Jaki OLED 65' pod VOD i PS5

zurekman

Member
Dzień dobry :),

po skończonym remoncie czas zabrać obecny tv do nowej sypialni, a do salonu wstawić coś nieco lepszego.

Główne przeznaczenie TV to gra na PS5 oraz oglądanie filmów z VOD. Będąc w kilku grupkach gamingowo konsolowych na FB, dużo opinii się naczytałem, że tylko OLED do konsoli, czy to prawda? Dodatkowo miałem w głowie głównie dwie marki, Philips ze względu na ambilight, lub Sony gdyż w moim mniemaniu to firma robiąca sprzęt znacznie lepszej jakości niż przykładowo Philips, który zajmuje się wszystkim i niczym, a także słyszałem opinie, że tv Sony najlepiej współgrają z PS5. Jeśli się mylę proszę o wyprowadzenie z błędu. Problemem przy Sony jest cena, idealnie by było wydać około 7 000, ale 65 cali od Sony OLED to okolica dychy. Czy rzeczywiście warto? Są na ME modele z lat 2023-2022 za 9000-9500, to dobry kierunek? Ostatnie TV kupowałem już sporo czasu temu i nie śledzę na bieżąco więc trochę wypadłem z obiegu i potrzebuję pomocy co obecnie jest warto rozważań.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 14.4 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Krawędź wysuniętej części narożnika 1.15m (tryb skupienia z pochyleniem do przodu przy graniu w multi :D), kraniec głównej części kanapy 1.8m, oparcie głównej części kanapy 2.4m. Przy większym TV prawdopodobnie tryb skupienia przeniesie się z części narożnej na część główną.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-2X
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Naklejki weneckie lustrzane na oknach więc pomieszczenie nie jest mocno naświetlone, do tego przy używaniu TV dochodzą zasłony.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? LG49UJ635V, taki zastałem u żony kiedy się poznaliśmy i taki narazie pozostał :).
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? OLED? Wszystko co najlepsze do PS5 oraz filmów, chyba nic specjalnego nie potrzebuję.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? VOD i PS5 więc głównie HD-4k
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? PS5, dekoder UPC Horizon, może jakaś smart kostka, soundbar.
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Około 5.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba mat?
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? VOD
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? VOD, YT, PS5. Niekoniecznie z softa TV.
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? PS5 50%
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami VOD, granie jak czas pozwoli.
17. Preferencje co do wielkości? 65'
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Brak
19. Preferencje co do marki ? Sony, aczkolwiek chętnie bym też zaoszczędził jeśli to niewarte przepłacenia.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Planowałem okolice 6-7k, ale wiem że przy Sony to niemożliwe. Jeśli Sony OLED to jedynie najtańszy wariant 65' dostępny na rynku. Jeśli nie Sony to raczej wolałbym nie płacić 10k a bliżej tych 6-7.

22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu ? Raczej nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To świetny wybór w klasie cenowej .
Masz dobre Oledy
LG 65C31 za 6600 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Philips 65Oled 718 za 6800 zł z pakietem
DO LG masz teraz dodatkowo promocję - zwrot 500 zł na konto - cash back.
LG 65B33 za 5899 zł z pakietem
 

zurekman

Member
To świetny wybór w klasie cenowej .
Masz dobre Oledy
LG 65C31 za 6600 zł z pakietem gratisów dodatkowo o wartości 500 zł
Philips 65Oled 718 za 6800 zł z pakietem
DO LG masz teraz dodatkowo promocję - zwrot 500 zł na konto - cash back.
LG 65B33 za 5899 zł z pakietem
Cześć Kiki :). Kojarzę Cię sprzed wielu lat tu na forum kiedy też mi pomogłeś, kopę lat :). A co z Samsungiem S65S90C? Tu nawet bym rozważał 77 cali.
Co do LG ktoś pisał żeby brać albo Samsunga albo LG G3 ale nie C3. Co powiesz na ten temat?
Z Philipsa raczej zrezygnuję. Wszędzie po nich jadą.
A Sony XR65A80L?
Co radzisz?

PS: C3 też może bym rozważył 77 cali. Jaka cena u Ciebie.

PS2: Co wchodzi w skład gratisów o wart. 500zł.

PS3: Po wejściu na sklep, który masz w opisie, są dziwnie wysokie ceny, c31 65 cali 12k. O co chodzi?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybór należy do Ciebie.
Mam Oleda Philipsa i jest świetny.
Jeśli przechodzisz na 77" to ten LG 10.999 zł z pakietem gratisów dodatkowo
A teraz masz zwrot 1000 zł poprzez cash back z LG Polska , czyli wychodzi 9999 zł
=================

Pakiet:
  • Kalibracja profesjonalna gratis
  • Sprawdzenie
  • Aktualizacja
  • Montaż
  • Dostawa

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz sygnał ?
 

zurekman

Member
Wybór należy do Ciebie.
Mam Oleda Philipsa i jest świetny.
Jeśli przechodzisz na 77" to ten LG 10.999 zł z pakietem gratisów dodatkowo
A teraz masz zwrot 1000 zł poprzez cash back z LG Polska , czyli wychodzi 9999 zł
=================

Pakiet:
  • Kalibracja profesjonalna gratis
  • Sprawdzenie
  • Aktualizacja
  • Montaż
  • Dostawa

Jaką masz odległość od ekranu ?
Jaki masz sygnał ?
"2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? Krawędź wysuniętej części narożnika 1.15m (tryb skupienia z pochyleniem do przodu przy graniu w multi :D), kraniec głównej części kanapy 1.8m, oparcie głównej części kanapy 2.4m. Przy większym TV prawdopodobnie tryb skupienia przeniesie się z części narożnej na część główną."
Sygnał VOD i PS5 :)

1.Brałbyś 77 czy 65?
2 Czy macie raty 0%?
3.Czy kalibracja u mnie czy u was?
4.LG czy Samsung?
5.Dobierzesz jakiś fajny soundbar z subem? Obecnie mam QP5. Pójdzie do sypialni
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
- Zdecydowanie jeśli jesteś w zakresie cenowym to oczywiście 77"
Obecnie jest Cash Back 1500 zł na 77G33 - czyli finalnie masz za 14.300 zł z pakietem.
  • Raty - tak.
  • Telewizor otrzymujesz skalibrowany.
  • Sam wybierasz jaka firma.
  • Soundbar do jakiej kwoty ? Jak duży pokój ?
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Sam wybierasz jaka firma.
Czyli gdyby @zurekman zdecydował ,żeby telewizor dla Niego był skalibrowany przez Skalibruj Tv ,to Ty zamawiasz fachowca od Skalibruj TV do siebie? Płacisz za pełną kalibrację ok.600 zł ,bo tyle teraz to kosztuje i wysyłasz do klienta tak przygotowany telewizor?
Pomijam oczywiście fakt ,że profesjonalna kalibracja powinna być robiona w miejscu użytkowania telewizora. ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz spać spokojnie .
Jest w Polsce wiele firm które robią kalibrację.
Nie jednemu psu Burek.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Sypiam spokojnie.Możesz mi wierzyć. ;)
Ale to Ty napisałeś do @zurekman ,że
Sam wybierasz jaka firma.
Więc dałeś klientowi wybór firmy kalibrującej .Ja tylko zapytałem czy gdyby wybrał na przykład Skalibruj TV ,to spełniłbyś taką prośbę?
Jest w Polsce wiele firm które robią kalibrację.
Ile według Ciebie to "wiele"?
Dwie , trzy ,pięć ? Więcej ?
Nie przesadzajmy. Na kalibrację telewizorów w brew pozorom nie ma aż takiego zapotrzebowania ,żeby na rynku było miejsce na "wiele" firm.
Owszem ,jest ich kilka.Ale i tak wiadomo kto "rządzi" w temacie.;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy może wybierać kalibrację gdzie chce.
Nie jest to temat o kalibracji.
Proszę trzymać się tematu.
 

zurekman

Member
- Zdecydowanie jeśli jesteś w zakresie cenowym to oczywiście 77"
Obecnie jest Cash Back 1500 zł na 77G33 - czyli finalnie masz za 14.300 zł z pakietem.
  • Raty - tak.
  • Telewizor otrzymujesz skalibrowany.
  • Sam wybierasz jaka firma.
  • Soundbar do jakiej kwoty ? Jak duży pokój ?
Co do Soundbaru. Strefa salonowa ma 14.4m2 ale jest otwarta na przedpokój i kuchnię. Ogólnie nie jestem jakimś dźwiękowym maniakiem, może to prostackie, ale największe wrażenie robi na mnie zawsze mocny bass. Obecnie używam LG Eclair QP5 i mi pasuje, ale ze względu na mały rozmiar chciałbym go zabrać do sypialni, bo dźwięk z głośników tv najzwyklej w świecie jest dla mnie zbyt płaski. Budżet myślałem 2-3k, ale tak jak mówię ja nie jestem bardzo wybredny, myślę że mogę nie zauważyć różnicy między tańszym a droższym w tym przedziale, więc może jakaś propozycja bliżej 2 i bliżej 3k, jak wspominałem mocny bass to coś co akurat zauważę :). Zadowolony byłem z faktu, że obecny soundbar obsługiwany był za pomocą pilota do TV LG. Zdecydowałem się na TV LG C3, więc jeśli taka funkcja działa tylko w obrębie jednej marki, to może jest coś godnego od LG właśnie. Jeśli funkcja ta działa w obrębie różnych marek, lub jakiś inny soundbar jest znacznie lepszy w podobnej cenie to oczywiście nie jest to konieczne. Budżet na zestaw soundbar + Sub.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To zostałbym z zestawem 77G3 i TAB 8907 za 2200 zł
Będzie działał z jednego pilota.
 

pulek

New member
Stoję przed podobnym wyborem, nawet mam taki sam stary TV :). Czy jeśli odległość TV od kanapy jest większa (1.8 od brzegu narożnika, 2.8-3m od części głównej), to dalej warto iść w OLEDa 65' czy może uderzyć w Minileda 75?
 

luck76

Well-known member
@zurekman
To zostałbym z zestawem 77G3 i TAB 8907 za 2200 zł
Będzie działał z jednego pilota.
zapytaj @Aerofan, on stał przed wyborem soundbara i słuchał tej belki
 

luck76

Well-known member
- Zdecydowanie jeśli jesteś w zakresie cenowym to oczywiście 77"
Obecnie jest Cash Back 1500 zł na 77G33 - czyli finalnie masz za 14.300 zł z pakietem.
Za taką kasę to bdb oferta. To konkurencja bardziej dla s95c (który jest dużo droższy) niż s90c. Z kolei ten ostatni - 77s90c, dostępny za ok 11k jest dużo lepszy od 77c3.
 
Do góry