Jaki projektor 3D w technologii short-throw? Benq W710ST vs Optoma GT750 vs coś 1080p

marcels3

New member
Kupiłem Optome i do niej ekran Avtek Business Electric 270. Projektor wydaje się ok, ale z ekranem mam problem. Dolna listwa jest wygięta jak banan. Po zwinięciu bokami przylega do obudowy a środkiem odstaje około 1 cm. Złożyłem reklamację i dostałem taką odpowiedź:

"Witam,
niewielkie wygięcia ekranu o tej długości są dopuszczalne.
Sprawdzimy dokładnie kilka ekranów w magazynie, jeżeli odkształcenia będą znacząco mniejsze, to wymienimy na nowy.”

Też macie tak w swoich ekranach?
 

marimba22

New member
Witam kolegów,

jestem właśnie przed zakupem projektora - wszystkie gwiazdy na niebie wskazują na GT 750. Zainstalowałem już ekran Avteka Cinema Pro 240- czyli 104 cale z gain 0.8. Będę oglądał z odległości ok 3,7m
Pytanie do kolegi Marimba (tego samego typu ekran)- czy oglądasz w nocy przy tym ekranie w trybie eco, czy przy większej mocy lampy?

Bardzo dobry wybór wielkości do odległości oglądania. Ja cały czas oglądam eco. Nie odczuwam wielkiej różnicy między eco a normal, a przynajmniej projektor chodzi ciszej!!! Ramka wokól ekranu ma 5cm. Przy 270cm nie dziwię się, ze dolna listwa się wygnię, to jednak spora odległość.
 

uwe71

New member
Ekran właśnie dotarł do mnie.
Nowy, nie chodzony, w opakowaniu fabrycznym, posiada małe wgniecenia na kasecie które w zasadzie aby zauważyć trzeba ich poszukać. Widoczną wadą która rzuca się w oczy jest źle zamocowana listwa obciążeniowa na dole w samym rogu ekranu co generalnie nie będzie przeszkadzało w oglądaniu. Z tego co widzę ta usterka jest w do usunięcia.
Gdy go zawieszę postaram się zrobić jakieś fotki i w tedy też okaże się czy są jakieś jeszcze inne mankamenty.
 

uwe71

New member
Fakt lipa że nie 16:9 ale mam za 150 zeta fajny ekran a co dziwne to co chciałem poprawiać samo się naprawiło podczas rozwijania :smile:
Róg ekranu który wydawał się zbyt głęboko wpuszczony w listwę, przy rozwijaniu wysunął się i wszystko jest ok. Wgniecenia które znajdują się na kasecie są na jej górnej powierzchni przylegającej do sufitu.
zdjęcia słabej jakości robione telefonem
 

Attachments

  • Ar5132.jpg
    Ar5132.jpg
    51,7 KB · Wyś: 1005
  • Ar5134.jpg
    Ar5134.jpg
    47,8 KB · Wyś: 1021

marimba22

New member
Kolego uwe71 a jak jest z powierzchnią tego ekranu ??? Ma duże fałdy ??? Napisz proszę, czy ewentualnie widać je oglądając film.
 

uwe71

New member
Nie ma żadnych fałd, wszystko jest ok. Kurcze siedzę w oknie bo dzisiaj ma przyjechać kurier z moją Optomą!!! To mój pierwszy projektor i "napalony" jestem strasznie.
 

kaczuszka

New member
A czy w optomie gt750 mozna odpalac filmy prosto z zewnetrznego hdd lub pena? I czy warto brac na ten moment ten pj czy obejrzec sie za jakims fullhd 3d ? Oplaca sie dolozyc drugie tyle kasy?

Sent from my LG-P920 using Tapatalk
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Optoma dojechała... cały weekend oglądania filmów, Naprawdę efekt powalający - moja 50'' plazma to już takie maleństwo :).
Jeszcze muszę się pobawić ustawieniami, duża poprawa przy wybraniu skali kolorów 16-256, chodzi o czerń - jakość i tak jest bardzo dobra, wiadomo najlepsza przy materiałach hd.
Projektor z automatu przyjął z kompa sygnał 1080p, ale polecam ustawić 720p- większa ostrość - w końcu to proj HD Ready.
Spędzę trochę więcej czasu przy nim to jeszcze coś napiszę. (okularów 3D jeszcze nie mam)
Pozdro.
 

piet_83

New member
Witam!

Mam pytanie do użytkowników GT750. Rozważam zakup tego projektora, ale mam w związku z tym dwa pytania. Obecnie będe użytkował projektor w pomieszczeniu gdzie mogę uzyskać maksymalnie 80 cali z opisu wynika że projektor musiał by być już ustawiony około metra od ściany? czy z takiej odległości projektor bez żadnych problemów uzyska dobrą jakość obrazu (ostrość itd.) ? Pytanie drugie obecnie będe zmuszony na projekcję na ścianie bez ekranu (kolor magnolia (taka jasna)) czy jakość będzie dużo gorsza niż na ekranie projekcyjnym? Czy ktoś z użytkowników GT750 mógłby przy chwili wolnej czasu sprawdzić to dla mnie? z góry dzięki.
 

marimba22

New member
Projektor z automatu przyjął z kompa sygnał 1080p, ale polecam ustawić 720p- większa ostrość - w końcu to proj HD Ready.

No właśnie drodzy użytkownicy, jaki sygnał Wy wysyłacie do tej Optomy ?????? Proponuję przeprowadzić coś w rodzaju sondy, niech każdy się wypowie kiedy widzi lepszy rezultat, wysyłająć 720p czy 1080p ??????

Moim skromnym zdaniem materiał 1080p lepiej wysyłać 1080p, a materiał 720p wysyłać 720p. Chcę tu zauważyć, że tylko przy 720p możemy uzyskać odświeżanie 120Hz w sygnale, ale trudno powiedzieć, czy daje to widoczną różnicę??? Ewidentnie dla sygnału 3D side by side jak oglądam film z napisami lepiej jest wysyłać 1080p, przy 720p i SBS szczególnie na napisach widać pixelozę...
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Muszę jeszcze poeksperymentować, i też porządnie przetestować obie rozdzielczości - wstępnie przy filmach nie widziałem różnicy i po prostu ustawiłem 720p ponieważ pulpit windowsa (ikony-czcionka) jest dużo ostrzejszy przy tej rozdzielczości.
 
Do góry