Jaki ekran i projektor w pokoju 3,5m x 4,75m?

martinxxx.ma

New member
A szkoda że nie wydasz na hw55. .... i nie 12tysi tylko 10.... :) a co do ekranu MS Future to wpisz w google i napewno znajdziesz jakiś kontakt.....ale z tego co wiem to mój znajomy za 110 cali zapłacił 5200 i maksymalny dostępny rozmiar w 16:9 to 120".... ale wg mnie naprawdę warto to powiesić i to tym bardziej w Twoim środowisku...

Ekran powinien być tak dobrany aby obraz rzucany wypełniał cały ekran i to reguluje się zoomem w projku lub odległością projektora od ekranu....
I zawsze liczy się odległość od oka proja do ekranu....
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Widziałem, że są ekrany w rozmiarze 265x150 - 120 cali, czyli z odległości ok. 4,5 m od projektora ekran w takim rozmiarze chyba byłby dobry?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nawet bardzo :-D Śmiało 130'' możesz wstawić przy takiej odległości ;-)

Popieram kolegę im większy tym lepszy...;-) Wielkość ekranu dobieramy pod względem siebie. Jeden po przejściu ze zwykłego TV na 100'' będzie zadowolony, natomiast drugiej osobie będzie za mało. Ja u siebie w zależności gdzie siąde oglądam z 3,8-4,5m mam 130" i dla mnie jest ok.
Ja np. stosowałem się do zaleceń THX przy dobieraniu ekranu tj:
1,5 x szerokość ekranu w podstawie [m] = odległość ekranu do widza [m]
1,5 x 3,0 = 4,5m tak jest miej więcej u mnie..;-)

Ponadto przy montażu proja nie zaleca się aby projektor pracował w swoich granicznych nastawach zooma. Przy projektorze bez LS. jest troszkę pracy z ustawieniem, mianowicie najpierw kupujesz projektor i puszczasz obraz na ścianę i dobierasz wielkość obrazu ekranu jak dla ciebie będzie odpowiednia oraz miejsce gdzie zamontujesz projektor. Nawet nie próbuj kupować ekranu w ciemno z projektorem bo potem możesz bardzo narzekać że coś jest nie tak, obraz za mały, zainstalował ekran i projektor włączam a tam obraz nie trafia w ekran itd...;-)
 
Ostatnia edycja:

enzo89

Member
Ponadto przy montażu proja nie zaleca się aby projektor pracował w swoich granicznych nastawach zooma. Przy projektorze bez LS. jest troszkę pracy z ustawieniem, mianowicie najpierw kupujesz projektor i puszczasz obraz na ścianę i dobierasz wielkość obrazu ekranu jak dla ciebie będzie odpowiednia oraz miejsce gdzie zamontujesz projektor. Nawet nie próbuj kupować ekranu w ciemno z projektorem bo potem możesz bardzo narzekać że coś jest nie tak, obraz za mały, zainstalował ekran i projektor włączam a tam obraz nie trafia w ekran itd...;-)

Ale Benq 1070 też chyba ma opcję LS?
Niestety ekran Magic Screen muszę wykluczyć ze względów finansowych. 120 CALI = 5599 zł.
Powyżej 120 cali chyba nie zmieści się mi w pokoju.
 
Do góry