Jaki ekran do BenQ W600?

dziwir

New member
Przepuszczanie światła

Klkukrotnie w tym wątku poruszany był problem ekranu związany z przepuszczaniem światła. Dlaczega brak tej cechy jest istotny do komfortowego oglądania projekcji i oczywiście w czym przszkadza pojawienie się jej.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Po prostu, cześć światła zamiast "zostawać" na ekranie przez niego "przechodzi". Straty. U mnie nie ma "przepuszczania" światła.
 

Beno_B

New member
Po prostu, cześć światła zamiast "zostawać" na ekranie przez niego "przechodzi". Straty. U mnie nie ma "przepuszczania" światła.

Witaj, kupiłem AVteka Cinema El. 240 MG. Wcześniej, pytałem o wrażenia jego posiadacza Donka ale on chyba wyjechał na Hawaje... Wprawdzie Ty masz inny ekran ale mam pytanie ogólne. U mnie, występuje widoczne zawinięcie obu pionowych krawędzi do środka ekranu, sama pow.projekcyjna nie ugina się dzięki borderom (szer. po 5 cm), na których występuje to ugięcie. Za to cała powierzchnia ekranu posiada delikatne, poziome odgniecenia, co ok.20 cm (może od miejsca wklejenia w rolkę?), w świetle dziennym w ogóle tego nie widać, wyłazi przy sztucznym. Oferowane w necie ekrany, na zdjęciach są płaskie jak lustra - więc mój przypadek to standard, czy 2. gatunek? Jak to wygląda u Ciebie?

To mój pierwszy sprzęt a nie mam możliwości naocznego porównania (nie znam nikogo z mojej okolicy) więc liczyłem na to forum - może jeszcze ktoś ma taki ekran i może coś dorzucić?
Pozdrawiam Beno_B
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
U mnie nie zauważyłem "zawijania" krawędzi, ale powierzchnia ekranu jest lekko nierówna. Ogólnie wkurzające to nie jest i w oglądaniu przeszkadza w małym stopniu. Przy statyce nie ma problemu, ale siedząc pod kątem i przy ruchomym, a taki jest prawie zawsze, widać "falowanie". Przy mocno dynamicznym obrazie także niezauważalne to jest. Mam wrażenie, że spora część ekranów zwijanych, bez napinaczy posiada te wadę.
 

Beno_B

New member
Gatar => a mnie jeden handlowiec poinformował, że te z napinaczami są słabszej jakości od ich zwykłych odpowiedników. Mój ekran, jakością nie powala, jak ten z napinaczami miałby być jeszcze słabszy to chyba bym się :x Może moje "zawijanie krawędzi" ma wpływ na "niefalowanie" powierzchni? Na pewno usztywnia krawędź, więc tak to powinno działać :cool:
Jaki koncert R+ testowałeś: "Live Aus Berlin" czy "Volkerball"? Jak przy tej lawinie ognia i fajerwerków "zachowywała się tęcza"? Przyzwoicie, czy może w ogóle odpuściła? ;) A jak przy Within Temptation? Nie masz wrażenia, że przy HD (BRD, n-ka) tęcza rzadziej skacze do oczu?
Pozdrawiam
Beno_B
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
W weekend oglądałem Within Temptation "Black Symphony", oczywiście z BR.
Efektu tęczy nie widziałem. Raz, ale wcześniej oglądałem "Volkerball" DVD. Efektu tęczy ... nie pamiętam. Ogólnie zauważylem, że ta tęcza bardziej jest widoczna prz scenach czarno-białych i słabszej jakości sygnału.
 

Beno_B

New member
Czyli odnośnie tęczy mamy podobne spostrzeżenia. A jak masz ustawione parametry obrazu w projektorze dla filmów/koncertów? Wbrew zachwytom na temat mnogości ustawień obrazu w W600, o których czytałem w jakichś opiniach, wydaje mi się, że przy sygnale HDMI ustawienia są zupełnie standardowe (albo nie umiem się dokopać do tych zaawansowanych...)
W jednej z recenzji pisało, że najlepszym trybem jest "Kinowy", z tym, że należy wyłączyć funkcję "Wyraziste kolory". Ja stwierdziłem, że w tym trybie regulacja "Wyrazistych kolorów" jest niedostępna, trzeba wybrać tryb "Użytkownika", (których w menu projektora jest 2 a na pilocie 3 :smile:) i w nim wybrać "Kino" a potem wyłączyć "Wyraziste kolory". A jakie są Twoje preferencje obrazu?
 

Geezer

New member
Witaj.
U mnie nie zauważyłem "zawijania" krawędzi, ale powierzchnia ekranu jest lekko nierówna. Ogólnie wkurzające to nie jest i w oglądaniu przeszkadza w małym stopniu. Przy statyce nie ma problemu, ale siedząc pod kątem i przy ruchomym, a taki jest prawie zawsze, widać "falowanie". Przy mocno dynamicznym obrazie także niezauważalne to jest. Mam wrażenie, że spora część ekranów zwijanych, bez napinaczy posiada te wadę.

Więc jaki jest sens płacić podwójnie za elektryczny ?? W takim razie lepiej kupić manual z zabezpieczeniem wariackiego zwijania i go wymieniać co 2-3 lata ...
 

Beno_B

New member
Więc jaki jest sens płacić podwójnie za elektryczny ?? W takim razie lepiej kupić manual z zabezpieczeniem wariackiego zwijania i go wymieniać co 2-3 lata ...

Che,che,che, ano taki, że sama przyjemność sterowania ekranem z pilota jest tak wielka, że można nawet nie włączać pojektora... ;-)
 

Beno_B

New member
Witam,
Gatar -> pytałem o nastawy obrazu w Twoim projektorze... o ile, nie jest to tajemnica? :wink:
Może ktoś inny "podzieli się" swoimi ustawieniami...

Czy żeby dowiedzieć się czegoś na tym forum, faktycznie trzeba mieć farta? :-(
Pozdrawiam
 

fejk

New member
Kupiłem benq w600, pokój mam nieprzystosowany do projekcji wyświetlam na gołej ścianie. Może i nie jestem załamany ale dużo mi nie brakuję do takiego stanu. Kolory są bardzo słabiutkie, w porównaniu z tv samsunga b650 dużo im do nich brakuję. W jasnych scenach wszystko robi się jasne,zbyt jasne. Po krótkiej kalibracji jest trochę lepiej. Bardzo ładnie wygląda jedynie film avatar w 1080p. Zaznaczam że wszystko oglądam w 720p/1080p. Jaki ekran polecacie do 600zł ? Co z tego że mam obraz o przekątnej 100 cali jak nie czerpię przyjemności z oglądania filmów. Powoli zaczynam żałować że nie zakupiłem jakiejś plazmy 50cali. Proszę pomóżcie!
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Pokój nieprzystosowany. Ten słaby obraz masz w dzień w pokoju jasnym, czy nocą w ciemnym.
Mam ten projektor i oglądam na szarym ekranie. Ostatnio byłem w kinie (Multikino, mała 44 osobowa salka, Śluby panieńskie - słaby film moim zdaniem), potem w domu obejrzałem z W600 Armageddon z BR i jakość w domu nie była gorsza jak w kinie, moim okiem (troszkę starszym :) )
 
Ostatnia edycja:

jmacc

New member
Kupiłem benq w600, pokój mam nieprzystosowany do projekcji wyświetlam na gołej ścianie. Może i nie jestem załamany ale dużo mi nie brakuję do takiego stanu. Kolory są bardzo słabiutkie, w porównaniu z tv samsunga b650 dużo im do nich brakuję. W jasnych scenach wszystko robi się jasne,zbyt jasne. Po krótkiej kalibracji jest trochę lepiej. Bardzo ładnie wygląda jedynie film avatar w 1080p. Zaznaczam że wszystko oglądam w 720p/1080p. Jaki ekran polecacie do 600zł ? Co z tego że mam obraz o przekątnej 100 cali jak nie czerpię przyjemności z oglądania filmów. Powoli zaczynam żałować że nie zakupiłem jakiejś plazmy 50cali. Proszę pomóżcie!

Coz, mam ten sam model i tez nie bylem zadowolony zprojekcji na scianie. Do takiego jasnego projektora dobre sa szare ekrany. Ja osobiscie po prostu pomalowalem sobie farba(black window na bazie aluminium) i jest wg mnie duzo lepszy obraz. Koszt zrobienia takiej farby wyniosl mnie ok 200zl.
Zaciemnienie scian obok ekranu i sufitu nad naprawde tez sporo poprawia. A co do plazmjy 50 cali nie oszukujmy sie za cene benqw600 nie da sie takiej kupic.
 

fejk

New member
W pokoju mam rolety, więc mogę sobie stworzyć o 12 w południe teoretycznie idealne warunki do oglądania projekcji. Jmacc mógłbyś podać więcej informacji jak wykonałeś tą specjalną farbę? Muszę jak najszybciej wykonać jakiś ekran/kupić bo mi się serce kraję jak oglądam filmy. Z tą plazmą 50 rzeczywiście trochę przesadziłem ;).
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Nie odpowiedziałeś na pytanie. Ten słaby obraz był przy pełnym zaciemnieniu pokoju, jak w kinie ? Jeśli tak, to jakiś ekran szarawy i nieco regulacji i powinno być oki.
 

fejk

New member
Tak jak wcześniej napisałem używam rolet okiennych do zaciemnienia pokoju. Z projektora korzystam tylko w idealnie ciemnych warunkach - jak w kinie. Gatar jakiego ekranu używasz? Mógłbyś coś polecić ? Jeszcze nie wiem na co się zdecyduję na farbę czy ekran.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Mam TAGA Harmony AMBER 170x95. Obraz dobry, ale powierzchnia jest nieco pofalowana. Jeszcze jedno. Avatar był oki. Jakie inne materiały do projekcji stosowałeś? Jakie źródła? Może tu jest problem? Może słaby materiał ?
Tylko gdybam. Jeśli masz miejsce na ścianie to albo farba (może być droga i malowanie nieco kłopotliwe), albo ekran ramowy na ścianie. W obu przypadkach problem falowania powierzchni nie istnieje. Ja muszę mieć rozwijany.
 

fejk

New member
Do projektora mam w tej chwili podłączoną konsole PS3 oraz komputer PC. Na konsoli odtwarzam płyty blu-ray a z pc filmy w 720p ( ~8gb ) oraz 1080p ( ponad 10gb ). Obniżyłem dzisiaj projektor o kilkadziesiąt centymetrów. W ten sposób obraz się trochę poprawił (!) światło już się tak nie odbija od sufitu jak wcześniej. Zaraz biegnę do sklepu po jakiś czarny materiał aby zawiesić go pod sufitem ( podpatrzone na tym forum od jednego z użytkowników :) ). Wygląda na to że sam projektor to nie wszystko i muszę jeszcze trochę pokombinować z przystosowaniem samego pokoju do oglądania.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Wygląda na to że sam projektor to nie wszystko i muszę jeszcze trochę pokombinować z przystosowaniem samego pokoju do oglądania.
Tak, tak. To też było gdzieś na forum (tym lub innym). Mój ekran ma czarne obramowanie (z boków i z dołu po ok. 5 cm, a od góry ok. 50 cm) i wisi ok. 50 cm od ściany (ściana jest za ekranem). Te 50 cm czarnego borderu daje radę i sufitu nie muszę "maskować".
 
Ostatnia edycja:

jmacc

New member
Opis jak zrobic black widnow jest tutaj: Black Widow PFG - the Discussion - Black Widow - Home Theater Forum and Systems - HomeTheaterShack.com

Niestety tej aluminowej farby w polsce nie ma wiec trzeba sobie sprowadzic z ebay co trwa, co za tym idzie troche z tym kombinacji.

Podobno farba Tikkurila h499 sie tez dobrze nadaje a to juz zwykla farba ktora mozna dostac w polsce:

Paint your own silver screen - Tikkurila - Decorate and protect | Paint, Coatings, Colour, Color card, Tinting | Inspirations | Ideas for painting
 
Do góry