Jaki ekran do panasonica pt-at6000?

Bipo

Active member
Bez reklam
Projektor jest w miarę cichy, miałem go nad głową w trakcie testów i nie przeszkadzał. Ponadto zabrałem ze sobą okulary od mojej plazmy z tym że mam model vt20 i okulary nie łapały. Więc obstawiam, że z Twoimi może być też problem..;-(
Odnośnie samego ekranu to rozumiem, że w grę wchodzi ekran elektrycznie rozwijany? Jeśli tak to polecam ekrany firm specjalizujących się w ekranach mianowicie : Adeo oraz K.a.u.b.e.r. Wielkość ekranu przy zachowaniu odległości widza 4m od ekranu to jak dla mnie 100-130" (kwestia gustu).
Wzór wg. zaleceń THX: szerokość ekranu x 1,5 = odległość widza od ekranu. Nie wiem jakie masz odległości od ścian bocznych, odległość ekranu od tylnej ściany nie ma wpływu na ekran, głównie sufit i ściany boczne. Najlepiej wstaw fotkę poglądową docelowego miejsca ekranu, łatwiej będzie coś doradzić.
 

komanch

Member
Witam.Chcialem wrocic to glownego tematu czyli ekranu.
Na wiosne planuje zakup projektora panasonic pt at6000 i jakiegos ekranu.Musze wiec przerobic troche sufit podwieszany i byc moze zawiesic tv na scianie.Czy Waszym zdaniem ekran moze wisiec ok. 30 cm od sciany(bo na scianie mam 2 szafki po 25 cm glebokosci i stojacy tv pomiedzy nimi),czy lepiej zdemontowac je i powiesic tv na scianie,co da odleglosc ok.10 cm od sciany?
Jaki ekran polecacie i jaki rozmiar?Projektor bedzie podwieszony do sufitu ok.4 m od ekranu,wysokosc sufitu 255cm,odleglosc do ogladania rowniez okolo 4m,pokoj bardzo dobrze zaciemniony(rolety zewnetrzne).
Czy do tego projektora mozna uzywac okularow 3D od tv panasonic 55vt30?
Czy umieszczenie projektora nad glowa nie przeszkadza w ogladaniu(halas)?

Warunki praktycznie jak u mnie, poszukaj sobie mój temat odnośnie dylematu między dwoma ekranami, tam wszystko znajdziesz co i jak. Panas w trybie eko jest niesłyszalny nad głową. Ekran kupuj szary i dobry ;)
 
Szerokosc sciany z ekranem to 485 cm.Znalazlem w okazyjnej cenie ekran Da-Lite-58x104-Tensioned-Cosmopolitan-Electrol-79025-Da-Mat-119'' gain 1.0.Co o nim myslicie?
Co do okularow to wszedzie jest napisane ze odpowiedni model to TY-EW3D3M,a taka 1 pare posiadam i uzywam.Mam jeszcze 4 pary innych dlatego pytalem czy pasuja od tego modelu tv.
 

finalmen

New member
Mam swój pogląd na temat tego ekranu, jest to wielką firma amerykańska i w USA kosztuje krocie. Widziałem jednak na YouTube film gdzie facet pozazywal wadę (plamę) na ekranie tej firmy i kilka osób anglojęzycznych hejtowało ta firmę. Nie był to jednak wymieniony przez Ciebie model.
 

rudolff

New member
Proponuje rozwazyc któryś z modeli firmy ADEO. Napewno idealem byla by wersja multiformat. Wtedy przy panasonicku PT-AT6000 masz mozliwosc dopasowania go do roznych aspektow wyswietlanego materiału typu 16:9 czy kinowych 1:1,85 czy 2,40:1 No i oczywiscie im szerszy ekran tym wrazenia lepsze. A każdy z czasem wydaje się zbyt mały i potem żaluje się ze można było wstawic coś wiekszego. Wiec jesli masz mozliwość czyli warunki techniczne to dopasuj go odpowiednio.
 

musicgoodway

New member
Ja kupiłem Suprema Andromeda IM 282x159 Matt Grey i jestem z niego zadowolony,tylko przy powieszeniu i próbie rozwinięcia był w środku zablokowany i trzeba było użyć trochę siły żeby go wyciągnąć,ale na szczęście się nie pogniótł.
Co do pracy projektora w trybie normalnym to nie da się go oglądać niestety po 40min się zaczyna rozkręcać i strasznie irytują te wentylatory,tryb eko jest jak najbardziej ok.(mam go zawieszonego 2m nad głową)
Użytkowałem go już trochę czau,a słuch mam czuły i irytują mnie nawet najmniejsze szelesty,ale nie ma co narzekać.to się lubi co się ma ;)
 

Manky

New member
Czy masz pilota z opcjami 'trochę w górę trochę w dół' czy tak jak pisał któryś z kolegów na forum wersja szara ma gorsze wyposażenie niż wersja biała?
 
Do góry