Jaki projektor wybrać

amangaj

New member
Witam

proszę mi powiedzieć jaki projektor multimedialny wybrać w formacie 16:9 do oglądania filmów bądź korzystania z gier, taki do 3 tys. ?
 

KarolrolaK

New member
Na początek musisz ustalić czego potrzebujesz. Czyli, to zależy jak duże masz pomieszczenie, na jak duży ekran masz miejsce, odległość potencjalnego proja od ściany do ekranu, odległość widowni od ekranu, stopień zaciemnienia pomieszczenia (w tym jasność kolorów ścian/sufitu w pobliżu ekranu ), możliwości w temacie montażu proja (lens shift)

W temacie odległości możesz korzystać z kalkulatorów projekcyjnych.
Poza tym musisz mieć świadomość, że projektor to nie wszystko (są tu na forum odpowiednie działy) a dobry ekran kosztuje co najmniej drugie tyle, co chcesz przeznaczyć na proja. Jednak na samej górze znajdziesz temat jak samemu zrobić ekran za niewiele ponad 100 zł i na początek będziesz zadowolony.

Osobiście kupiłem benq 1070. Używam go w 80% do gier PS4 oraz do filmów i jestem zadowolony. Jedno jest pewne, do telewizora nie wrócę, chyba, że zaczną sprzedawać 120 cali za 3tys.

Pozdrawiam
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Hehe za taką cene to bym nawet miał w wc :D także nie ma co liczyć ;)

Ale na codzień też używasz jako tv??
 

KarolrolaK

New member
Hehe za taką cene to bym nawet miał w wc :D także nie ma co liczyć ;)

Ale na codzień też używasz jako tv??


Dlatego zdecydowałem się na projektor. Tv mam sonówkę 40" i kiedy oglądałem z odległości 2m to było ok, ale przeprowadziłem się i przy odległości 3,5-4m może tv da się oglądać, ale co do gier (w wyższej rozdzielczości napisy są malutkie) musiałem brać fotel i się przysuwać ;)

Rozglądałem się za tv 55", są całkiem fajne, ale ceny około 5tys. no i jednak nadal mały.
Jeśli chodzi o oglądanie telewizji to luzik da się i jest ok ja jednak używam raczej tylko do meczów jak chłopaki wpadną na browar. Poza tym tv praktycznie nie oglądam bo same bzdury...
 

KarolrolaK

New member
A ekran jaki??


Już kilka miesięcy na ścianie... miałem kilka pomysłów na zakup ekranów, najpierw w planie było coś z allegro za około 800 zł. Teoretycznie było fajne, bo ekran opuszczałby się elektrycznie przy włączeniu projektora przed telewizorem. Jednak w miarę czytania opinii (pofalowane powierzchnie i kiepski obraz ) w necie kwoty z każdym przeczytanym postem rosły... Kiedy zaczęły oscylować w okolicach 5tys. stwierdziłem, że zwyczajnie mnie na to nie stać a nawet gdyby było to wolałbym mulatki klepać po pupci na bora bora za tą kase :wink:
Jednak przy pomocy tego forum znalazłem receptę na tani (około 150 zł) ekran o akceptowalnej jakości własnej produkcji. Już zamówiłem materiały tj. farbę tikkurila g499, płytę hdf i jak tylko dostanę to będzie chwila.
Na ścianie mam 120 kilka cali i tak będę w tych granicach celował z ekranem. Do tego roletki gumowane dla zaciemnienia, ściana rtv jest już czarna więc nie potrzebuje czarnych ramek na ekranie.
Telewizor wylatuje do sypialni i gitara.
 

artiz_

New member
Bez reklam
f669a7182f474e63cb47fdc6cb7a5c95.jpg
828f86512f7229677bc1bf38923ef8d9.jpg
5af409bf25c0b0b5c21cbc5f0fbf7547.jpg


nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 

artiz_

New member
Bez reklam
Proponuje ci acera 6510 masz 4.5 m odleglosci dlatego dobrze jest posiadac jasna lampe,ta ma jasnosc 3200.oczywiscie full hd. Ja rzucam obraz na ekran suprema elegance 120 cali. Efekt jest naprawde niezły. Plusem tego projektora jest b.tania lampa .zaledwie 38 dolcow orginalna. Przemysl swoja decyzje 2 krotnie. Ja projektora szukałem 3 mc.

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 

KarolrolaK

New member
artiz_ciekawy patent z tą szafką, może zaadaptuje. Co do Acera to podobne pieniądze i pewnie jakość też a kilka stówek w kieszeni. też go brałem pod uwagę ale padło na benqa. Acera można czasem kupić z okularami 3D w cenie benq więc jest to jakaś opcja. Kumpel ostatnio kupił tego Acera, może wpadnę do niego w przyszłym tygodniu (na razie nie mogę pić bo tabletki) ze swoim i porównam.
Także gdyby założyciel tematu był zainteresowany tym porównaniem to zapraszam na priv. Kiedyś nawet założyłem wątek tych dwóch projektorów, ale nie było chętnych do konwersacji.
 

artiz_

New member
Bez reklam
Autor tematu chyba ma nas w powazaniu. Poniewaz nie odwiedza tego temtu.

nazywasz się kiler, masz ksywe kiler i jesteś kiler !!!
 

norbertmaros

New member
Witajcie. Chciałam się was zapytać o opinię na temat projektora HYKKER z Bedronki (produktyzmarketu.pl/projektor-multimedialny-hykker-vision-130-biedronki-21-11/Projektor multimedialny HYKKER Vision 130 z Biedronki (21.11) - Produkty z Marketu[/url]). Jest to tani model i wiem, że jakościowo nie ma co porównywać do modeli za 3 tys. Ale nie stać mnie na taki drogi sprzęt, a chciałbym mieć projektor do wyświetlania filmów na ścianie. Co sądzicie?
 

gerrard

New member
To jest zabawka do wyświetlania dzieciakom bajek na ścianie.
Bardzo niska rozdzielczość i jasność.
Soczewka zamiast obiektywu.
Wolałbym kupić używany markowy projektor XGA.
 

Chawel2

New member
Witam, czy ktos z forum udzieli mi pomocy bo juz głupieje 😁
Zastanawiam sie nad zakupem projektora zdecydowany jestem nad Benq-iem tylko nie wiem ktory model wybrać czy w1070 czy w1070+ a dylemat mój jest taki:skoro Benq W1070+ posiada wifii i dekoder nc+ wifii box tez to bede mogl wyświetlać obraz bez okablowania? I czy ekran 245x185 bedzie odpowiedni?
Projektor głownie bedzie służył do grania na ps4, czasami jakis film obejrzec czy mecz na nc+
 

ciepok77

New member
Witam, przepraszam, że podłączam się pod temat, ale nie chce zaśmiecać forum nowym. Sam stoję przed dylematem zakupu pierwszego swojego projektora. Dużo czytam i wstępnie wybrałem model epson tw6600w. Będę używał go do oglądania filmów i męczy piłkarskich i po jednej z lektur postanowiłem dołożyć 1000zł do modelu epson tw6700w, że względu na interpelację, której nie posiada model tw6600. Kusiło mnie jeszcze sony hw55es, ale do niego musiałbym dociągnąć kable, co nie jest narazie możliwe. Docelowo dokupie ekran 110"-120" MS. Pytanie do znawców tematu; czy śmiało można już kupować, czy lepiej poczekać i po nowym roku jak wejdą nowe modele to można liczyć na dobre obniżki cen? Wiadomo, że po nowym roku w elektronice każdy producent wypuszcza modele na dany rok, przez co zeszłoroczne tanieją. Nie wiem tylko jak się ma to do projektorów? Warto czekać, dodam, że fajnie by było mieć na święta, ale ciśnienia nie mam:) Dziękuję za udzielone odpowiedzi i pozdrawiam.
 

enocyl

Banned
Projektory rządzą się swoimi prawami. Na pewno nie licz na promocję podobne do telewizorów. Ceny projektorów często nawet nie drgną po roku, dwóch, trzech od premiery ;)
 
Do góry