Jaki kabel?

marcin0903

New member
Wiele osób w różnych działach zadaje pytania typu; Jaki kabel lepszy...

Tutaj piszemy/pytamy odnośnie wyborku kabli....

Prosze bez Offtopiców...
 

klemens007

New member
Witam.Kolego JAKIŚKTOŚ dobrze wnioskujesz że mam SHARPA(konkretnie GD9E).Obraz po oryginalnym componencie jest bardzo ładny.Tyle tylko że ostatnio wszedłem na http://www.konsola.pl/forum/index.php?f=45 i tam większość kolesi właśnie twierdzi ze poVGA jest zdecydowanie lepiej.Z tego co mi zawsze mówiono to na każdej przejsciówce traci się na jakości-ale nie popadajmy w skrajności.Jeśli któryś z kolegów podpinał componenta i vga to czy mógłby się podzielić swoimi spostrzeżeniami.Znalazłem ciekawy kabelek na którego sie mierzę ale poczekam na wasze opinie.Pozdrawiam. Kabel VGA PREMIUM - Sunflex (X360)
 

marcin0903

New member

Yogi

New member
VGA vs. Component

Posiadam oba kable. Sam nie moge sie do końca zdecydować. Na vga nie da się ogladać filmów z DVD kolory strasznie nienaturalne, wszystko ciemne jak w nocy. Gierki wyglądają super, obraz gładki ale czegoś brakuje. Trzeba podkręcić nasycenie kolorów na maksa bo bez tego jakieś słabe. I najważniejsza sprawa Sharp BV9E przez vga nie obsługuje pogłębionej czerni, nie ma możliwości wyboru trybu dynamicznego i wysokiej temperatury kolorów co przy grach byloby wymagane. Rozdzielczość w trybie VGA to 1366 na 768.
Po componencie wszystko pięknie gdyby nie te zaostrzone kanty krawedzi i czasami jakby migną pixel. Dodam na koniec że siedze 1,5 metra od 32" TV :).
Z VGA mozna grac nawet z metra (tyle że trzeba krecić głową :D), po componencie z 2.
 

Zak_PL

New member
Witam jest dokladnie tak jak mowi Yogi. Mam Samsunga 32n71b i taki problem ze nie moge podlaczyc dzwieku, nie wiem czemu nie dziala podlaczam te dwa kabelki z tylu (czerwony i bialy) zaraz obok wejscia PCin, ale dzwieku nie ma.Nie moge tez regulowac ostrosci ani odcieni, zna ktos rozwiazanie tego problemu???
Obraz mi sie bardziej podoba po VGA gladziutki, nie ma zadnych zabkow, jezeli gra wykorzystuje jeszcze antyaliasing to juz naprawde super. Po componencie kolory sa bardziej nasycone, mniej zamazane, to moze dlatego, ze nie moge ustawiac ostrosci, moge za to ustawic tryb dynamiczny i tryb gry i to jest duzy plus tego LCD. Po componencie widac pelno zabkow na krawedziach i to razi najbardziej, dlatego ze obraz jest przeskalowywany do rozdzialki 720p, a VGA ustawia rozdzialke najblizsza natywnej rodzielczosci telewizora. Jezeli telewizor umozliwia ustawianie ostrosci po VGA to ja bym sie nie zastanawial jaki kabelek kupic:).

PS. Mam nadzieje ze ktos mi pomoze podlaczyc dzwiek;)
 

imho

New member
witam!
mam pytanie... chce podlaczyc konsole x360 do monitora kablem vga, kable audio [2x cinch] chce podlaczyc przejsciowka 2xcinch-jack 3.5mm do karty muzycznej audigy 4 lub do wgrzanej w plyte glowna komputera. wiecie moze jak to zrobic zeby chodzila mi w takiej konfiguracji konsola wydajac dzwieki?
dodam ze posiadam: zestaw 5.1 creative w kompie, na karcie muzycznej audigy mam wolne tylko spdif [3 sa zajete przez zestaw glosnikowy+4ty line-in jest podlaczony tuner tv] na wgrzanej [realtek] mam wolne line in oraz spk out. wiem ze podlaczony tak dzwiek bedzie tylko stereo, ze bede musial miec wlaczony komputer itd.
prosilbym o wyrozumialosc jesli nie trafilem w topic... :/
pozdrawiam
 

timozz

New member
Mam zamiar zakupić za jakieś pół roku telwizor LCD,
w tym momencie jestem zainteresowany kupnem tego kabla
http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3891 aby pograć od czasu do czasu na monitorze LCD od kompa.
Moje pytanie jest następujace
Jeśli kupie ten kabel teraz to czy potem jak już kupie TV LCD nadal bedzie mi on przydatny? Po prostu nie chce wydawać kolejnej stówki na następny kabel. Po za tym czy są już TV w których mozna ustawić tą ostrość kolorów by na VGA było wszystko cacy? Przy kupnie TV 32" mam zamiar wydac do 3000zł
BTW. jaką marke TV polecacie pod 360tke w tej cenie ?
 

marcin0903

New member
hym... przyda Ci się kabelek ten, ale kup go firmy M$ a nie jakieś podróby.
Jeżeli chcesz kupić dobry LCD to ceny zaczynają się od 3000 zł :/
 

kmarcin

New member
x360

Witam.
Osobiście mam podpiętego X360 do plazmy Panasonic 42PV60 kablem VGA firmy Pirahnia (zakupiony w EMPIKU - cena ok. 70PLN). Obraz jest bardzo wysokiej jakości, bardziej kontrastowy niż ten który uzyskałem przy połączeniu przewodem component (oryg. Microsoft). W menu konsoli ustawiona rozdzielczość 1024x768, wide, 60Hz. Jedyna wada takiego połączenia - bardzo wiele gier ze "starego" X nie działa :-(.
 

marcin0903

New member
1. Lepiej kup kabelek VGA MS, wtedy Ci gały wypadną :>.
2. Nie ma to nic do rzeczy połączenie VGA, a gry nie działające z Xa 1
 

kmarcin

New member
x360

Ad. 1 - Możliwe, ale nie widzę obecnie takiej konieczności.
Ad. 2 - na kablu VGA działają tylko gry z Xboxa "pierwszego" z wbudowaną obsługą obrazu 60Hz (np. PAL60). Na kablu component zarówno 50 jak i 60 Hz. Szczegóły na stronie producenta oraz Wikipedii.
 

Paweł Dziuba

New member
Vga - Problem !!! Pomocy !

Mam taki problem : nie mogę uzyskać pełnej ROZDZIELCZOŚCI i JAKOŚCI
obrazu ( teraz przypomina to - lekko zamglone - 480p ) przez VGA na
Sharpie lc 32bv9e - choć xbox pokazuje 1360na768 .
Na comp. 720p obraz - na tym samym gniezdzie - jest OK . W tv przełączyłem na sygnał PC przy kablu VGA .
PROSZĘ O POMOC !!!
 
Do góry