby być kolejny bezprzewodowy punkt dostępowy który przekazywałby sygnał dalej (czyli tzw. repeater).

Mi w sumie internet na dwóch pietrach starczy, bo tam egzystuję i mam cały sprzęt.

PS3 bez problemu sobie radzi i nawet bezprzewodowo łączy się w siec z moim laptopem, dzięki czemu mogę słuchać lub oglądać to co mam na jego twardzielu poprzez interfejs XMB Playstation 3.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z tym MIMO chyba wcale nie jest tak różowo. Mam linksysa WAG160N z tą technologią (pare postów wyzej) i kiedy na poczatku postawilem go w rogu pokoju (nawet był to róg całego domu, bardzo grube nosne ściany) to w drugim pokoju nie było sieci. Owszem, ściany są grube, był przysłonięty jeszcze przez stolik i komputer. Musiałem go "wydobyc na powierzchnię" i teraz jest OK.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Czasem mi się wydaje że drogie routery jak LinkSys wcale nie oferują jakiegoś lepszego zasięgu od tanich - Pentargram'a albo Asmax'a.

W twoim mieszkaniu mój Asmax poradziłby sobie bez problemu, zwłaszcza na jednym piętrze jedna lub dwie betonowe ściany nie stanowiły by problemu.

Sygnał mam nawet piętro niżej.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja mam starego poczciwego LinkSysa WRT54GS (dwie anteny) i sygnał mam z jednego końca mieszkania na drugi koniec a po drodze są 4 ściany.

Pozdrawiam,
 

szakal9999

New member
wszystko zależy od budynku. Ja mam WRT54GC i w domu miałem zasięg wszędzie, a na mieszkaniu w krk, które jest dużo mniejsz już mnie rozłączało czasami. Pewnie jakaś konstrukcja ścian.
 

boncio1

New member
Ja mam D-Linka dsl2740b i nie mam z nim prkatycznie żadnych problemów. Jest też wersja tylko routera i AP bez modemu.
Restartuje go raz na kilka miesięcy, a tak chodzi całodobowo. Mam zasięg także poza domem (grubość ścian zewn. to 50cm). Posiada 3 zewnętrzne anteny. Co ciekawe moc sygnału zależy mocno od urządzenia odbiorczego. W tym samym miejscu jeden laps ma excelent, a drugi ledwo good.
Jedyne czego nie udało mi się osiągnąć, to połączenia w "standardzie" N, choć i laptop i AP go obsługują. Jak to jest u Was z tym draftem "n"?
Komus udało się osiągnąć więcej niż 54Mbps?
pzdr
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zulafan, tak, ja go mam i jest świetny. Sama Neostrada chodzi o niebo lepiej niń przez ten pudełkowy modem na USB :D zarówno po kablu jak w eterze. Co do zasiegu to jest dobrze, ale wydawało mi sie, że będzie lepiej (ale podkreślam, że jest OK). Półmetrowe ściany budowane przez dziadka to czasem poważna przeszkoda :grin: . Kupiłem akurat model z tej serii ze wzgledu na wygląd, bo funkcje i parametry miał podobne do strszych antenkowych modeli. Jeśli nie zależy ci na wygladzie, weź z powodzeniem coś tańszego. Przeczytaj parę-parenaście postów wyżej.
Pozdrawiam
A poza tym kupiłem go w Vobisie za 269zł. Teraz jest dorższy, ale chyba nie az tak jak w ofercie na Allegro.
 
Ostatnia edycja:

FanBojPS3

New member
Witam.

Zamierzam kupic switch tylko nie za bardzo wiem jaki :rolleyes: ,wpadl mi w oko SWITCH D-LINK DES-1008D i wie moze ktos jak sie sprawuje?A jesli nie jest zbyt dobry , moglby mi ktos polecic switcha do 80 zl (zeby mial jak najmiej portow, bo chce podlaczyc tylko PS3 do neta)

SWITCH D-LINK DES-1008D-
HTML:
http://www.allegro.pl/item417702541_switch_d_link_des_1008d_8_portow_fv_gw_2l_ss.html
 
Do góry