Jaki LED 37'-40' kupić?

emyyyl

New member
Witam, poszukuję telewizora LED 37'-40', w ostateczności 32' jeśli tylko taki spełniłby wszystkie moje wymagania. Kwota do 1700zł przy 37'-40' i do 1500zł przy 32'. Poproszę o modele, ja już mam pustkę w głowie od szukania, jest masa modeli, a opinii jeszcze więcej. Chciałbym coś w końcu kupić. Pozdrawiam

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
- 20m

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
- 2m-4m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
- 3 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
- różnie

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
- ma wisieć

6. Jak słońce świeci w pokoju?
- telewizor ma wisieć naprzeciwko okien oddalonych 5 metrów od miejsca zawieszenia tv (mam rolety w razie czego)

7. Jaki masz obecnie telewizor?
-stary CRT

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
- odtwarzanie filmów z pendrive, przynajmniej 3 HDMI, minimum 2 USB, smart tv będzie zaletą

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
- Cyfra +

10 .Jakie urządzenia
- posiadam aktywne kolumny 2.0 oraz aktywny subwoofer, które chciałbym podłączyć pod tv, prawdopodobnie będzie potrzebny do tego amplituner

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
- około 8godz

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
- do moich warunków pewnie będzie potrzebna matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
- filmy akcji, filmy dokumentalne, sport

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
- nie jest to warunek konieczny, mam do tego komputer

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
- mam PSP w które okazjonalnie chciałbym pograć

16. Preferencje co do marki?
- brak

17. Preferencje co do wielkości?
- 37"-40" lub ewentualnie 32' jeśli tylko taki spełniłby moje wszystkie wymagania

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
- smużenie, nie naturalna kiepska kolorystyka, buczenie

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
- 40% dzień, 60% wieczorem

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
- 1700zł przy tv 37'-40' oraz 1500zł przy tv 32'

21. Czy telewizor ma mieć 3D?
- nie
 

emyyyl

New member
Dzięki, fajne modele, ale zupełnie nie znam marki TCL, co to w ogóle jest?
Który z tych modeli ma najlepsze odświeżanie? Toshiba 50hz, więc odpada, reszty nie mam pewności, bo informacje w necie są rozbieżne.
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba ma AMR 100Hz.

W tej cenie nie znajdziesz prawdziwej 100Hz. Najtańszy będzie Sharp LE540 - koło 1800 zł.
 

emyyyl

New member
TCL też ma niby 100Hz, tak wynika z opisu. Rozumieć mam, że faktycznie ma 50Hz lub 60Hz?

Co powiecie o Philipsie 32PFL4007H ? Do nabycia już za 1500zł ?
 

paeru

New member
Bez reklam
Moim zdaniem przy takiej odległości lepiej kupić dobrą 50Hz 40-42 (np. ta Toshiba w Media Expert teraz do wyhaczenia za 1499 zł), niż 100Hz 32 - szczególnie że przy dwóch metrach to ciężko będzie Ci tę płynność docenić.
 

emyyyl

New member
Będę częściej oglądał z odległości 3-4m, więc też wolałbym więcej niż 32'. Jakość obrazu jest dla mnie ważna, dzwięk jest na drugim planie bo całość mam zamiar podłączyć to do wspomnianego w opisie zestawu.
Toshiba 40 HL 933 w Media Expert za 1499zł to atrakcyjna cena. Pytanie tylko, czy przy oglądaniu z 4m nie będzie mi potrzebne coś z 100Hz lub inny model z ulepszaczami?
 
Ostatnia edycja:

emyyyl

New member
Hmmm...a co powiecie jakbym zdecydował się na plazmę? Tylko brakuje mi w nich w dobie postępu technologicznego Full HD, myślę, że to standard na te czasy. A w Panasach jest HD Ready. Pytanie, na ile to będzie wpływało na jakość obrazu i moje odczucia.

Znacie jakieś fajne plazmy do polecenia, spełniającymi moje kryteria?
 

emyyyl

New member
Zmieniłem trochę zdanie i z LCD LED przesiadam się na Plazmę.

Co możecie polecić?
Moje typy:
1) Samsung PS43E450
2) Samsunga PS43F4500
3)Panasonic TX-P42x50
 

emyyyl

New member
Kiki wolałbym coś dostępnego na rynku. Ten Panas jest nie do kupienia już.
Co powiesz o:
1) Samsung PS43E450
2) Samsunga PS43F4500
3)Panasonic TX-P42x50

i który z nich wybrać?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model dopiero przecież wchodzi. Ma być już w następnym tygodniu.
Napisz na PW dostaniesz info.
 

emyyyl

New member
Kiki napisz jeszcze raz dokładny model, bo 50x60 wskazuje mi jedynie na Panasonic th-50x60u, która nowością chyba nie jest wnioskując po datach pojawienia się jej w zagranicznych mediach.
 

emyyyl

New member
A to nie jest czasami 50 cali? W jakim przedziale cenowym będzie ten model? Mogę prosić o link do zagranicznej specyfikacji (za granicą ten model powinien już być przecież) bo nie mogę nigdzie znależć.
 

emyyyl

New member
Ja mogę mieć maksymalnie 43 cale, większy nie wejdzie w to miejsce w którym ma stać.

Witam, podobny dzlemat mogę mieć maksymalnie 43 cale, większy nie wejdzie w to miejsce w którym ma stać.

Pozostają po długich poszukiwaniach 4 modele, a więc:
1) Samsung PS43E450
2) Samsunga PS43F4500
3)Panasonic TX-P42x50
4) LG 42PA4500


Samsung PS43E450 ma klasę C energetyczności, ale to nie jest duża wada, posiada również filtr przeciw różnym odbiciom, który mało daje, więc możemy go trakować tak jakby go nie było.
O modelu Samsunga PS43F4500 brak opinii, wiem tylko, że jest to model na rok 2013, klasy energetyczności A ( (różnica między klasą A oraz C bardzo mała, więc nie sugerujcie się tym), nic więcej nie wiadomo poza wyższą ceną.
O Panasonicu TX-P42x50 też mało wiem, jedynie tyle, że jest na poziomie Samsunga PS43E450.


Co wybrać? Dzisiaj zależałoby mi na zakupie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry