Jaki kabel?

nildur

New member
Ja mam takie pytanie bo zbytnio nie kumam

nokaut.pl/akcesoria/konsola-microsoft-xbox-360-kabel-hdmi-av.html

Kabel, umożliwiający połączenie konsoli Xbox 360 z telewizorem HD lub ze standrdowym odbiornikiem poprzez złącze HDMI. HDMI - Cyfrowe złącze video + audio

Jesli mam konsole bez hdmi, premium stara wersja, to dzieki temu kablowi bede mogl podpiac sie pod hdmi i uzyskac najlepsza jakosc? Czy to jest mozliwe w ogole?

Jesli mam dobrej jakosci kabel vga, niby dobrej ale mnie denerwuje jak widze lekkie nawet rozmycie, mi chodzi najbardziej o ostrosc. Czy jest sens wydawania 150 zł, gdzie ja licze sie z groszem, aby miec hdmi?

Oraz, czy ktos widzial ten kabel hdmi av nie oryginalny? Czyzby niedawno on wszedl? Cene jest odpychajaca, jednak wolalbym go kupic, niz wymieniac konsole, wiadomo...
 

elsaint

New member
Jak nie masz w HDMI w kosnoli to nie masz po co kupować tego kabla.

Samsung LE32R82B: to jest TV,który przed chwilą zamówiłem.
Jaki kabel kupić,żeby była najlepsza jakość nie posiadając w konsoli złącza HDMI? Podłączenie kablem componentowym (standardowym,ten co był w zestawie z premiumem, oryg. Microsoftu)będzie dobre,czy lepiej przez VGA?
 

Sugar_beet

New member
Panowie niedawno nabylem XBOXA 360 Premium nowego z 60GB dyskiem i wejsciem HDMI ale jeszcze go nie mam bo edzie do mnie z Anglii :)
A u mnie czeka w domu TV JVC37P80BU. Jaki najlepiej kabelek zakupic? Czy moze ten component w zestawie daje rady? Czy moze lepiej zakupic jakis HDMI zeby podlaczyc? Oplaca sie?
 

Sugar_beet

New member
A lepiej kupić HDMI oficjalny wypuszczony przez xboxa czy może jakiś inny? chyba że nie ma znaczenie wykonanie
Link do allegro byłby wielce użyeczny.
Dzięki :)
 

ruthless666

New member
A ja mam takie pytanie w X360 bez HDMI podłączyłem kablem VGA BigBen HQ (100zł) do LCD LG 32 cale HD Ready obraz jest OK natomiast w tym tygodniu nabęde TOSHIBA 42Z3030 DG FULL HD i mam problem czy po tym kablu wyświetle 1920x1080 na tej Tośce???:twisted:
 

ayrton_1

New member
Sugar_beet napisał:
A lepiej kupić HDMI oficjalny wypuszczony przez xboxa czy może jakiś inny? chyba że nie ma znaczenie wykonanie
Link do allegro byłby wielce użyeczny.
Dzięki :)

Kabel oficjalny ma to do siebie, że masz w nim również wyjście audio- zarówno cinche jak i optyka. Jeśli chcesz mieć dźwięk z telewizora- kupuj zwykły HDMI, jeśli chcesz podłączyć dźwięk do czegoś innego myśle że oficjalny kabel będzie lepszy. Inna sprawa jeśli telewizor posiada wyjście optyczne- wtedy nie ma sensu kupować oryginalnego kabla- możemy optyka podłączyć do TV
 

Sugar_beet

New member
ayrton_1 napisał:
Kabel oficjalny ma to do siebie, że masz w nim również wyjście audio- zarówno cinche jak i optyka. Jeśli chcesz mieć dźwięk z telewizora- kupuj zwykły HDMI, jeśli chcesz podłączyć dźwięk do czegoś innego myśle że oficjalny kabel będzie lepszy. Inna sprawa jeśli telewizor posiada wyjście optyczne- wtedy nie ma sensu kupować oryginalnego kabla- możemy optyka podłączyć do TV

Dzięki za odpowiedż ale zostane chyba przy componencie. Podłaczyłem do mojego TV i wygląda Super i w zasadzie czytałem że nie ma dużej różnicy przy kablu HDMI więc nei będe wyrzucał kasy w błoto a zainwestuje w jakąs fajną gre.Pozdro
 

romusatomus

New member
Siema mam maly dylemat odnosnie lcd Samsunga le32a456c2d chce go polaczyc z xboxem tylko teraz nie wiem jakim kablem czy hdmi i wtedy tv podpiac pod kino 5.1 optycznym kablem czy druga mozliwosc iksa podpiac do tv kablem vga i optycznym do kina 5.1. Ktory sposob bedzie dla mnie lepszy tzn bedzie lepszy obraz i dzwiek. Z gory dziekuje
 

Wojtiii

New member
Xboxa najlepiej podpiąć HDMI wszystko jedno jakim może być tani z allegro. Osobiście porównywałem obraz po dwóch kablach HDMI tanim za ok 25 zł i profigolda za 2 stówy. Brak jakiejkolwiek różnicy. Poza tym HDMI jest kablem cyfrowym więc nie ma strat jaości spowodwownych zakłuceniami i jakością jak to bywa przy kablach analogowych. Jak któś wciska komuś kabel HDMI z filtrami i złotymi końcówkami i udowadnia że to będzie lepsze to ściemnia. Dzwięk 5.1 można podłączyć po optyku uzywając orginalnego kabla MS tego dołączonego razem z konsolą. Trzeba tylko zdjąć plastikową obudowe i przełączyć z HDMI na TV i wszystko śmiga. Różnica w jakości obrazu piomiędzy composite a HDMI jest zauważalna ale nie jakaś powalająca na kolana. Jest mniej poszarpanych krawędzi ale obraz wydaje się lekko ciemniejszy. Oczywiście na każdym LCD będzie inaczej ale jak chce się uzyskać FullHD to tylko HDMI.
 

Szuwar_R

New member
Wojtiii napisał:
Różnica w jakości obrazu piomiędzy composite a HDMI jest zauważalna ale nie jakaś powalająca na kolana. Jest mniej poszarpanych krawędzi ale obraz wydaje się lekko ciemniejszy. Oczywiście na każdym LCD będzie inaczej ale jak chce się uzyskać FullHD to tylko HDMI.
Chyba chciałeś powiedzieć różnica między component a hdmi a nie composite xD bo composite to porażka w porównaniu do HDMI xD
-Wie ktoś może jak jest z dźwiękiem do x360 w połączeniu z hdmi czy jak podłącze go przez HDMI to będę miał dźwięk w TV?
-Czy po podłączeniu przez HDMI można podłączyć dźwięk do innych głośników niż te od TV lub oba naraz?
-Czy do 1366x768 starczy my component albo VGA czy lepiej HDMI bo przeczytałem wcześniej że "Lepszy będzie VGA , szczególnie jeśli masz matrycę TV w rozdz. 1366x76" z jakiej racji? przecież HDMI ma najlepszą jakość obrazu.
-Gdzie można dostać HDMI z wyjściami audio-chinch?wcześniej ktoś pisał że oryginalny kabel hdmi z elite a na innej stronce przeczytałem że jest hdmi z wyjśćiem optycznym.
-Żeby podłączyć audio wejściem optycznym to w tv musi być wyjśćie optyczne a w xie wejście?
a dokładnie to chce podłączyć x-a przez hdmi i do tego podłączyć logitech x-530(z przejściowką na x2 chinche) czy można to jakoś zrobić? Jeśli nie da się te głośniki podłączyć jakoś do karty sound blaster live! 5.1 external USB w laptopie (wyjście optyczne,wyjście spdif).
 
Ostatnia edycja:

DziubekR6

New member
1

Panowie, ostatnio natknalem sie na jakies kable antenowe 100hz (niestety jeszcze nie moge wklejac linkow, ale na google tego nie brakuje). Co to jest ? Czy mam rozumiec, ze na zwyklym bialym "antenowcu" nie mam 100hz, mimo ze moja plazma niby ma 100hz ?

No i druga sprawa, bo mnie dzisiaj zastnawiala. Jaki wplyw na jakosc obrazu ma kabel, ktory laczy satelite z gniazdkiem ? Bo tak dzisiaj sobie uswiadomilem, ze z dekodera do plazmy idzie wielozylowy HDMI, sam dekoder jakies cuda robi z obrazem, telewizor tez, a to wszystko ten sprzet otrzymuje z satelity przez prosty, bialy kabelek antenowy z jedna miedziana żyłą (to wlasnie szukajac czegos na ten temat natknalem sie na te 100hz :) ). Jak to HD moze dzialac, kiedy caly ten sprzet otrzymuje sygnal z prostego druta, ktory w gniazdku ledwo sie styka jakims minimalnym skrawkiem z tym wszystkim ??

EDIT:

Prosze wywalic tego posta. Dzialy mi sie powalily...
 
Ostatnia edycja:

ancymon

New member
czy ktos podlaczal x360 kablem component do jakiejs wiekszej plazmy? (46 i wiecej?)... Mam pierwszego x'a bez HDMI, wlasnie kupuje tv i zastanawiam sie jak to bedzie wygladalo... Akurat mam okazje za nieduze pieniadze wymienic konsole na nowsza z HDMi, ale nie wiem czy jest to konieczne, niestety nie mam okazji porownac bezposrednio component z HDMI :/
 

sibkods

New member
Witam. Konsole mam połączona kablem Component do monitora z tunerem 22".
Obraz nie jest zbyt ładny, krawędzie sa postrzępione, brak ostrości, wygląda to bardziej na SD niż HD. Czy zmiana kabla na HDMI poprawi obraz ?
 

k0val

New member
sibkods napisał:
Witam. Konsole mam połączona kablem Component do monitora z tunerem 22".
Obraz nie jest zbyt ładny, krawędzie sa postrzępione, brak ostrości, wygląda to bardziej na SD niż HD. Czy zmiana kabla na HDMI poprawi obraz ?
Powinna kabel component jest kablem analogowym a kabel hdmi jest kablem cyfrowym i nie ma strat w sygnale.Jednak musisz wiedzieć że te konsole nie nadają się do monitorów ich "świetność" graficzną można zobaczyć dopiero na dużych płaksich telewizorach.
 

virus01

New member
ancymon napisał:
czy ktos podlaczal x360 kablem component do jakiejs wiekszej plazmy? (46 i wiecej?)... Mam pierwszego x'a bez HDMI, wlasnie kupuje tv i zastanawiam sie jak to bedzie wygladalo... Akurat mam okazje za nieduze pieniadze wymienic konsole na nowsza z HDMi, ale nie wiem czy jest to konieczne, niestety nie mam okazji porownac bezposrednio component z HDMI :/


Ja mam podpiętego xboxa pod projektor o przekątnej 120" po componencie i jak dla mnie obraz jest ok
 

darkmajin

Member
Bez reklam
k0val: d-sub tez jest analogowy a róznica komponent<-->D-sub jest nieporównywalna

sibkods: niewiem dlaczego wogole podlaczyles komponentem skoro masz hdmi ?!

virus01: gratuluje zakupu tak wielkiego projektora..
 

Marek27BB

New member
Witam, chyba temat bardziej zszedł na temat konsol a nie kabli...a ja chciałem zapytać o to czy ktoś używa kabla HDMI firmy MRS typ 1.3b HI-END, płaski, w specyficznym oplocie...jak się sprawuje ten kabel?chce podłączyć Sony W 4000 z N-ką. czy to prawda ze po kablu Component tez bym uzyskał takiej jakości obraz i dźwięk?
 

darkmajin

Member
Bez reklam
te mrs to to samo do da vinczi ..w jakims audio czy czyms takim dostał niezłe oceny mam w domu i jest taki jak hdmi za 5 zł i hdmi za 500 czyli taki sam kupiłem bo mi sie spodobał koncówki sa solidne i tyle ...

niektórzy maja komponenta bo ma lepsze kolory ile w tym prawdy niewiem bo róznicy nie widze..

nke miałem podłaczona komponentem tez da vinczi i puzniej hdmi róznicy nie zaobserwowałem
 
Do góry