Jaki ekran do panasonica pt-at6000?

musicgoodway

New member
Między supremą a andromedą różnica cenowa to kilka stówek.
Dla przykładu:
Suprema Andromeda Matt White 266x149 jest za 2870.
k.r.a.u,b,e.r blue label Matt White 260x146 3361
W sumie suprema jest ciut więszka, czy opłaca się dopłacać do k.r.a.u.b.e.r.a?
Nie wydaję mi się,żeby nasze oko przy tym panasie 6000 wychwiciło jakąś kolosalną różnicę w obrazie,rzecz pewnie w tym jakiej jakości materiały zastosowano przy produkcji tych ekranów,które wpłyną w późniejszym czasie znacząco na jakość obrazu gdy zaczną się robić wgniecenia.Chyba nie da się tego uniknąć, no chyba że napinacze,ale to kolejne +2tysiące.
Musiałek edytować bo przy nazwie k.r.a.u.b.e.r jakieś gwiazdki wyskoczyły :D
 

Manky

New member
Tylko że Suprema Andromeda IM ma w standardzie pilota IR, wejście trigger oraz wejście na centralne sterowanie, a ****************** w tej cenie jest chyba golas ? (sterowanie na kablu) ... dodając pilota lub trigger cena robie się już 1000 większa
jeśli coś pomieszałem przepraszam :)
 

akslow

New member
Miałem w domu próbki materiałów ekranów:
Adeo
Suprema
Kraftmann

i szczerze z tych wszystkich wybór padł w moim wypadku na ekran Andromeda IM matt grey. Ekran użytkuję od tygodnia.

Co do konkurencji materiał Adeo i Kraftmanna jest cieńszy od tego stosowanego przez Suprema. mam wrażenie, że materiały te się wręcz rozciągają. Próbkę Kraftmanna mogłem zachować i szczerze jak patrzę na jej stan to nie chciałbym tego mieć na ścianie. Tymczasem z próbką supremy nic takiego nie miało miejsca. Dla mnie to dobrze rokuje na trwałość tego ekranu.
 
Ostatnia edycja:

komanch

Member
Miałem w domu próbki materiałów ekranów:
Adeo
Suprema
Kraftmann

i szczerze z tych wszystkich wybór padł w moim wypadku na ekran Andromeda IM matt grey. Ekran użytkuję od tygodnia.

Co do konkurencji materiał Adeo i Kraftmanna jest cieńszy od tego stosowanego przez Suprema. mam wrażenie, że materiały te się wręcz rozciągają. Próbkę Kraftmanna mogłem zachować i szczerze jak patrzę na jej stan to nie chciałbym tego mieć na ścianie. Tymczasem z próbką supremy nic takiego nie miało miejsca. Dla mnie to dobrze rokuje na trwałość tego ekranu.

a mówiłem ;)
a jeszcze jak kogoś stać na dopłatę do napinaczy to polecam Drako jak najbardziej ;)
 

akslow

New member
a mówiłem ;)
a jeszcze jak kogoś stać na dopłatę do napinaczy to polecam Drako jak najbardziej ;)

Myslałem o Drako, ale wolałem 120" zamiast 106". Niestety belka dolna jest za długa w wersji z napinaczami przy 120"

Kaub er podobno jeszcze z sztywniejszy
Tego nie miałem do porównania. Nie brałem ich produktu pod uwagę. W sumie nie wiem czemu :). Mam ich uchwyt na projektor ;)
 

Manky

New member
Żeby nie zakładać nowego tematu, czy uważacie że po zakupie Panasa 6000 warto zrobić jego kalibrację, czy już po wyjęciu z pudełka jest tak że kalibracja nie potrzebna lub zmieni nie wiele ?
 

komanch

Member
Nic nie robiłem, wyjąłem z pudełka podłączyłem i oglądam, nawet wszystkie parametry regulacyjne obrazu mam na zero bo obraz u mnie jest wyśmienity, a potrafię być wybredny i czepiać się szczegółów :)
 

rudolff

New member
Witam jeszcze raz!
Mam pytanie , jakich uchwyt podpasuję do tego panasonica?
Na allegro ich trochę jest.
Zwykły jakiś uniwersalny?

Uzywam tego projektora około 2 lat. Sugeruje kupic solidny uchwyt, ten projektor swoje waży a ważne jest aby był stabilnie zamontowany. To podstawa dobrego dopasowania obrazu do ekranu. Warto zwrócić uwagę aby uchwyt pozwalał na łatwą regulację tak aby projektor można było pochylać obiektywem w górę lub w dół. Mój uchwyt pozwala to zrobić dopiero po odkręceniu projektora (wtedy jest dostępna sruba która za to odpowiada), a wtedy trzeba po przykręceniu go spowrotem na nowo ustawiac wszystko i jest to mega upierliwe. Oczywiście obrót wokoł osi też jest istotny. Najważniejsze aby po dokręceniu śrub był on stabilny. Mój uchwyt miał około 1 mm luzu po dokreceniu srub na maksa. Przekładało się to na przesunięcie obrazu na ekranie. Problem wyeliminowałem stosując dodatkowe podkładki ale to nie powinno tak działać.
 

rudolff

New member
Żeby nie zakładać nowego tematu, czy uważacie że po zakupie Panasa 6000 warto zrobić jego kalibrację, czy już po wyjęciu z pudełka jest tak że kalibracja nie potrzebna lub zmieni nie wiele ?


Polecam wykonać przynajmniej regulację jasności. Warto obejrzeć sobie tutoriale na youtube:

Training Video for PT-AE8000/AT6000 1-4
 

komanch

Member
Polecam wykonać przynajmniej regulację jasności. Warto obejrzeć sobie tutoriale na youtube:

Training Video for PT-AE8000/AT6000 1-4

Z ciekawości zerknąłem na ten tutorial, zaciekawiła mnie część z regulacją jasności i kontrastu wszedłem w Waveform Monitor, ale u mnie to nie wygląda tak jak w tym filmiku ... dolna kreska (jest wybrzuszona lekko w górę na środku, ale dochodzi do 0% więc rozumiem że jasności nie muszę regulować? natomiast nie mam kreski odpowiedzialnej za kontrast, zamiast niej mam od cholery kropeczek w różnych miejscach, regulując kontrast w górę lub w dół, te kropeczki jedynie przesuwaja się na całej długości, ale nie tworzą nic składnego żadnej linii czy coś, jak mam to rozumieć? :)

Jeśli chodzi o obraz nie mam się do czego doczepić, super lux, po prostu chciałbym się upewnić co do tego Waveform monitor.
 

musicgoodway

New member
Ja kupiłem uchwyt za 80 zł,ale zamontowałem go za pomocą długich szpil które przewierciłem przez sufit.Nad głową mam strych więc w ogóle to nie przeszkadza,a stabilność jest na pewno dobra.
Tak samo zamontowałem ekran.
Co do projektora,mam go nad głową i trybie normalnym ten hałas jest nie do wytrzymania w eco jest ok,ale nie po kupuje się projektor,żeby każdą produkcję oglądać w eco.Może wyczyścić te filtry od wentylatora.czytałem też trochę na necie,że też dzięki dobrym ustawieniom soczewki można zredukować ten hałas.
Jak wy sobie z tym poradziliście?
 
Witam.Chcialem wrocic to glownego tematu czyli ekranu.
Na wiosne planuje zakup projektora panasonic pt at6000 i jakiegos ekranu.Musze wiec przerobic troche sufit podwieszany i byc moze zawiesic tv na scianie.Czy Waszym zdaniem ekran moze wisiec ok. 30 cm od sciany(bo na scianie mam 2 szafki po 25 cm glebokosci i stojacy tv pomiedzy nimi),czy lepiej zdemontowac je i powiesic tv na scianie,co da odleglosc ok.10 cm od sciany?
Jaki ekran polecacie i jaki rozmiar?Projektor bedzie podwieszony do sufitu ok.4 m od ekranu,wysokosc sufitu 255cm,odleglosc do ogladania rowniez okolo 4m,pokoj bardzo dobrze zaciemniony(rolety zewnetrzne).
Czy do tego projektora mozna uzywac okularow 3D od tv panasonic 55vt30?
Czy umieszczenie projektora nad glowa nie przeszkadza w ogladaniu(halas)?
 

Manky

New member
Jeśli projektor będzie miał wentylację (nie obudujesz) to w tej cenie nic bardziej cichego nie znajdziesz :) oglądałem na pokazie, projektor stał 30 cm za głową i było super :)
 
Do góry